Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Centralnego Ogrzewania Ogniwo S7Wc-8


darecki2308

Rekomendowane odpowiedzi

Pompa tańsza i skuteczna ;)

 

Chyba że nie zrozumiełem kwestii i chodzi ci o pompe obiegową, czyli odkręcasz kran i leci ciepła woda?

Tutaj chcesz zaoszczędzić? Jak tak to inwestycja się zwróci za kilka lat ;), Chociarz może się i nie zwróci, bo pompa też prąd ciągnie.....

Edytowane przez jameess
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o jedno i drugie sory :( źle zadałem pytanie

mówisz pompa skuteczniejsza do obiegu wody od elektrozaworu proszę o uzasadnienie .

posiadam już jedną nie podoła jedna jak zbiornik będzie bliżej a elektrozawór otworzy tylko przy określonej temp. tylko że zbiornik będzie miał 200 L a nie 120 jak teraz .

a jeśli mam płacić za prąd jak piszesz o pompie obiegowej i zwróci się po paru latach to niech leci przez te 4-5 sekund letnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej do takiego bojlera założyłbym pompę ładującą taka za 100 zł jak napisałem wcześniej i sterownik. Nie ma nad czym się rozwodzić ;), a elektrozawór niestety droższy..

 

pozdrawiam

jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rysować ;).

Ale w skrócie: za bypasem trójnik, rura 3/4 do zasilania bojlera, a powrót z bojlera podłączony prawie na styk do powrotu pieca, dzięki temu mam podgrzany powrót.

 

Bojler wisi pół metra nad piecem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się rysować wink.gif.

Ale w skrócie: za bypasem trójnik, rura 3/4 do zasilania bojlera, a powrót z bojlera podłączony prawie na styk do powrotu pieca, dzięki temu mam podgrzany powrót.

 

Bojler wisi pół metra nad piecem.

a czy jest konieczność podpinania naczynia przeponowego do tego zbiornika c.w.u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim bojlerze podpiąłem naczynie przeponowe. W związku z tym że mam reduktor ciśnienia zamontowany na wejściu wodu do domu to w bojlerze, po nagrzaniu wody robi się ciśnienie do nawet 8-9 atm i wywalało wode przez zawór bezp. Jak nie miałem reduktora ciśnienia to woda "cofała" się do sieci i problemu nie było. Naczynie przeponowe ustawione na 4 atm. czyli takie jak jest w sieci.

 

Oczywiście "wielkość" naczynia jest uzależniona od wielkości bojlera.

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież nie pisałem żebyś reduktor montował. Ja zamontowałem bo swego czasu ciśnienie w instalacji było do 10 atm. Naczynie przeponowe u siebie możesz nawet później zamontować, jest to banalnie proste, no ale wodę z bojlera trzeba przy takiej operacji spuścić, chyba że wcześniej jakiś zawór zamontujesz. Na 220 l naczynie 20l spokojnie da radę.

 

pozdrawiam

jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj dzięki że nie muszę od razu podpinać co nie znaczy , że tak zrobię bardziej zastanawiało mnie to czy da radę pracować 220l.c.w.u bez naczynia przeponowego . wezmę to pod uwagę aby wmontować jakiś zawór ale muszę go wpiąć przed zaworem bezpieczeństwa w stronę pieca aby jak wspomniałeś nie spuszczać wody z całego zbiornika aby wmontować Naczynie przeponowe .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piec wspólnego z zaworami? Naczynie przeponowe podłacza się tak: rura zasilająca wodna/ zwór zwrotny i bezpieczeństwa/ naczynie przeponowe/ bojler.

Wstaw zawór na rurze zasilającej Bojler, ale miedzy bojlerem a zaworem bezpieczeństwa i zwrotnym.

Bez naczynia przeponowego Bojler CWU będzie na pewno pracował, z tym że zaworem bezpieczeństwa zawsze ci troszkę wody poleci, jak w baniaku wzrośnie temperatura i ciśnienie.

 

pozdrawiam

Jameess

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma piec wspólnego z zaworami? Naczynie przeponowe podłacza się tak: rura zasilająca wodna/ zwór zwrotny i bezpieczeństwa/ naczynie przeponowe/ bojler.

Wstaw zawór na rurze zasilającej Bojler, ale miedzy bojlerem a zaworem bezpieczeństwa i zwrotnym.

Bez naczynia przeponowego Bojler CWU będzie na pewno pracował, z tym że zaworem bezpieczeństwa zawsze ci troszkę wody poleci, jak w baniaku wzrośnie temperatura i ciśnienie.

 

pozdrawiam

Jameess

jeśli zachowam odpowiednie średnicę rur wyjścia z pieca i wejścia jak i zaworu 4d i c.w.u ,odległość montowania zbiornika C.W.U pionowego będzie miało znaczenie czy on będzie stał 1m czy 3.5 m od pieca .oczywiście chciałbym aby c.w.u pracował na pompie jak i grawitacyjnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.