Ja to widzę poważny duży błąd instalacyjny mając zamontowany nowoczesny kocioł kondensacyjny którego pompa obiegowa ma przepływ 1,2m3/h. Nie potrzebnie zamontowane te układy pompowe z zaworem mieszającym termostatycznym. Drugi błąd to za prawdopodobnie za mała średnica rur dochodzących do zaworu mieszającego ze zdjęć wychodzi, że chyba 20mm a minimum powinny być 25-28mm. Mając taki układ że ręczną regulacją temperatury wody grzewczej nic Ci nie da montaż pogodówki.
Większość kotłów kondensacyjnych ma system powietrzno-spalinowy 60/100 lub 80/125. W istniejący wkład kominowy który masz 125 w pionie montujesz rurę spalinową 60 lub 80 a od kotła do wkładu w poziomie 60/100 lub 80/125
Dwa pobory jednocześnie to np. dwie łazienki, dwie wanny i dwie osoby kąpiące się jednocześnie. Ten model ma moc max na CWU 26kW więc wylot spalin przez ścianę nie jest zgodny z przepisami.
Dobry i mało awaryjny kocioł. Montuję kilka szt w miesiącu dla klientów. Dobra wydajność ciepłej wody. Trzeba pamiętać aby nie używać dwóch poborów np. wanna jednocześnie.
Jest to możliwe lecz ekonomicznie nie opłacalne. To jest już wiekowy kocioł bez modulacji i jego moc minimalna to aż 12kW. Nowe kotły są kilkukrotnie oszczędniejsze i moc minimalna 2-2,5kW.
Źródłem ciepła kocioł jaki typ rodzaj ? Obieg grzejnikowy jakie parametry wody grzewczej i obieg podłogówki jakie parametru wody grzewczej ? Jaki rodzaj zaworów 3D typ, rodzaj, przepływ ?
Czyli nie stosujesz się do zasad forum pkt.10
Zastosujmy się do stylu forum - posty pisane np. w całości innym kolorem (zwłaszcza nie pasującym do kolorystyki forum) powodują, że forum staje się nieczytelne - kolory, pogrubienia itp stosujmy tylko tam, gdzie faktycznie coś warto podkreślić. DUŻE LITERY TO W INTERNECIE KRZYK - na forum dyskutujemy kulturalnie, więc bez krzyku.