Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Sas Nwt 29Kw


redneck

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rozmawiałem z sąsiadem, który wprowadził sie 2 miesiące temu do domku 150m, ''fachowcy'' zamontowali mu kocioł 23kW sas uwt taki dokładnie jak ten

http://www.sas.busko.pl/pl/produkty/sas-uwt.html i paląc drewnem pozostałym z budowy (sosna) i miałem od dołu zapchał komin systemowy fi 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak piec jest porządnie wyczyszczony to jak dokładam to nie kopci się przy dokładaniu węgla i flotu

oczywiście dmuchawę wyłączam i otwieram popielnik

 

ale ostanio nie czyściłem pieca 2 tygodnie bo byłem na urlopie i palił w piecu szwagier to jak wczoraj dokładałem to zadyma była na całą kotłownię ;/

tylko u mnie jest problem z tym że piec stoi bokiem do wlotu do komina i mam założne kolanko na wyjściu z pieca do komina i tam mi najwięcej syfu się zbiera, że po 2 tygodniach nie czyszczenia z rury fi 18 zostaje połowa prześwitu

więc jutro sobota i od rana biore się za czyszczenie

Edytowane przez polo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czyszczenia polecam drewno , odpalić na ciągu naturalnym , po 15 minutach można śmiało wszystko wyczyścić do gołej blachy , można wrzucić szczyptę sadpalu, przepalić co 2-3 tygodnie i wszystko schodzi , oczywiście ilość zanieczyszczeń zależy od jakości opału, jego ilości itd. W zeszłym sezonie czyściłem raz na tydzień bo i zima była i dom nieocieplony . Jeśli ktoś zastanawia się nad ociepleniem to po sezonie mogę podać jakieś porównanie, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po wilekim czyszczeniu, nic nie kopci i jest ok

 

tylko teraz wydaje mi się że kopcilo się nie dlatego że piec był zawalony tylko dltaego że drzwiczki komiowe rewizyneu piwnicy były niedomknięte.

 

a propos czyszczenia, stosowanie dłuższe sadpalu wydaje mi się za daje efekty, samym skrobakiem troche poszorowałem i świeci się jak nowy, z wyczyszeniem kolanka poszło chwile dłuzej ale też jest ok

tylko zmartwił mnie widok komina jak wszedłem na strych profilaktycznie go przejechać szczątką z góry na dół, smoła i smoła i jeszce raz smoła, pewnie dlatego że pale w niskiej temp. ( termometr z sterownika ustawiony na 50 st. , termometr klasyczny na piecu pokazuje 60 st. i kupiłem za całe 12zł. przylgowy i założyłem na rurkę przy grzejniku w pokoju i pokazuje 38 st. i być tu mądry i pisz wiersze, wszystkie pomiary w jednym czasie oczywiście)

 

zaraz pewnie posypią się komentarze że któryś z termometrów zapowietrzony a ten w pokoju nigdy dokładnie nie poda temperatury, tylko na zimnym piecu wszystkie pokazuja taką samą temperature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he mam to samo z termometrami , potrafi być nawet 10 C różnicy pomiędzy piecem a sterownikiem ale już dawno dałem sobie z tym spokój . Do czyszczenia pieca polecam obierki z ziemniaków nawet te świeże rzucone na żar po wyschnięciu i wypaleniu bardzo fajnie wszystko się czyści oczywiście poza smołą jeśli się zbiera w kotle . Po obierkach zostaje popielaty nalot w kotle i wystarczy lekko przelecieć szczotką drucianą bez szczególnego szorowania i wszystko ładnie spada do gołej blachy . A komin niestety musi być szczelny i warto czasami to skontrolować jak są problemy z dymieniem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.