Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, często i gęsto zdarza mi się , że po wygaśnięciu pieca i oczyszczaniu go z popiołu wyjmuję niedopalone grudki (grudy) węgla. Albo kawałki , które jeszcze spokojnie mogłyby się jakiś czas palić. Co ma wpływ na takie zjawisko ???

Temp. spalania ponad 60 stopni.

 

Pozdro :blink:

Opublikowano

Kolego Lemanio, nie napisałeś nam, jaki to kocioł? Czy ma nadmuch i z jakiej kopalni pochodzi węgiel, bo to ma też wpływ na to, co nam pozostaje z niego po wygaśnięciu kotła :)

Jeśli masz kocioł z nadmuchem to normalne zjawisko, że trochę pozostaje na dnie niedopalonego węgla, ponieważ silny nadmuch potrafi wychłodzić tą resztkę węgla, że po prostu zgaśnie i już. Jeśli węgiel jest typu 32.1 lub 33, to masz niedopalone grudki skoksowanego węgla. Nie należy wyrzucać niedopałków, wykorzysta się je do następnego odpalenia kotła. Ja mam kocioł miałowo - węglowy i palę groszkiem typu 33 (węgiel gazowy, już koksujący) i zostaje mi zawsze trochę koksu na dnie po wypaleniu. Popiołu jest mało, więc biorę przegarniacz i tak grabię po ruszcie, żeby sypki popiół przez ruszta zsypał się do popielnika, a zostały tylko same grudki skoksowanego węgla, na który zasypuję do pełna węgiel i odpalam. Także nic nie zmarnuje się :D

Pozdro.

Opublikowano

O ojojoj.... już się poprawiam, piec o mocy 14KW , górno kanałowy, napędzany dmuchawą :rolleyes: hmmm z jakiej kopalni pochodzi.... a to dopiero zagadka.... no nie wiem :huh: ale jeżeli piszesz , że to normalne to ok :P jak najbardziej resztki, które pozostały nie marnują się :rolleyes:

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.