Skocz do zawartości

marzenapawel

Forumowicz
  • Postów

    51
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

4 789 wyświetleń profilu

Osiągnięcia marzenapawel

Stały bywalec

Stały bywalec (5/14)

  • Oddany Unikat
  • Pierwszy post
  • Współtwórca
  • Starter dyskusji
  • Tydzień pierwszy zaliczony

Najnowsze odznaki

2

Reputacja

  1. Zobacz taki kocioł. Saunier Duval Niedźwiedź Condens . Ma duże przekroje.
  2. Tak. Mam zasobnik ok.110 dm3 Latem kocioł gazowy
  3. Czytam, czytam i się wtrącę :). Mam dom ( pół bliźniaka ) z 1972 roku. Bez ocieplenia ścian. Na płaskim dachu położyłem 15cm styropianu. Okna dwuszybowe. Powierzchnia domu 120m2. W 2019 roku - wrzesień zamieniłem kocioł gazowy atmosferyczny na kondensacyjny (koszt kotła 3300zł) i postanowiłem grzać tylko gazem. Do tej pory paliłem w ogniwo 13Kw . Kocioł atmosferyczny używałem okazjonalnie. Zamknąłem układ CO. Rury o dużych przekrojach i grzejniki żeliwne zostawiłem. Przewaga tego układu nad nowoczesnymi to duży zład wody czyli praktycznie brak taktowania kotła. Do kotła kondensacyjnego założyłem czujnik pogodowy a na kaloryfery głowice termostatyczne programowalne. Kocioł pracuje 24h na dzień. Różnica ustawień temperatury na kaloryferach między nocą a dniem to 0,5 stopnia. Większość życia domowego spędzamy na piętrze, na parterze kuchnia i pokój gościnny. temperatura na górze 23 stopnie, na parterze 22. W nocy 0,5 stopnia mniej. W łazience 24 stopnie. Przy dużych mrozach temperatura dzienna ustawiona przez całą dobę. Teraz na dworze mam -1 stopnia a woda grzewcza ma temperaturę maksymalną 44 stopnie. Paląc węglem spalałem ok.3,5 tony orzecha. Paląc gazem w okresie 15.08.2019-15.08.2020 spaliłem 2300m3 gazu za kwotę ok.4500zł. ( CO + CWU + gotowanie ) Myślę, że trudno doradzić cokolwiek nie wiedząc jaki jest budynek, ile żeberek ma każdy z kaloryferów, jakie oczekiwania mają mieszkańcy. Pellet fajna rzecz. Jest jedno ale. On też będzie drożał. Do jego produkcji potrzebny jest prąd. A on w miejscu stać nie będzie.
  4. Dobrze Bercus gadasz :)
  5. Jestem tylko obserwatorem tego sporu, ale to zdanie proszę powiedzieć dilerom vw.
  6. Na tronie Ogniwa moc znamionowa podana jest - 26 ( w rozpiętości 7,6 – 26 )KW. Ciekawe.
  7. Kazik :) miarkownik pracuje przecież liniowo a nie 0 jedynkowo. Dopływ powietrze zwiększa sie proporcjonalnie. Myślę, że w naszych działaniach staramy się zbytnio dojść do ideału. Ideał jest nieosiągalny, bo gdyby był to nie byłby ideałem ;). Muszę przyznać , że ogniwo mam dopiero drugi tydzień, wcześniej paliłem w starym kociołku z dawnych czasów. Też długo się zastanawiałem co kupić, tak jak Ty zresztą. W ogniwie do tej pory mam suchutko tak jak we wcześniejszym kociołku. Miarkownik spełnia swoje zadanie a i tak należy pamiętać, że nie ma kotłów w 100% bezobsługowych. Chyba, że gazowe. Ale ich obsługa polega na zwiększonej naszej pracy aby sprostać stale rosnącym rachunkom. Główna moja myśl - ma być ciepło, tanio i PROSTO. Pozdrawiam
  8. Jest na to rozwiązanie. Mam tak ustawiony miarkownik, że przy 60 stopniach zamyka dopływ powietrza ale nie całkowicie ponieważ śruba , która jest w drzwiczkach jest tak ustawiona, że zostaje szczelina ok 2mm. Wobec tego przepływ powietrza w komorze jest i usuwany jest dym. Strumień powietrza jest na tyle mały, że nie "rozkręca zbyt temperatury". Podstawą jest również otwarty czopuch na maksa, bez przymykania. Dodam, że pale od dołu i komora jest sucha. Palę tylko drewnem - brzoza, akacja, grab, dąb, jesion od 4 lat i żadnych problemów. :lol:
  9. Tak z ciekawości Kazik - dlaczego przy drewnie nie wskazane ?
  10. W tym kotle dmuchawę montuje się z boku, kocioł jest do tego przygotowany :lol:. Mam identyczny lecz 13 kw. Polecam miarkownik, mam takowy. Kocioł użytkuję od tygodnia i widzę, ze jest super. Spróbuj, dmuchawę zawsze możesz dołożyć.
  11. Wiem, ale odpowiadało mi, że dokonałem zakupu w ciągu 2 godzin a nie 24. :rolleyes:.
  12. Znalazłem w interku za 2029,00. Przedstawiłem lokalnemu dostawcy wydruk i sprzedał mi za tą samą cenę. Naprawdę jest super. polecam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.