Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

To mój pierwszy post a moja wiedza na temat kotłów jest dość podstawowa. Potrzebuje pieca do ogrzania szklarni w której są hodowane warzywa. Obecnie miałem w niej zainstalowany piec zasypowy o mocy grzewczej do 200m który zakończył już swoją karierę. Potrzebuje drugiego w jego miejsce. I teraz do meritum, zastanawiam się nad piecem z podajnikiem ze względu na wygodę użytkowania czyli brak potrzeby codziennego czyszczenia, zasypywania, rozpalania itd. Obawiam się tylko że taki piec będzie spalał dużo więcej bo poprzedni piec ustawiony na 70 stopni spalał czubata taczkę miału na jakieś 18-19godz. Nie wiem czy piec z podajnikiem podoła utrzymywać ciągle tak dużą temperaturę przy spalaniu podobnym do poprzednika. Proszę o wszelkie porady.

Pozdrawiam!

Opublikowano

Kolega zapewne ma tunelik do ogrzania o pow. 200m2.

Sam zajmuję się tym biznesem :)

Należy odpowiedzieć sobie, jakiej temp oczekujesz wewnątrz i kiedy zaczynasz grzać. No i oczywiście jaki to rejon Polski.

Pierwsza odpowiedż moja w tym temacie jest taka, że dla prawidłowego ogrzania potrzebne ci minimum 300W na m2 powierzchni.

Jeśli to jest tylko dogrzanie, tzn zaczynasz zabawę gdzieś w marcu, może wystarczyć trochę mniej. Ale nie będziesz miał żadnej rezerwy.

 

Reszta wysłana na PW. Jakbyś nie dostał daj znać.

Opublikowano

To może opisze tą bardziej łopatologicznie bo inaczej nie potrafię. Szklarnia ma wymiary 20x10m, zaczynamy ją ogrzewać w połowie stycznia aż do marca. Temperatura w szklarni jest zależna od mrozu bo w tym roku potrafiła spaść w nocy do 5 stopni. Na ogół powinno w niej być tak od 10 do 15 stopni. Zamontowany był w niej kocioł z płaszczem wodnym 5m2 i mocy znam. 50kW. Żeby utrzymywać wyżej wymienioną temperaturę woda w piecu (rurach) musi utrzymywać się na poziomie 70stopni. I najważniejsze czy piec z podajnikiem o podobnej mocy da rade utrzymywać taką temperaturę wody przy podobnym spalaniu jak w zasypowym. Bo tak na moje oko małe palenisko w piecu podajnikowym nie wytworzy takiej tem. jak w piecu zasypowy w którym pali się większą powierzchnią. Starałem się to opisać najjaśniej jak potrafię w razie czego będę jeszcze rozjaśniał. Z góry dziękuje za podpowiedzi.

Opublikowano

Prawidłowo dobrany kocioł na ekogroszek załatwi tę sprawę tak samo dobrze jak zwykły zasypowy

Z groszkiem problem wiekszy w samym groszku. Dziś kupienie dobrego groszku bywa, że jest problemem a to polowa sukcesu.

Potrzeba ci nie mniej niż 60kW, dla gwarancji że przy temp -20 st na zewnątrz uzyskasz wewnątrz swoje oczekiwane 15 st w nocy.

A czy to będzie kocioł miałowy, zasypowy czy groszek to już inna zupełnie sprawa.

Dostałeś moją informację o nawiewowych?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.