Skocz do zawartości

link123

Forumowicz
  • Postów

    27
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez link123

  1. na stronie zajmującej się sprzedażą tylko pozytywne opinie dotyczące tego węgla. Dziwny towar - w opisie nie ma koplani - miejsca skąd pochodzi. Tutaj na forum było sporo krytycznych opinii dotyczących tej sieci sklepów, ale nie dotyczyły tego konkretnego towaru. Jest drogi, ale mnie interesuje jakość. Może ktoś z forumowiczów palił tym ekogroszkiem?
  2. ja cały czas czytam o kotłach i widzę jak ważny jest dobry ekogroszek. Zresztą w przypadku drewna cośo tym wiem - trzeba zawsze dosuszać i m suchsze tym lepsze drewno. Zaciekawiła mnie propozycja ze Zgorzelca: cekogroszek pakowany pod nazwą Gold Line:ma takie parametry: Ciepło spalania27-29 MJ/kg Wartość opałowa25-27 MJ/kg Granulacja5-25 mm Wilgotność4-7 % Popiół12-14 % Siarka całkowita0,6-0,8 % Zdolność spiekania0-3
  3. RBR palnik ekoenergia + napisz zbigmaz1 ile sezonów eksploatujesz taką konfigurację, jak sprawdza się ten palnik retortowy. Widze na schemacie miejsce trudn dostępne - czyszczenie: nad kierownica spalin. A na marginesie napiszcei mi, czy zapalarka węgla to kolejny gadżet?
  4. Dziękuje Timon za linka w sprawie konfiguracji RBR+eCoal.pl. Widzę, że jest to dosyć egzotyczna konfiguracja. Analizowałem budowę Galmet i jego półek, czekam na informacje od jaceksw47 piec naprawdę wygląda logicznie, słaby punkt to wg mnie czopuch i regulator otwarcia komina. Wiele zalezy od informacji jaceksw47. Pozdrawiam
  5. znalazłem prosty rysunek na stronie jednego sklepu. rzeczywiście pólki w tym piecu wyglądają logicznie ma dobry dostęp, przynajmniej to wynika z rysunku. jeżeli możesz, to napisz mi jakie masz spalanie ekogroszku w tym piecu tzn ile i jaką powierzchnie ogrzewasz. Ile sezonów palisz juz w tym piecu? Jeszcze jedno pytanie: czopuch jest kwadratowy? I jeszcze moje pytanie dotyczące sterownika w tym piecu czy dołączony sterownik ma duży zakres regulacji pytam dlatego, ponieważ mam dom ocieplony i boję się walki z za wysoką lub zbyt niską temperaturą. Masz zawór 4 drogowy?
  6. i jeszcze czy mółbyś wskazać w necie jakąś szczegółową instrukcję z rysunkami tego kotła - na stronie producenta niestety jest tylko opis.
  7. witaj, a jak często czyścisz poziome półki? Czy poza tym czyszczeniem i wybieraniem popiołu masz jakieś okresowe większe czyszczenia?
  8. witajcie, a więc powolutku wgryzam sięw temat. Na pierwszy ogień poszedł RBR Ekouniwersal 17 kw. Instrukcja napisana w sposób dosyć przejrzysty, brakuje mi jednak informacji dotyczących wyboru palnika i konfiguracji ze sterownikiem. eCoal.pl Jest bardzo interesujący, jednak... nie wiem, czy rzeczywiście mozliwość ingerencji przez interent to zaleta, czy jedynie gadżet i slogan reklamowy. Czy ktoś z WasPanowie może mi napisać jak sprawuje się Konfiguracja pieca ww. : palnik BRUCER + sterownik eCoal? Wydaje mi sie,ze konfiguracje kotła palnika i sterownika nie mogą być przypadkowe, może się mylę....Liczę na praktyczne spostrzeżenia.
  9. dziękuje za pomoc. Muszę sięwnikliwie wczytać w opisy techniczne i za jakiś czas będę Was pytał o konkrety. Najlepiej uzyskać odpowiedź od praktyków.
  10. no własnie, ja też chciałbym, żeby wszystko czyścić z przodu. Mam dosyćnurkowania do wyczystek za kotłem, gdzie nie ma dostępu. A który z tych kotłów ma półki poziome?
  11. chodzi o to, że mam wkład do drewna - średnica chyba 120 lub 150 musze sprawdzić i obawiam się, że to za mała średnica. Tylko przy drewnie osadza siezdecydowanie wiecej nagaru we wkładzie - to zalezy od wilgotności drewna. Komin ma 8 metrow muszę go czyscic 2 -3 razy w sezonie. Ten sterownik - bardzo ciekawa sprawa Bruli chyba, troche czytałem, dla mnie ciągle najważniejsza kwestia to kocioł. Spotkałem się z określeniem tylnopłaszczowy - ponoc lepszy co o tym sadzisz?
  12. dzięki za porady. Ja też wolę coś czyścić częściej, ale sprawnie tzn w miarę szybko z dobrym dostępem. Nie wierzę w bezobsługowe kotły - przecież sadza osadza się w każdym i obniża sprawność. Ja w piecu na drewno nauczyclem siętego, że trzeba to robić systematycznie. Diesla nie wstawię do kotłowni, chodziło mi o zasadę, na marginesie papier to papier wszystko przyjmie: jak mówi mój znajomy statystyk wyprowadzając psa na spacer mamy statystycznie po 3 nogi:) Przyjmuję Twoją argumentację, bo znasz się na sprawie - ja póki co jestem palaczem, któremu doskwiera mieszkanie w kotłowni, a ciepło w domu muszę mieć powyżej przeciętnej - mam male dziecko w temp. 18 st nie da siego przewijac...Jeżeli chodzi o węgiel, znajomy który ma Dziubarczyka kupuje wagon bezpośrednio w kopalni i potem zespołowo biorą sobie na tiry - wychodzi drożej, i jest pewna opinia, bo co dostaniesz to siędopiero w praniu okaże. Widzialem tego videobloga - jak dla mnie za bardzo marketingowo, dlatego pzrerwałem po początku, ale może za Twoja namową wróce. Jeszcze pytanie dot. komina. Jak wg Ciebie jest z wkładką - mam tylko takądo drewna, wczesniej miałem kwasową ( do pieca na olej opałowy), moim zdaniem teraz zupełnie nie do wykorzystania ( za mala srednica). Mam obawy, czy ta wkladka ktorąmam teraz szersza do drewna jest przy eko groszku zasadna. Jak dasz radę odpisz na moje wątpliwości. Zmiane w kotłowni planujęna maj 2013 - dlatego chce sensownie pzreanalizować wszystko. Dzięki za pomoc
  13. PS ale dlatego pytam zorientowanych w temacie. Niwe znam saięna twego typu piwexcaxch, sdlatego pytam znawqxcówq - niwe zwe wqsazysatkim jwesat tak, jak z saamoxzchosadami.
  14. i jeszcze kwestia "za dużych butów". Mogę się troche wypowiedzieć na temat mocy silnika w samochodzie. Dlatego wole piec z nieco większą mocą. Jeżdzę 130 konnym dieslem i w miarępotrzeb spałam albo bardzo dużo, albo umiarkowanie. Spalanie zwiazane jest z dynamiką jazdy. Jednak osiągi mojego auta mają sie njijka do 90 konnych motorków. W sprawie spalania? Nie sądzę, aby średnie spalanie moje istotnie różniło ię od 90 konnych silników - może nawet spalam średnio mniej paliwa. Ma tutja znaczenie technika jazdy, sprawność silnika itp. Może w piecach to również kwestia ustawien,dostarczenia powietrza, dobrego komina, dobrego węgla. Tak na marginesie : jeżdze tylko na vervie to ma ogromne znaczeni, tak samo jak w przypadku węgla. Stare powiedzenie: Chytry 2 razy traci...
  15. dziękuję za odpowiedzi: dla mnie z wysokiej półki oznacza łatwosc czyszczenia - to jest podstawa. Nie wiem czy to jest możliwe, żeby taki kocioł czyścić z sadzy max 1 raz w miesiącu w środku, natomiast wybierać popiół raz w tyg. to szczyt marzeń. Zdaje sobie sprawę, że tylko opinie użytkowników mają dl amnie znaczenie, chociaż widzę, że czasami wypowiadają siesami producenci zachwalając swoj wyrób. Cudów nie ma, i pewne czynności w kotłowni muszą zostać zrobione, sęk w tym żeby nie robić tego codziennie i nawet przy większym czyszczeniu nie wygaszać kotła i nie wychładzać domu np. na cały dzień - szczeglnie podczas mrozów. Widzę, że w sprawie jakości ekogroszku też siębardzo popsuło. Wszyscy zachwalają rózne gatunki, a wiadomo, że mając wymagania trzeba kupić droższy i sprawdzony - może tutaj ma znaczenie stwierdzenie: "markowy" (Piekorz, itp). Teraz proszęo pomoc w sprawie palnika: intuicyjnie skłania, się do rynnowego, ale może pomożesz mi i wytłumaczysz jaka jest róznica pomiędzy retortowym. Dzięki za pomoc
  16. W tym roku nie dam rady ocieplić poddasza. Muszę przyznać, że latem jest w tego powodu za cieplo w domu - dach się nagrzewa i temperatura n apiętrze rośnie. Wata ten problem rozwiąże. Mam jednak wątpliwości co do mocy podanych przez Ciebie pieców. Z mojego doświadczenia - paliłem co prawda w nieocieplonym budynku - lepiej mieć kocioł większej mocy. Czy takie stereotyp ma uzasadnienie? Szczególnie w kontekscie ogrzewania w sezonie równolegle ciepłej wody. Moją uwagę zwrócił Cichowicz i Dziubarczyk - w rozmowie ze znajomym dowiedziałem się, że to kotły z najwyższej półki. Ogniwo eko + wygląda interesująco - tylko moc...A jak wygląda cenowo?
  17. witam, wiem, że tego typu wątków jest tutaj kilka, ale czytam wszystko. Decyzja dotyczaca wyboru pieca to przecież najważniesza sprawa. Szczerze mówiąc od 6 lat męczę się z kotłem na drewo - zgazujący w układzie otwartym, moc 22 KW. W międzyczasie udało mi sięocieplić dom styropianem 12 cm, okna - pcv. Po tych termomodernizacjach, piec bez automatyki nie daje rady: trudno jest palić efektywnie szczególnie w okresach wczesnojesiennych i poźnozimowych (albo za gorąco, albo za zimno).Kolejny problem to obsługa mojego pieca.W tzw. sezonie praktycznie powinienem zamieszkać w kotłowni - bardzo często trzeba dokładać i czyścić ten piec. Po analizie jestem zdecydowany na zakup kotła droższego, za to z dobrym dostępem - czyszczenie oraz w miarę bezawaryjnego, który będzie miał dosyć duży zakres regulacji temperatur. Podam jeszcze kilka paramentrów mojego domu: - do ogrzania ok. 150 m2 - ocieplenie: styropian 12 cm - mur ceglany tzw. pruski - poddasze nieużytkowane, nieocieplone od strony dachu - stolarka okienna - pcv - komin wys. 8 metrów z wkładką na drewno: srednica 180 mm Mam zasobnik na ciepłą wodę Buderus z wężownicą 150 litrów. Nowy kocioł musi mieć podajnik z lewej strony - tak mam umiejscowiony komin. Napiszę tak: nie jestem nowicjueszm - wiem co to czyszczenie, wymiatanie sadzy, przetykanie zatkanego komina. Mam tego naprawdę dosyć...Chciałbym chociaż trochę to zmienić. Gaz lub olej nie wchodzi w grę z powodu ceny paliwa. Jednocześnie cena ekogroszku też jest wysoka, ale myślę, że ciągle konkurencyjna. Dla mnie tak samo ważne jak piec, ważny jest dobry komin i pzrede wszystkim jakość paliwa. Po analizie kilku wątków z tego forum zainteresowały mnie kotły firm: Cichowicz, Dziubarczyk. Widzę, że preferujecie kotły tylnopłaszczowe. Poradźcie.
  18. koledzy nie wiem skąd macie takie wyliczenia dotyczące oleju opałowego. Wystarczy zdać sobie sprawę, jak kształtują się ceny ceny paliw na stacjach benzynowych. Chyba nic w ostatnim czasie tak nie zdrożało jak właśnie paliwa. Pytając was o zdanie zakładam, że taki rodzaj kotłowni jest tylko alternatywą dla pieca na holzgas, który pracuje wtedy,gdy nazewnątrz temp. minusowa . Jest całkiwe spory okres przejściowy /jesień/ wiosna, kiedy temperatura spada w nocy i do tego właśnie chciałbym wykjorzystać piec na gaz
  19. Szanowny kolego, nie wiem czy dobrze liczę, ale wg mnie olejowe ogrzewanie jest najdroższe z możliwych. Zresztą mam w domu już taki piec - rosnące ceny oleju opałowego mnie dobiły. Aktualnie litr kosztuje ok. 4 zł przy założeniu, że musisz kupić 1 tyś litrów - transport etc. rachunek jest prosty.
  20. mi proponowano kaskadę butli 33 kg na propan. Ponoć lepiej odparowuje i jest typowym paliwem do pieców. Czytałem na forach, że wymiana takich butli jest uciązliwa -sporo waży taka butla, a niektórzy dostawcy gazu nie zapewniają transportu. Poszukuję pieca, w którym od czasu do czasu paliłbym komfortowo tzn."ogrzewanie na tzw. guzik" czysto wygodnie ale drogo. Nie mampojęcia o pompach ciepła - oglądałem kiedyś program o pompach i do tego potrzebna jest instalacja gruntowa - takiej barirery cenowej nie pzreskocze poprostu mnie na to nie stać. Mam dom ocieplony /nota bene dźwigam sięz kredytu na docieplenie/ pow. ok. 200 m2. Może nie rozumiemy się w sprawach tej pompy? Może chodzi o jakieś inne urządzenie? Mam na myśli bez instalacji gruntowej/
  21. dzięki- gazu nie mam. Musiałbym ustawić zbiornik i zrobić całą instalację. Kontaktowałem się z firmami, nie wszystkie decydują się na ustawienie dużego zbiornika ze względu na małe prognozy zużycia - stąd własnie propozycja kaskad butli 33 kg. Jeżeli chodzi o pompę ciepła to chyba jest bardzo kosztowna inwestycja. O ile się rozglądałem koeniczna jest instalacja a koszt minimalny to ok. 40 tyś chyba że kolega pisał o czymś innym....Wydaje mi się, że gdzieś słyszałem, że ceny prądu będą tera dosyc gwałtownie rosnąć /uwolnienie cen/.
  22. jestem po konsultacjach z moim instalatorem. Dał mi propozycję pieca elektrycznego zamiast gazowego. Mówił, że widział coś takiego - piec jest bezpieczny, w przypadku licznika dwustrefowego - konkurencyjne ceny do gazu. Oglądałem coś takiego w internecie - co o takim rozwiązaniu sądzicie? Przecież ceny prądu będą rosły...
  23. bardzo dziękuję za podpowiedź. ZNalazłem w wyszukiwarce - jest taka polska firma. Zależy mi bardzo na opiniach na ten temat. Nie ukrywam, że przeróbkę chcę zrobić porządnie - jeżeli dom ma być porządnie ogrzewany nie ma sensu kombinować - nie mam zaufania do wynalazków. Czy ktoś z Was drodzy forumowicze ma taki piec gazowy, który pracuje w ukladzie otwartym? Jak to się sprawuje? Mogę podać @ do korespondecnji w celu wymiany doświadczeń.
  24. dziekuje - podniosłem kwestie dlatego, że pierwotnie głównym piecem był piec na olej opałowy z naczyniem przeponowym . Wiadomo jakie są ceny oleju - dlatego dokonałem zmiany: zamontowałem naczynie wzbiorcze i do otwartego układu podłączony został piec na drewno z ladomatem. Teraz chciałbym wpiąć w istniejący układ piec gazowy - chodzi o małe koszty i uniknięcie stosowania wymiennika ciepła - czytając posty odnoszę wrażenie, że wymiennik jest malo skuteczny. Dodatkowo, firmy sprzedające gaz stawiają warunek: dla małej ilości gazu nie będą stawiać zbiornika zewnętrzenego. Zaproponowano mi kaskadę butli 33 kg. Podstawowe pytanie: czy piec gazowy może pracować w ukladzie otwartym przy zastosowaniu zaworów zwrotnych. Chodzi o ciśnienie w ukladzie.
  25. czy można dołączyć piec gazowy do instalacji, w której głównym źrodłem ciepła jest piec na drewno, który pracuje w układzie otwartym?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.