Skocz do zawartości

jarek20

Stały forumowicz
  • Postów

    165
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jarek20

  1. Coś wnosi nowego ta aktualizacja Econet300?? Warto aktualizować czy zostawić jak działa dotychczasowa 😁
  2. Spoko. Te zawirowywcze dokupowałem bo ich też nie było. Nadmuchy mam aktualnie dla olczyka, bo na dominowoodzie mogłem zejść nieco z nadmuchem.
  3. To oryginalne zwiorowywacze, wyglądają jak zygzak v^v^v^v. Kocioł mam 4 członowy, palnik 20 skręcony na 17. Do tego rck na rurze do komina. Dzięki. U mnie z osprzętem podobnie też 3 pompy (wymiennik) . Ok. To rozglądam się chyba za 1kW. aby mieć z zapasem
  4. Powiedzcie mi Panowie bo nie umiem zaleźć. Potrzebuję zakupić ups-a, teraz pytanie - mierzył ktoś jaki jest pobór mocy w trakcie rozpalania palnika? Myślę nad 1kW ups-em bo 0.8 wydaje mi się za słabe przy rozruchu. (nie chcę przeciążać ups-a tylko mieć jakiś zapas Watów.) Ja w Viaderku z zawirowywaczami mam spaliny max 100oC, a przy wyczyszczonym wymienniku koło 80oC
  5. Już działa.. Sam nie wiem. Dopiero wypięcie z zasilania na pół godziny pomogło. Coś się pożądnie zwiesiło w sterowniku chyba, bo krótkotrwałe wyłączenie z sieci nic nie dawało.
  6. Mam problem... dzisiaj przestał mi działać sam z siebie econet300 (sterownik 860-P3) Schodzę do kotłowni robię mu reset zasilania... i nic... miga dioda power, a potem wszystkie cztery i tak na zmianę. Wchodzę w menu sterownika a tu zonk - sterownik go nie wykrywa. Poprawiłem kable, posprawdzałem połączenia i wszystko jest ok. Zresetowałem sam econet do fabrycznych i dalej miga tylko power na przemian ze wszystkimi diodami. Sterownik 860-P3 nie wykrywa w ogóle modułu wi fi. Jak najprościej sprawdzić co padło?? Sterownik z panelem pokojowym komunikuje się bez problemu. Tylko econet ześwirował nagle sam z siebie i nie działa. Dwa lata było ok.
  7. Z ciekawości - jaki wlutowałeś? Pamietasz symbole/ oznaczenie?
  8. W nowym czujniku fotodioda jest osadzona bliżej soczewki. W starym jest wyraźnie głębiej. Pewnie dlatego tak wskazania szalały.
  9. Czy warto wymienić czujnik płomienia z ocp-4 ocp-5? Coraz bardziej irytuje mnie skakanie wartości płomienia na ocp-4. Po zmianie peletu z Dominowooda na Sylve niby wszystko ładnie się wypala (nieco ciemniejszy popiół ), Ale zaczyna mi pomimo okładnego wyczyszczenia palnika, czujka, okienka strasznie szaleć % wskazanie płomienia.. Oczywiscie płomień jest
  10. Uprzedziłeś mnie ;) ale jednak dobrze pamiętałem, że gdzieś to było :)
  11. Jest opcja bodajże kopiowania na każdy dzień. Wrócę do domu potwierdzę co i gdzie.
  12. Dokładnie ten https://nowyelektronik.pl/index.php?id_product=20626&controller=product Był kiedyś temat nawet tutaj Widzę dopiero teraz że nawet twój wontek Gonzo :)
  13. Będzie przekłamywał temperaturę dość znacznie ( sam to przerabiałem.) wymieniłem sam element pomiarowy (kupiony w elektroniku) i jest gitara teraz (płaciłem 22 zł)
  14. Co możebyć powodem nagłych pików w podawaniu paliwa? Już kilka razy to zauważyłem u siebie
  15. Już miałem kiedyś pytać - co to za parametr w podglądzie econet24.com? Co on obrazuje?
  16. U mnie ostatnia doba. Również termostat pokojowy czuwa nad temperaturą w domu.
  17. Martwi mnie trochę wygląd wymiennika (pył) zmniejszyć nadmuch, czy to wina pyłu z peletu przy gaszeniu palnika? (wygląda jak niedopalony pył z peletu) Czy może za bardzo się tym przejmuję ;)
  18. Z kolejnych obserwacji i ustawień - wyłączyłem w opcjach CO i CWU wymiennik (ustawiłem na " nie" ) i działanie pomp wróciło do normy (ale niestety nie tej od CWU)
  19. Ok. To jeszcze poobserwuję. Może coś jeszcze mi w oko wpadnie co jest nie teges.
  20. Dziękuję Robin. Zauważyłem i potwierdzam już na 100%, że moja 860-P3 świruje. Szukałem powodu, że znów nie przeciąga mi dogrzania CWU pomino ustawionego wybiegu pompy cwu na 20 mninut. Po prostu po osiągnięciu zadanej temperatury 55 oC palnik się wyłancza i pompa CWU też, pomimo że powinna jeszcze pracować przez ustawione w sterowniku 20 minut. Myślałem, że może problem jest w jakimś spadku napięcia (dlatego pytałem czy touch panel musi być dodatkowo zasilany z innnego pinu). Dodatkowo po zaniku zasilania ( brak prądu przez pół godziny) pompa kotła (ta co idzie na wymiennik ciepła CO wyłącza się jak na kotle jest 50oC (start na 45oC) a działała wcześniej do około 42oC. Pompa za wymiennikem na zasilaniu grzejników działa ok. Pozprawdzałem złącza, napięcie zasilania modułu, wszystko jest ok. Reset do ustawień fabrycznych pomaga na jakiś czas ale po kilku dniach znowu to samo. Chyba trzeba będzie dzwonić do serwisu.
  21. Pytanie do monterów Kipi. Tak przeglądam instrukcję mldułu 860-P3 Touch i Panelu pokojowego Touch i trochę mam mętlik. Panel pokojowy podłącza się pod gniazdo G4 (plus ecoNet przez przejściówkę) Teraz pytanie czy mam mieć podłączone dodatkowo zasilanie +12 V z pinu nr 46 czy wystarczy samo zasilanie z gniazda G4 (tak mam podłączone aktualnie). W instrukcji opisy są ale do modułu wersji P1 i P2.
  22. W cenie sondy powinni już dawać w komplecie taką przejściówkę. (z ciekawości - jaki jest koszt teraz takiej sondy)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.