Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Poszukuję Fachowca Do Oględzin


Onyx01

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór

Poszukuję na prawdę dobrego fachowca z okolic Rybnika woj. Śląskie

 

Mamy założone ogrzewanie podłogowe w całym domu.

Od samego początku (zaczyna się 3 sezon grzewczy) jest z nim ogromny problem. Nie grzeje tak jak powinno. W niektórych pomieszczeniach podłoga jest zupełnie zimna.

Na dzień dzisiejszy na zewnątrz mamy temperatury dodatnie a w domu jest chłodno, nie wspomnę o poddaszu. Bez swetra nie da się tam wejść.

Mamy kocioł Ling25, dwa rozdzielacze z pompami (jeden na parterze, drugi na piętrze)

Osoba która je zakładała zajmuje się tym zawodowo od wielu lat, ale widać u nas nie podołała.

Za każdym razem jak przychodzi mówi coś innego.

Padła nam już pompa, 3 wskaźniki temperatury i ciśnienia, non stop się zapowietrza.

Nie mamy już sił aby wołać tego pana dlatego proszę o kontakt fachowca który mógłby dokonać oględzin i stwierdzić gdzie jest popełniony błąd.

 

Proszę zainteresowane osoby o kontakt. Proszę również podać nazwę firmy

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ciężko będzie podołać Twoim wymaganiom, ale spróbujmy.

Nazwa firmy: Sympatycy ForumInfo & Co.

Zasoby: Ok. 100 oczu/dobę. ok. 50 mózgów/dobę

Doświadczenie: Dziesiątki podobnych przypadków/rok

Referencje: Poczytać forum

Sposób działania: bez wizyty w domu, różnie ubrani, podczas jedzenia, oglądania telenowel itd.

Efekt: Trudny do przewidzenia

Cena: Flaszka przelewem

 

Jeśli Cię to interesuje, to zamieść dokumentację tu.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużych wymagań. Chcę tylko żeby ogrzewanie za które zapłaciliśmy kilkadziesiąt tys zł działało. Postaram się do godz. 20 wrzucić zdjęcia jak rozwiązana jest instalacja. Jak poprowadzone rury może jakiś łebski fachura wpadnie na pomysł gdzie może tkwić błąd. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że na salon zrobione są dwa obiegi, jeden na sypialnię, jeden na przedpokój, jeden na wiatrołap, jeden na łazienkę i jeden na kuchnie. Bardzo ciepła podłoga jest zaraz na wylocie rurek z garażu w przedpokoju przy ścianie, dalej już tak tego ciepła nie czuć. Co do góry. Myślałem że przyczyną takiego chłodu może być słabe ocieplenie, więc dorzuciłem drugą warstwę wełny, ale szczerze mówiąc niewiele to dalo. Dom jest ocieplony styropianem 12 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne czym reguluję temperaturę to piec i termostat na rozdzielaczu. Na piecu w cieplejsze dni ustawione jest 55 stopni a podczas siarczystych mrozów na 60-62. Ze ścian wypuszczone są kable pod termostaty w każdym pokoju, ale jeszcze nie są zamontowane bo ponoć potrzeba do tego jakiejś centrali sterującej za kilka tys zł no i same termostaty 12 szt to wydatek około 3 tys zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym że w domu jest chłodno mimo że piec chodzi non stop.

W niektórych pomieszczeniach podłogi są zimne. Szczególnie w sypialni nad garażem.

Osoba która wykonywała całą instalację uparcie twierdzi że wszystko jest w porządku.

Gość zjawia się u nas kilka razy w ciągu sezonu grzewczego. Odpowietrza, spuszcza wodę, dolewa wodę, coś pokręci, coś wyreguluje. Po jego wizycie wszystko działa dobrze przez tydzień, góra dwa i znów się zaczyna. Podłogi w niektórych pomieszczeniach zaczynają się wychładzać. W tym roku nawet po jego wizycie nie ma żadnych efektów. Twierdzi że podłogi się wychładzają bo temperatura na piecu spada i trzeba poczekać aż znowu się załączy i je nagrzeje. Przeraża mnie fakt że mam w domu zimno pomimo dodatnich temperatur na zewnątrz. Co będzie jak przyjdą siarczyste mrozy po -20 stopni?

Mogę powiedzieć że na prawdę ciepła podłoga jest tylko w przedpokoju przy drzwiach od garażu pół metra od rozdzielacza.

 

Pierwszy sezon w domu było zimno. Nie mieliśmy ocieplonego domu. Powiedział że bedzie znacznie lepiej jak ocieplimy. Niewiele to pomogło..

Miesiąc temu pompa znajdująca się na rozdzielaczu w garażu zaczęła piszczeć. Powiedział że padła. Pytam go jak to możliwe że po dwóch latach pompa pada? Powiedział żebyśmy sobie zamontowali zwykły wyłącznik bo ona pracuje przez cały rok. Podczas wcześniejszej wizyty stwierdził z kolei że pompa nie rusza póki nie dostanie minimum 40 stopni, a przy 45 jest jakieś odcięcie. Mam wrażenie że on już sam nie wie co mówi.

W ciągu sezonu dowiadujemy się przynajmniej o dwóch, trzech usterkach. A to pompa przy piecu nie działa jak trzeba, a to pompa przy rozdzielaczu. A to wskaźniki temperatur, które były wymieniane już kilka razy.

Instalacja ma dwa lata i tyle usterek. Pytanie co będzie po 10 latach?

 

Chcę wiedzieć co jest nie tak. Bo jeśli rzeczywiście jest coś skopane to jest ostatni gwizdek kiedy mogę podać gościa do sądu. Mam ważniejsze wydatki niż naprawa / wymiana centralnego czy kucia wylewek i zrywania wszystkich podłóg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest układ zamknięty czy otwarty ???? Do czego są te pompy w kotłowni opisz dokładnie i zaraz temu zaradzimy. W budynku są jakieś grzejniki czy tylko sama podłogówka ??? Jak na mój gust to troche ta kotłownia jest przekombinowana jak do podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem laikiem. Nie wiem jaka jest różnica między ukladem zamkniętym a otwartym? Nie wiem do czego są te pompy w kotłowni. Może jedna z nich puszcza wodę na poddasze? W załączniku zdjęcie rozdzielacza na poddaszu. Na parterze jest taki sam, ale ze względu na słabe oświetlenie nie potrafię go dobrze sfotografować

Edytowane przez Onyx01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym te wszystkie pompy w rozdzielaczach wywalił, zrobił w kotłowni 1 mieszacz na zaworze 3-drog z pompą adaptacyjną i rozprowadziłbym po rozdzielaczach, nie ważna czy układ otwarty czy zamknięty..

Pozwoli to na prawidłową pracę i oszczędność energii el oraz uniknięcie tych dźwięków.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy układ się nie zapowietrza bo przez to mogą pompy padać a jak nitka ma powietrze to też nie grzeje, jakie jest ciśnienie w układzie? ze zdjęcia nie mogę odczytać, faktycznie tych pomp trochę dużo

 

 

pozdrawiam RedEd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka temperatura? ja mam układ otwarty dom parter + piętro i mam 0,7 bar coś mi się zdaje że główny powód nieprawidłowej pracy to powietrze, niech koledzy bardziej doświadczeni się wypowiedzą

 

pozdrawiamRedEd

Edytowane przez reded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.