Skocz do zawartości

tomek66

Stały forumowicz
  • Postów

    392
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez tomek66

  1. Dom w miarę ocieplony🙂 Ja też ciągle kombinuję bo kocioł nie pracuje tak jak bym chciał, wiem też że na tym sterowaniu pewnie lepiej nie będzie, chyba że jest jakieś nowe oprogramowanie wtedy jest nadzieja na jakąś zmianę. Pozdrawiam
  2. W tej chwili zużycie dobowe wynosi 4.5 m3, dla mnie jak najbardziej akceptowalne. Kocioł pracuję na sterowniku pokojowym i pogodowce więc te ustawienia o które pytasz mam w tej chwili nie dostępne na sterowniku.
  3. Witam U mnie temp. wody na powrocie to około 38-40. st. Krzywa grzewcza ustawiona na 1.8 co przy tych temperaturach jak teraz daje około 50 st. To się u mnie sprawdza bo mam same grzejniki i kocioł pracuję krótko do zadanej temperatury w domu. Ja nikogo nie namawiam do takich ustawień ale próbowałem wszystkiego i tylko przy większym przepływie wody przez kocioł jakoś to w miarę pracuję.
  4. Sprawdzę ile idzie teraz na dobę ale za listopad zużycie to 95 M3 przy temperaturze w domu 21 st. 150 M2 i 110 M2 do 19 st
  5. Witam No nie stety nikt nie robi z tego powodu problemu, serwis termeta uważa że jest wszystko dobrze, ten typ tak ma. Ja w tej chwili ustawiłem kocioł w ten sposób, że gdy dochodzi do zadanej temperatury to się wyłącza, jeśli się zdarzy że się nie wyłączy to też nie ma tragedii bo ustawiłem pompę wysoko P-14 na 70 i nie buja mocno. Nic innego nie da się wymyślać, na szczęście nie szumi w grzejnikach więc nie ma problemu. Pozdrawiam
  6. tomek66

    Ogniwo DS

    No właśnie, napewno była by wyższa. Jeśli chodzi o wymiennik w tym kotle to rzeczywiscie szału nie ma, ale wszystko jest do ogarnięcia. Trzeba dbać o czystość wymiennika i nauczyć się rozpalać i palić wtedy temperatura spalin jaką zobaczysz max to 250 st. Ma to swoje zalety dla tych co mają kominy z cegły to idealny kocioł, można palić bez wkładu kominkowego.
  7. tomek66

    Ogniwo DS

    Po to się zmniejsza moc kotła aby nie kisić opału, ma się palić prawie cały czas a jak miarkownik zamknięty to nie ma kopcić z komina. Mylisz pojęcia, komora spalania to raczej jest za palnikiem i tam jest czysto, nie ma żadnej smoły. Smoła jest w komorze zasypowej jak w każdym kotle ds. Jeśli chodzi o temp. spalin to w kotle ogniwo ważne jest czyszczenie pierwszego wymiennika zaraz za palnikiem przynajmniej raz w tygodniu inaczej będzie wysoka temp. spalin. Ja mam cały czas otwartą przepustnicę na czopuchu i temp. wacha się od 200 do 100 st. Według mnie zamykanie przepustnicy jest błędem, w poprzednim kotle nie miałem w ogóle tego ustrojstwa i tu też myślę o wycięciu. Temp. na kotle nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o temp spalin, myślę że taka optymalną temperaturą jest 70st. Jeśli byś miał bufor to palił byś z jeszcze większą mocą to jak myślisz czy temperatura spalin będzie niższa czy wyższa? Palenie metodą kroczącą stosowało się w kotle górnego spalania nie w dolniaku, można po wypaleniu wsadu zastosować taką namiastkę tego palenia przy dokładaniu, chodzi o to by przesunąć żar pod palnik a świeży węgiel sypać z tyłu i na górę wtedy nie ma w ogóle dymu z komina. Widać że kocioł masz za nocny bo przebija dość mocno temperaturę, według mnie powinieneś zmniejszyć moc kotła i będzie o wiele lepiej.
  8. tomek66

    Ogniwo DS

    Musisz zmniejszyć powierzchnię rusztu, daj dwie cegły szamotowe po bokach, z tyłu też cegły połóż na ruszt tak aby dotykały blachy tej co idzie po skosie ( zmniejszajaca powierzchnię rusztu) w niej też są otwory trzeba je pozatykac tak aby powietrze szło tylko pod ruszt. Ja mam jeszcze obniżona przegrodę i dodaną jedna cegłę do palnika( nie zapycha się palnik) jak przestanę palić to dodam jakieś zdjęcia.
  9. tomek66

    Ogniwo DS

    Jak chcesz palić bez bufora to kocioł jest stanowczo za duży. Ja mam dom 260m2 , kocioł 13kw i jeszcze obniżona moc. Na jednym zasypie kocioł pracuje ok. 10 godz. z tym że dom ocieplony.
  10. tomek66

    Ogniwo DS

    Dzięki wielkie. Pozdrawiam
  11. tomek66

    Ogniwo DS

    Witam Panowie czy w kotle 13 kw jest tylko z jednej strony podawane powietrze wtórne? Pozdrawiam
  12. Styczeń 400m3. Dom 260m2 w tym 36m2 ogrzewane do 15 stopni(garaż), cwu i kuchenka. Temp. 22*C, dom jeszcze bez ocieplenia, tylko strop 25cm styropianu. Koszt mniejszy niż tona węgla.
  13. Wlasnie o tym pisze, ze regulacja temperatury krzywa grzewcza. Na pewno krzywa nie ma nic wspolnego z modulacja, mysle, ze nic z tym nikt nie zrobi, prawdopodobnie potrzebne zmiany w sterowniku. Dodam, że u mnie w tej chwili kocioł pracuje prawidłowo, jedynym mankamentem jest brak regulacji głowicami termostatyecznymi. Modulacja działa tak jak powinna a temperatura kotła stabilna.
  14. U mnie jest ten sam problem, na malym przeplywie sterowanie nie radzi sobie ze stabilizacja modulacji. Problem znika po rozkrenceniu glowic termostatycznych. Pozostaje regulacja krzywej grzewczej i rozkrecone glowice.
  15. Nie, wszystko sprzedane.
  16. Ogłoszenie nie aktualne, palnik sprzedany.
  17. Witam Sprzedam nowy palnik sv200n, zespół napędowy używany 1,5 sezonu. Na gwarancji do grudnia bieżącego roku. Mogę sprzedać w zestawie z zasobnikiem na węgiel 150kg i dmuchawa DM 80 używaną 3 miesiące. Cena za zestaw 2200zl a sam palnik z zespołem napędowym 1800zl. Odbiór osobisty lub wysyłka za dopłatą. Pozdrawiam
  18. Sprzedam palnik SV 200 25kw, gwarancja do końca roku. Sterownik timel Skzp 02 F na gwarancji jw., plus moduł internetowy timel. Siłownik Esbe Ara 661. Ceny i więcej informacji na priv. Pozdrawiam
  19. Witam U mnie tak samo jak u kolegi powyżej. Instalacja założona w październiku, pieniądze przyszły bardzo szybko. Pozdrawiam
  20. Dlaczego minimalna moc kotła 25%?
  21. Ja na tej dmuchawie na większym palniku 25kw mam ustawione 15 i 37.
  22. Jak będzie wygaszony palnik to wyjmij ruszt i zobacz jak powietrze leci z tej szczeliny.
  23. Jeśli to dmuchawa DM 80 to tak jest.
  24. Konstrukcja pompy ze zintegrowaną regulacją elektroniczną, regulacją parametrów dopasowujących się do rzeczywistych potrzeb instalacji. Na silniku zamontowana jest przetwornica częstotliwości z przetwornikiem różnicy ciśnień. Pompa działa na zasadzie pomiaru różnicy ciśnień. Utrzymuje stałą różnicę na wejściu do pompy i na wyjściu. Jeżeli zamykają się zawory termostatyczne to wzrasta opór hydrauliczny sieci i wzrasta ciśnienie na wyjściu z pompy, pompa "widząc" to zminiejsza obroty a tym samym moc pobieraną z sieci elektroenergetycznej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.