Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam

spotkałem się z takim naczyniem wzbiorczym u znajomego , który ma sąsiada i sam instalował całą instalację ,i chciał bym się podzielić naczynie i cała instalacja powstała w latach 1978-80 , co dla nie których centralne ogrzewanie było komfortem i ze względów braku odpowiednich do tego materiałów i podzespołów.

wykonał to samodzielnie co w dzisiejszych czasach wydaje się to banalnym rozwiązaniem wręcz karygodnym ale ,cała instalacja pracuje do dziś dnia grawitacyjnie , a woda dolewana jest od góry naczynia,o zmianie i jakiejkolwiek modyfikacji właściciel nie chce nawet podobno słyszeć, zapewne można jeszcze coś takiego spotkać :( może po prostu więcej się nie będę rozpisywał zobaczcie i oceńcie sami ( postaram się również zrobić więcej fotek jak wygląda to przy piecu i jak podłączony jest zasobnik , który oczywiście jest )

 

 

Zdj%25C4%2599cie0125.jpg?gl=PL

pojemność naczynia 5 l.

Zdj%25C4%2599cie0127.jpg?gl=PL

w okresie zimowym kontrolowany jest prawdopodobnie co dziennie

Zdj%25C4%2599cie0129.jpg?gl=PL

O bezpieczeństwie tego układu :blink: się również nie wypowiadam chyba , że macie na to ochotę to wam pozostawię :P

 

Proszę o usunięcie jednego posta

Edytowane przez darecki2308
Opublikowano

Co chcesz u moich Dziadków też takie było, pokrywka od garnka założona na bakier, ale służyło też do dolewania wody do instalacji, Dziadek tylko deszczówkę wlewał.

Instalacja choć napełniana od góry, nigdy się nie zapowietrzała.

 

Trochę szacunku dla dawnej techniki.

 

Pozdr.

Opublikowano

Dobrze zauważyłeś niewłaściwy kolor pokrywki :D

U Dziadka naczynie o którym pisałem wcześniej było w skrzyni zasypane trocinami, myślałem że kol Darecki zdjął izolację aby pokazać istotę konstrukcji tego naczynia.

Co ciekawsze w domu w którym było rzeczone naczynie nie było wody bieżącej, tylko studnia z pompą.

 

Pozdr.

Opublikowano

nie izolacji z naczynia nie zdjąłem tak jest , i jak się dopytywałem to jak sam wcześniej pisałeś naczynie było uzupełniane tylko deszczówką, teraz już wodą użytkową ale wciąż od góry , a co do koloru przykrywki to jet po prostu deserowy talerzyk jak dobrze pamiętam , na tym stryszku jest zimno , podobno nie zamarza ,ale jak wspomniałem kontrolowane co dzień w zimowe dni ,a na czynie jest podłączone gumowym wężem o średnicy zbliżonej do 1 cala pojemność aluminiowego naczynia 5 litrów . szacunek to jak najbardziej ,za takie rozwiązanie w tamtych czasach .

Opublikowano

Co się chhracie naczynie z bańki na mleko tak jak to tylko na dole przy stropie obsypane trocinami jest u mojego sąsiada i ma zajefajny patent w pokrywce gwizdek-fujarka śpiewa kiedy woda zbliża 100,nie zamarzlo nawet w zimę stulecia woda też ze studni mimo że już od paru lat wodociąg w piwnicy.

po co wymieniać jak 40 lat działało ,sąsiad napal ogień na zasypie, po co od dzicka tak palę ,ojciec tak mnie nauczył i bylo dobrze ciepło a te nowe to podobno do gwarancji wytrzymują.poz Hermogenes

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Kolejne nie typowe rozwiązaniepost-43145-0-77138400-1353844722_thumb.jpg

Plastikowy pojemnik na wodę 20 litrów.Wewnątrz pływak podwieszony na włączniku krańcowym załączający radio po obiżeniu poziomu wody.Pod naczyniem jest zawór ( niedopuszczalny) ale 12-letni miałowiec przez pierwsze 2-3 lata chodził na naczyniu przeponowym, które w ubiegłym roku zostało zdemontowane, a zawór przydawał się do sprawdzania instalacji po przeróbkach.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.