Skocz do zawartości

romano78

Stały forumowicz
  • Postów

    186
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez romano78

  1. Jeśli cwu 400 umieści sie nad podłogówką to po osiągnięciu temperatury kociol się wyłączy i podłoga jeszcze długo będzie oddawać temperaturę a tam gdzie grzejniki zrobi się wcześniej chłodniej więc radzę cw 400 tam gdzie grzejnik i jeśli będzie to potrzebne to go zdławić aby w tym pomieszczeniu temperatura była najpóźniej osiągana.
  2. Musisz tak zrobić aby tam gdzie cw 400 było najzimniej ,czyli temp. osiągana najpóźniej A podłogówkę tam gdzie chcesz zimniej zdławić ewentualnie założyć silownik że sterowaniem strefowym bezprzewodowy
  3. Ustaw pompe od podlogowki na niższy bieg.A najlepiej narysuj schemat tej instalacji.
  4. Witam miał ktoś podobny problem wydaje mi się że problemem tu chyba jest kociol przyłącza do cwu z kotla są 1/2cala i zawor trojdozny musi mieć jakieś przewężenie gdy grzeje co.jest cisza zaraz po przełączeniu na cwu jest straszny hałas w pompie wężownica była odpowietrzana i pr/elewana wodą z sieci.
  5. A ile masz kw pv.
  6. Sprzeglo nr.2 jest ok jak u gory idzie wysoki patametr a na dole niski jak obydwa obiegi sa na tym samym parametrze to się do tego nie nadaje.
  7. W jakim celu ten bufor ?w okresie grzewczym z paneli masz tyle co nic ,wiec go nigdy nie zagrzejesz panelami.
  8. Inwestor ma plan taki ze chce ogrzewanie w budynku wolnostojacym (garaz,ewentualnie w przyszłości jakieś biuro pod dzialalnosc. Od kotlowni do budynku odległość ok 15mb przez dom i drugie 15 w ziemi, w budynku ma być tylko podlogowka w domu tez ,do c.o.chce puscic alupex fi 25 a ciepla woda i cyrkulacjia fi 16 Do przepuszczenia tych 4 rur jest zostawiona w fundamentach rura karbowana fi 100mm Ogrzewane będzie gazem zastanawiam się czy nie taniej było by przerobić projekt i puścić przylacz gazu tez do garażu i zamontować tam dodatkowy kociol.
  9. Powod jest taki ze ogrzewanie zostało dopiero co uruchomione na potrzeby wygrzewu podlog ,a w sezonie grzewczym będę dopiero ustawial przeplyw na postawie delty.
  10. Nawet jeśli mamy taki krotki odcinek do skrzynki.tu akurat jest na każdym rotametrze 2l/min na full ale spokojnie można dac na 1l/minCzyli 16l/min idzie ok 0.9m/s jak się stoi w kotlowni to wogole nie słychać kotla ani instalacji.
  11. Ok.janusz pomylil się o jedno zero i przyznaje się do błędu to 0,3 m/s to ok.5l/min? Jeśli jest odcinek krotki i bez kolan to chyba może lecieć dużo więcej
  12. Czyli fachowiec założycielki tematu miał jak najbardziej racjie .Przyjmując bardziej pesymistyczną opcjie ze wszystkie pętle maja 90mb w co wątpię chyba ze wszędzie co 10cm,to 12ob ×2lmin (więcej nie trzrba)daje 25lmin to dalej tylko połowa max przeplywu i jest tylko 3mb od trojnika fi28 i co wy na to mądrale.
  13. Ja na 90m2 8petli po ok.70-80mb tez daje fi 22 i wszystko jest ok. Zakladajac nawet 2l.min to rura fi 22 przeplywa tylko 16 l.min. i rura gieta na gietarce bez ostrych kolan 90stopni. A tak wogole to sa jakieś normy (optymalne czy max prędkości )w rurach i ile można max przepuścić l.min np przez ta fi 22. Pogrzebałem i znalazłem 0,3m/s max ,co przy fi 22 daje ok.50l.min wiec myślę jeśli by przyjmować te 25lmin to jest to przeplyw bardzo bezpieczny dla tej rury.
  14. Tak miałem takie przypadki ze pompa nie działała bo niebylo prądu i nic się nie stało.
  15. Od 8 lat mam wodę w solarach
  16. Zależy jak będziesz miał sterowana cyrkulacjie czy na np czujke ruru przycisk dzwonkowy wtedy na tych 3 metrowych trzeba dać jakieś zaworki a jeśli na jakams czasówkę ze załącza się rano przed wstaniem i chodzi jakiś tam czas to bez zaworow tez te dłuższe się nagrzeją tylko trochę później.
  17. Nie ma tu nic nadzwyczajnego jeśli budynek byl ogrzewany a anemostaty nie pozaklejane to nie musi być wielkiego przepływu aby się coś wykroplilo wydzialem juz takie przypadki gdzie rury w 1/3objetosci były wypełnione wodą i była to wodą z budynku ktora wykraplala się na zimnej rurze.
  18. Tak lub ewentualnie zamontuj na tych cieplejszych zaworki na imbulsa i licz obroty będzie łatwiej regulowac.
  19. Za pomocą termometru badasz roznice temp zasilania i powrotu na każdej petlj.
  20. Jest.
  21. Nowa instalacjia 100%podlogowka kociol dwufunkcyjny kazda pętla będzie przelana przefiltrowana woda czy filtr jest wymagany przez producentów kotlow?oczywiście nie chodzi mi o oszczędność ale z doświadczenia np w mojej instalacji mieszanej z grzejnikami, z buforami ze stali kotlowej po 10latach czyściutko.
  22. Można jeśli to pompa on off jeśli inwerter to po co.
  23. A tak może wpłynąć ze woda z instalacji grzejnikowej może nie wpłynąć do kotla.
  24. Napewno będzie wracała cieplejsza woda do pieca i to juz jest argument ze grzejnik będzie miał mniejsza sprawność. Dokladnie mac65 pisaliśmy w tym samym czasie myślę że już wszystko jasne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.