Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuję Fachowca Do Oględzin


Onyx01

Rekomendowane odpowiedzi

powodzenia i radzę zakupić jakieś nagrzewnice elektryczne bo zimno idzie :D

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Postaram się o namiar na gościa z Wodzisławia może podjedzie do Ciebie i pomoże , natomiast sprawy sądowe nie ogrzeją chałupy .

Jak jesteś jeszcze zainteresowany daj znać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ja też nie widzę już żadnych zdjęć, a dopiero gotowałem się do odpowiedzi :lol: .

Szkoda, może kolega je wycofał...

 

Pamiętam w każdym razie zbiornik przelewowy(?) oraz podpięcie do niego.

Wykonane zupełnie niezgodnie z normą.

I tu 2 zasadnicze sprawy:

1. Narażenie użytkownika na niebezpieczeństwo utraty (życia?)

2. Laickie podpięcie uniemożliwiające odpowietrzanie układu.

To pierwsze chyba gorsze, a to drugie - powód dla którego temat został założony.

Układ jest definitywnie do przeróbki na koszt wykonawcy.

Następne:

Brak dokumentacji technicznej.

Kol. Sanitsystem sugeruje, że to działać może na korzyść wykonawcy (bo niby robił pod dyktando zleceniodawcy). Wg mnie - jest zupełnie inaczej.

Instalację musi wykonać zgodnie z normami, choćby mu nawet sam Chuck Norris dyktował jak zrobić - inaczej sankcje.

Sam brak dokumentacji to dla mnie też poważne uchybienie wykonującego - jak to jest w tej branży, Panowie?

 

A z tym bronieniem wykonawcy, to rzeczywiście offtopic, nie widzę tu nic takiego, po prostu jasno myślący użytkownik stara się być obiektywny i to w sumie jest na plus. Nie ma co dyskutować na ten temat...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem że sprawa sądowa może być trudna i trwać długie lata. A doprowadzenie tego układu do stanu bezpiecznej używalności nie bedzie aż tak trudne i kosztowne układ w sumie prosty do zrobienia i poskładania. Wiec może lepiej dogadać się z wykonawcą i niech to sobie poprawi może przy tym się troche nauczy jak nalezy prawidłowo wykonywać inastalacje. A z doświadzczenia mogę powiedzieć że bardzo czesto naczynia otwarte są podłaczane właśnie w taki sposób i strasznie cięzko jest to wyplenić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, ja też nie widzę już żadnych zdjęć, a dopiero gotowałem się do odpowiedzi :lol: .

Szkoda, może kolega je wycofał...

 

Pamiętam w każdym razie zbiornik przelewowy(?) oraz podpięcie do niego.

Wykonane zupełnie niezgodnie z normą.

I tu 2 zasadnicze sprawy:

1. Narażenie użytkownika na niebezpieczeństwo utraty (życia?)

2. Laickie podpięcie uniemożliwiające odpowietrzanie układu.

To pierwsze chyba gorsze, a to drugie - powód dla którego temat został założony.

Układ jest definitywnie do przeróbki na koszt wykonawcy.

Następne:

Brak dokumentacji technicznej.

Kol. Sanitsystem sugeruje, że to działać może na korzyść wykonawcy (bo niby robił pod dyktando zleceniodawcy). Wg mnie - jest zupełnie inaczej.

Instalację musi wykonać zgodnie z normami, choćby mu nawet sam Chuck Norris dyktował jak zrobić - inaczej sankcje.

Sam brak dokumentacji to dla mnie też poważne uchybienie wykonującego - jak to jest w tej branży, Panowie?

 

A z tym bronieniem wykonawcy, to rzeczywiście offtopic, nie widzę tu nic takiego, po prostu jasno myślący użytkownik stara się być obiektywny i to w sumie jest na plus. Nie ma co dyskutować na ten temat...

 

Pozdrawiam.

 

Już gdzieś pisałem że nie działał pod nasze dyktando bo kompletnie się na tym nie znamy. Gdybym miał choć blade pojęcie o temacie mógłbym coś zasugerować a tak..

Wszedł do domu SSZ.

Informacje jakie dostał od nas:

Wszędzie ma być podłogówka za wyjątkiem garażu i kotłowni (tam nie ma ogrzewania).

W łazience ma byc dodatkowo mały grzejnik

Kocioł ma być na ekogroszek.

To były nasze wytyczne.

Wybór kotła, jego mocy, materiałów do wykonania jak i sposób wykonania powierzyliśmy w pełni wykonawcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.