Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Wymiennikao 140L I Bojler Elektryczny


AB45

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podczas pracy kotła kiedy ogrzewa on wodę w wymienniku dwupłaszczowym mogą być otwarte zawory do bojlera elektrycznego tak aby grzała się również woda w bojlerze? Oczywiście bojler wyłączony jest z prądu .Pytam,bo kocioł wygasa mi ok.6 rano i nie mam ciepłej wody z wymiennika a tak zakręciłabym po nagrzaniu bojlerka zawory ok.23.00 i miałabym ciepłą wodę aż do południa.Ten bojler długo trzyma ciepło.Z góry dziękuję za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak się nie da.W wymienniku woda kotłowa ogrzewa wodę użytkową a bojlerze elektrycznym niema takiej możliwości.Z twojego opisu wynika że wymiennik schładza się razem z kotłem.Wystarczy po jego nagrzaniu zakręcić zawór na zasilaniu lub powrocie do kotła jeżeli takie są.

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,są zawory do wymiennika.Już tak dziś zrobiłam ale zamknęłam oba zawory a woda była ciepła zaledwie 2-2.5godziny.Rozumiem,że należy zamknąć tylko jeden i najlepiej powrotny.Bałam się ,że zamykając tylko jeden spowoduje to podciśnienie na wymienniku lub jakieś inne szkody ,bo woda z kotła grzałaby go a nie byłoby powrotu do kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas pracy kotła kiedy ogrzewa on wodę w wymienniku dwupłaszczowym mogą być otwarte zawory do bojlera elektrycznego tak aby grzała się również woda w bojlerze? Oczywiście bojler wyłączony jest z prądu .Pytam,bo kocioł wygasa mi ok.6 rano i nie mam ciepłej wody z wymiennika a tak zakręciłabym po nagrzaniu bojlerka zawory ok.23.00 i miałabym ciepłą wodę aż do południa.Ten bojler długo trzyma ciepło.Z góry dziękuję za informacje.

A jak jest realizowany pobór wody z dwóch podgrzewaczy? Pytam o ciepłą wodę użytkową.

Boiler elektryczny (zwykła terma elektryczna rozumiem) nie rozgrzeje się od kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zamknąć jeden zawór,nic się nie stanie.Jaką masz pojemność wymiennika?.Może trzeba nagrzać do większej temp.Kiedyś robiłem tak:zamykałem obieg co,podciągałem temp. na piecu tak na 75 na min pół godz,potem zamykałem zasilanie wymiennika,otwierałem obieg co i temp na kotle w dół do 50.Jeszcze jedno:zależy ile wody się zużywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,zamknę jeden,wierzę Ci,że nic nie wybuchnie:)) wymiennik ma poj.140l,temp.na kotle 50stopni cały czas.Spróbuję nie podwyższać temp.tylko zakmnąc na noc jeden zawór i rano zobaczymy,jesli rano będzie chłodna to następnego wieczoru podwyższę temp.na 60.Zużycie wody raczej niewielkie,wieczorem 2 osoby pod prysznicem i rano jedna i dla tej jednej własnie rano brakuje ciepłej wody,dlatego chciałam to zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem wyżej. Kotłem wody w termie nie nagrzejesz.

Natomiast nie ma powodu, by zamykać zawory wężownicy zasobnika 140l gdy kocioł nie grzeje. Wystaczy zamknąć zawór dopełniania wody do zasobnika i przejść na grzanie termą.

Ewentualnie po nagrzaniu wody w zasobniku zamykaj zawór powrotu aby nie ostygła ona gdy w kotle już się nie pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś robiłem tak:zamykałem obieg co,podciągałem temp. na piecu tak na 75 na min pół godz,potem zamykałem zasilanie wymiennika,otwierałem obieg co i temp na kotle w dół do 50.

Nie wolno ci robić tego co kolega robi u siebie. Twój zawór odcięcia CO odcina równocześnie drogę do naczynia otwartego.

Pamiętem to z poprzednich twoich tematów, chyba że coś się zmieniło.

 

Opieram się na tym zdjęciu:

 

post-18583-0-76079500-1330545731_thumb.jpg

 

 

To jest właśnie ryzyko związane z powielaniem tematów dotyczących jednej instalacji.

Wszystkie pytania można było zadawać w jednym temacie. Nieporozumień by nie było. Teraz prawdopodobnie zacznie się wałkowanie tego samego od początku lub odsyłenie do tematu wcześniejszego.

Edytowane przez kiminero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wolno ci robić tego co kolega robi u siebie. Twój zawór odcięcia CO odcina równocześnie drogę do naczynia otwartego.

 

Zawór CO nie odcina drogi do naczynia ,bo jest nad zaworem wypływu wody z pieca do wymiennika,może tego nie widać na tym foto,które tu wkleiłeś, ale jest nad nim a nie przed także można zamknąć.Ale mimo to zamykać nie będę,bo mam już zdjętą dzwigienkę( z poprzednich postów wywnioskowałam,że lepiej będzie gdy zawor będzie unieruchomiony na stałe) .

Zrobię więc test tak jak polecił kolega Konopka,zamknę zawór powrotny przy temp.60st.jesli zda egzamin to będzie super,a jeśli nie to na noc będę włączać bojler el.80l lub bojler gazowy 120l.

Dziękuję Wam za porady:)) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamknięcie dopływu zimnej wody plus zamknięcie obu zaworów z kotła nie opózni czasem wystygnięcia wody w wymienniku??? Zamknęłam oba zawory na kotle,chcę spać spokojnie,a tak będę myśleć że może coś nie tak i noc zarwana:/ dzis podgrzeję elektrycznym,a jutro w dzień test wymiennika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dziękuje za odp. A tak przy okazji,ktoś na forum udzielając mi odpowiedzi na pytanie z poprzedniego tematu CWU zwrócił mi uwagę,że zadając pytanie z "innej beczki" ,a faktycznie pytanie dotyczy tutaj wymiennika a nie tematu ,który poruszałam uprzednio,to powinnam zakładać nowe wątki,bo mieszam wszystko w jednym...hmm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.