Skocz do zawartości

Animus

Stały forumowicz
  • Postów

    3 637
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    28

Ostatnia wygrana Animus w dniu 13 Grudnia

Użytkownicy przyznają Animus punkty reputacji!

Informacje o ogrzewaniu

  • Co ogrzewam?
    Dom 440 m2 ściany trójwarstwowe.
  • Instalacja
    Ogrzewanie podłogowe + grzejniki.
  • Kocioł
    PV 9,72 kWp dach + Kocioł 25kW

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Polska

Ostatnie wizyty

8 649 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Animus

  1. @o6483256 niech tego nie ogląda. Znowu będzie miał pretensje.
  2. Sam początek. Obsługa kotła na ekogroszek i sterowanie ze smartphone'a, spore oszustwo, nie chciał raz na 1,5-2 tygodnie, teraz co 2-4 dni.😁 Sterowanie z komórki w obu wersjach palenia da się, mam podgląd i sterowanie komórką. Po instalacji pierwszego bufora spalał 2,5t ekogroszku a bez niego 4,5 prawie 5 ton z kotłem z podajnikiem. Mega głupota. Kocioł stało palny, pracuje około 4 m-ce w roku. W Polsce? CWU latem grzane nawet w jednym w buforze 1200 litrów. Zajebiste straty od bufora.
  3. Tam są mega przekłamania, a co do kotła to Rakoczy robi teraz bardzo dobre kotły, kiedyś robił dobre, bo sam mam inny model tej firmy, a czemu robi teraz lepsze, liznęli lepszej technologii od Hargassnera i teraz są tego rezultaty. Ten Pan faktycznie zielony jak szczypior a spala to drewno z wysoką sprawnością. -on spala ha ha ha. Sonda lambda prowadzi proces spalania razem ze sterownikiem, człowiek został wyeliminowany do minimum jako wół roboczy.
  4. Czytałem z rok temu na ten temat, w jednym z falowników, który też może współpracować z generatorem, było napisane, że tylko z jednym modelem.
  5. Tak mogło być, „strażak” jest wykonany z metalu, spaliny podgrzewały go do temperatury kondensacji wody z powietrza na jego ścianach, patrząc na budowę „strażaka”, idealnie ta woda może się lać, z obu stron.
  6. Ale chyba z dedykowanym generatorem, a nie jakimś z łapanki.
  7. Albo magazyn np. 2 × 10 kW Jedną sekcję ładujesz, druga zasila dom. Masz taryfę ujednoliconą, czy możesz mieć niższe ceny prądu w noce i weekendy? Taniej jest nawet w dzień z sieci ładować magazyn niż agregatem. Gdybyś miał np. taniej poza szczytem to można doładowywać jeden z członów magazynu energii, mieć rezerwę.
  8. Taki agregat to dobra rzecz, ale jak zasilasz nim dom bezpośrednio, to zużywa on więcej paliwa. Ciągle tańcuje z mocą, bo zmienia się jego obciążenie, podczas gdy byś go podpiął pod magazyn energii, to by stabilnie ładował go na jakiejś mocy. Po naładowaniu by się wyłączył, schłodził, a jak zasila dom bezpośrednio, to musi się cały czas bujać.
  9. To Ci współczuję i to na serio. Ja mam pierścieniowe zasilanie i w zasadzie 10-20 lat temu pamiętam, bywały przerwy do godziny. Teraz tylko mrugnie przy ostrej burzy i tyle, za to zdarzają się wahania częstotliwości poza skalą, niedaleko jest zakład produkcyjny i pewnie coś tam załączy, rozbijając stabilność.
  10. Ja też mogę, tylko kurna czym go ładować te 1000 kW nie mam pojęcia. Też życzę wszystkiego najlepszego z okazji nadchodzących świąt, ale wszystkim czytającym forum. Chciałem napisać wszystkim myślącym, ale byś się nie załapał, to by było nie fair. Ja do Columbusa nic nie mam, kroją to fakt, jak się ludzi dają no cóż. Napisem specjalnie, bo rozbawił mnie zwrot „krojenie kosztów mnie nie interesuje”. Zresztą nie muszę tu się tłumaczyć. Oglądałem ich instalacje, nie ma się zbytnio do czego przyczepić, nawet kable były prawidłowo podwiązane, a widziałem instalacje innych wykonawców, to pajęczarstwo panie, kable leżą na dachówkach. Przerwy w dostawie jakiekolwiek, jakieś dłuższe? A ile jest to minimum do „potrzymania życia” najpotrzebniejszych urządzeń dobowo.
  11. Te kółka są dość spore i częściowo coś tam osłaniają. To powinno tak wyglądać. Po wykonaniu komina kładzie się papę, wycina otwory na kanały i dopiero wylewa, lub montuje gotową czapę betonową na kominie, oczywiście czapa jest wykonana z kapinosem. Jak komin jest murowany tradycyjnie, czyli nie z kształtek wełny i szamotek to się go ociepla aż pod czapę, wylewa się większy, szerszy zbrojony daszek komina i oczywiście kapinos, żeby woda z komina nie płynęła po zewnętrznej powierzchni komina. Jak nie ma papy pod czapą i kapinosa to trzeba obrobić czapę blachą, zrobić kapinos z blachy. Jak tego nie ma to tak wygląda komin jak na zdjęciu. Co z tego, że ten smartflow „wysysa” wilgoć z kanału od wewnątrz jak te skropliny nie są odpowiednio odprowadzone dalej, tylko leją się z tego talerza w komin od zewnątrz.
  12. Z tych skąpych informacji nawet te wahania napięcia sugerują, żeby zbudować magazyn energii, czyli taki UPS-a dla domu. Tak strzelam, nie wiem, jaki masz „apetyt”, ale 10-20kW by Ci wystarczyło?
  13. Jak ktoś jest trochę ogarnięty to z niektórych produktów, które tam pokazuje, da się budować instalacje taniej. Jak ktoś się nie zna, to musi zapłacić firmie monterskiej a ta go kroi i zaopatruje się u hurtowników, którzy też go kroją. Dla nich to „kanał szkodnik”. Robi sporo złego, ale co mnie do tego. A to „wąskie gardło” mają też pewnie sąsiedzi, czy oni tam dookoła Ciebie mają jakieś panele fotowoltaiczne. Albo inaczej, czy monitorowałeś, mierzyłeś napięcie w sieci, jak to u Ciebie wygląda?
  14. Twoja moc przyłączeniowa to 6kW. Masz tam 3f? To raczej wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej nie wchodzi w grę, ze względu na przekroje. Jak komu, ja bym dobił do 50 kW, tylko nie mam gdzie tego stawiać. Myślałem o montażu na trackerach.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.