berti
Stały forumowicz-
Postów
334 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
3
Typ zawartości
Forum
Wydarzenia
Blogi
Artykuły
Treść opublikowana przez berti
-
W mojej pompie grzałkę tacy ociekowej wyłączyłem 3 lata temu ale wyprowadziłem kabel do kotłowni na pstryczek tak w razie jak by robiło sie źle ale jak dotąd nie było potrzeby a jak temp zjechała plus 2 i niżej to grzałka się załączała czyli połowa sezonu co najmniej a papała coś ok 120 wat lub więcej ale zapomniałem dokładnie ile ,mało tego nie było i to zwykły przepał.
-
Wyedukowanie prawdopodobnie trwało by ze 100 lat ,sam próbowałem namówić jednego z sąsiadów i poległem na opornej materi.
- 5290 odpowiedzi
-
- 1
-
-
- MPM DS
- instalacja buforowa
- (i 4 więcej)
-
A silnik indukcyjny napędzany(tzn prędkość obr) ponad jego moc staje się pradnicą idealną o tym też mało kto wie to do ziomala Andrzej_M_
-
Anenji HHS-11kw
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
To fakt , moje te pod kątem 57 procent tez w zasadzie się nie zaśnieżają a jak już to zaraz śnieg zjedzie i po nim natomiast latem wcale nie ustępują aż tak zbytnio ty 10 proc i tym 40 proc ale nie każdy może sobie pozwolić na takie położenie ja też nie ale jak bym miał taką możliwość to wszystkie 33 panele jakie mam dałbym własnie pod takim kątem ok 60 stopni. Zamieniłem znów falowniki i obecnie wisi ten easun 6,2kw , tym drugim 11kw zawsze zapominam się pobawić ale niedługo się tym zajmę. -
Anenji HHS-11kw
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Dziś fajnie świeci i ładują się magazyny ale o tej porze roku widać jakie znaczenie ma kąt nachylenia paneli , mam 3 stringi i tak 1 string kąt ok 10% drugi string 40% trzeci string 57% i tak z pierwszego daje 700 wat z drugiego daje 2,5 kw z trzeciego tego 57 proc daje 3,5 kw . te dwa pozostałe idą na ongridzie. -
Magazyn energii - dołożenie
berti odpowiedział(a) na Kliwer temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Ten deye to fajna zabawka podobnie jak jego klony volt czy srne ale mogły by być tańsze trochę. -
Anenji HHS-11kw
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Mam 4,4kwp dla falownika wiadomo kiepsko ale czasem zaświeci kilka godz np wczoraj całe 1,5 godz świeciło i z 50 proc skoczyło na całe 55 proc za cały dzień , a w sumie do tego magazynu 32kwh podłączone są tylko 2 tv dwie lodówki całe oświetlenie domu i jeszcze jakies drobnostki i jedno pełne naładowanie wystarczyłoby teoretycznie na co najmniej dwa tygodnie ale dziennie coś tak uskrobie a jak pokaże się słoneczko to znów przeciąga czas agoni na jakiś czas , zostało ok 1 miesiąca najgorszego czasu a od połowy lutego już pompa ciepła wleci ale też paneli dojdzie pewnie z 5kw lub wiecej. -
problem z taktowaniem pompy Panasonic Tcap 9kW, podłogówka
berti odpowiedział(a) na Mikel temat w Pompy ciepła
A na to taktowanie jak już jest to cięzko z nim zawalczyć to nie lepszym rozwiązaniem zwykły termostat domowy ? ustawisz żądaną temp w domu a jak spadnie temp o np 1 stopień to pompa zaczyna gonić ,dogoni wyłaczy się i stoi dosyć długo na pewno z 5 godzin przy dobrze docieplonym domu. -
Anenji HHS-11kw
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
Każdy anenji czy easun 6kw i mniejszy ma 1,5 metrowy kabel a na końcu dataloger więc być może tyle wystarcza aby uzyskać jako taki zasięg ale 11-ka ma wbudowany dataloger schowany za kablami i na bank są zakłócenia jakieś , obecnie mam accespoint dołożony ale z braku czasu jeszcze nie sprawdzałem ale prędzej czy później będę musiał bo gdzies po połowie stycznia zacznie słońce porządnie operować to będzie się o co bić a puki co magazyn 32 kwh zasila oświetlenie domu 2 telewizory 2 lodówki i jakies drobnostki ale naładowany spokojnie 2-3 tygodnie na tym jedzie aby tyle puki co. -
Kocioł na ekogroszek & pompa ciepła porównanie kosztów
berti odpowiedział(a) na o6483256 temat w Pompy ciepła
To akurat jeden gościu ma zrobione ale na ile skutecznie mu to pomaga hm ? w którymś filmie to pokazywał https://www.youtube.com/@Artur-Free-Energy-User -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Żegnam,dobranoc a tak poza tym wszyscy zaśmiecamy posty Andrzeju ty też. -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Dziwaczny tok rozumowania, nie o zagadnieniach ale personalnie już owszem ,ok kończę bo raczej chyba nikogo nie interesuje taki temat więc nie widzę dalszego sensu kontynuacji , a na odwiedziny zapraszam. -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Ty to wiesz czy Jackowski ci zdradził ??? To ja wiem ale jak kupiłem taką pompę to dużo nie wiedziałem , najpierw no ori sterowaniu no to była tragedia niby ciepło niby grzała niby mógłbym to pominąć i nie interesować się skoro ciepło ale w międzyczasie ktoś rozwiązał jak pompa zew komunikuje się z wew i zrobił sterownik do którego przez 2 lata robił aktualizacje i w sumie teraz doprowadzone to jest do perfekcji , najważniejsze że działa bez taktowania jak każda inna ale dobrze dobrana (moja nie była dobrze dobrana) ja jestem zadowolony a czy prądu ze tyle czy tyle cuż każda zjada prąd nic za darmo. Z czego wnioskujesz że mam jakąś rurę wymiennik ??? mam normalny wymiennik promaga p powierzchni wymiany 1,6m2 on ma 62 płytki , to duży wymiennik , a jednostka zewnętrzna to gree amber prestige z 3 rzędowym parownikiem i zaworem EEV sprężarką dwurotacyjną , wg ich papierów ta pompa ma przy minus 25 lub 30 nie pamętam strzelam 80 procent swojej mocy , nie rozumiem tylko co ci nie podoba się w tego typu pompach ??? przecież nikogo nie namawiam ja zrobiłem i mam , mam też ori kupioną pompę split leżeć w zapasie więc jak padnie obecna to wymienię na drugą po co te docinki i ten dziwny rodzaj dociekliwości jak być chciał kogoś ugotować ? nie rozumię ,o koledze wspomnianym nie wypowiadam się . -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Tego nie zrobił producent . -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Ale to ma swoje zalety bo np masz przewymiarowaną pompę to sobie obniżysz częstotliwość i po sprawie drugi plus przewymiarowanej pompy to mniejsza częstotliwość defrostów z tego względu że pompa chodzi delikatnie ,notabene ja ustawiłem defrost co 2 godziny pod warunkiem że spełnione są warunki czyli przy określonej temperaturze wejścia i wyjścia z parownika i obroty wentylatora dopasowane do temp zew to też da się regulować bo na logikę po co wiatrak ma przewalić ogromne ilości powietrza skoro nie ma takiego zapotrzebowania , jest tych bajerów być może za dużo nie ukrywam i zanim się dojdzie do ładu z tym to i 2 miesiące braknie czasu ale jak już ustawione ok to bajeczka. -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
A w mojej mam możliwość ustawienia czasu co ile ma olejować tzn działa to także jak określony czas chodzi na niskiej częstotliwości to na 3 minuty wchodzi na wysokie obroty po czym znów sobie pyka dalej na swoim niskim biegu. padnie to padnie trudno. -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
Inaczej by mi taktowała jak bym jej dał np 25 Hz minimalnie , moja jest przewymiarowana co najmniej dwukrotnie no jej nominał to 7kw a wykręca do 9,5 kw na maxa to z jej parametrów wynika nie z mojego widzimisia -
pompa ciepła rotenso 8kw monoblock plus kominek
berti odpowiedział(a) na goldboyy temat w Pompy ciepła
W mojej pompie sprężarkę mogę ograniczać Hz-cami i mam na CO ustawione od 15-35 Hz źle czy dobrze nie wiem ale już tak dwa lata lata nawet teraz minus 7 na placu a ona pracuje na 22 Hz ale nigdy nie taktuje nawet jak by było plus 15, a jeśli chodzi o dźwięki bo takie pytanie padło to w zasadzie 2 metry od pompy już jej nie słychać wcale. -
Pytałem bo mam taką leżeć kupioną chyba rok temu jako zapas a że była tania to dlaczego by nie, moja obecna działa też fajnie a czy lepiej nie wiem , obecna jak jest na plusach temp to spada do niecałe 300 wat a teraz mróz około minus 5 stopni to już pożera ponad 600 wat i wypluwa cop 3,5 , być może latem tego kaisaia splita założę ale zobaczy się.
-
Widzę że użytkujesz kaisaia 6kw Monoblok ? czy split ??? w sumie jeden czort ale mam pytanie jaka jej moc minimalna wypluwana z siebie i ile wtedy pobiera prądu ?
-
Częste defrosty Panasonic seria J T-cap 9kw monoblok
berti odpowiedział(a) na tomek767 temat w Pompy ciepła
Nandejszły ciężkie czasy jak mawiał klasyk, to najparszywsza pogoda dla pomp ciepła plus 3 do minus 2 istna masakra nie dość że te defrosty to budy zagrzać porządnie nie można tzn można ale prądu wpieprza więcej niż jak zrobi się poniżej 5 stopni na minusie ,ja mam cieplej w domu jak jest minus 10 niż 0 z powodu wilgoci w powietrzu chyba , (reku się kłania) o magazynie i fotovoltaice z litości już nie wspomnę , ale tydzień z hakiem zasila oświetlenie 2 telewizory jakieś laptopy routery i dwie lodówki ,pozostało 60 procent hm jeszcze tydzień wystarczy . -
Proszę o pomoc w wyborze pompy ciepła dla nowego domu
berti odpowiedział(a) na lukasz16z3 temat w Pompy ciepła
Sorki to chyba chodziło o york, dawno to było a sam mojej nawet instrukcji nie czytałem. tu o to chodziło sory za zamieszanie. -
Proszę o pomoc w wyborze pompy ciepła dla nowego domu
berti odpowiedział(a) na lukasz16z3 temat w Pompy ciepła
A o tym że kaisaia bez większych ceregieli możesz podnieść czy obniżyć moc wiedziałeś ? tam sa takie zworki i z 12-ki zrobisz 10-kę z 10-ki 8-kę itp, ktoś to omawiał i pokazywał co i jak ale puki co mój kaisai 6kw leży jako leżak i czeka aż obecna pdanie więc sprawdzić nie mogę choć chyba 6-ka raczej nie ma tej opcji chyba. -
Anenji HHS-11kw
berti odpowiedział(a) na berti temat w Wytwarzanie energii elektrycznej na cele grzewcze (i nie tylko)
To jednak nieprawda że dataloger raz zarejestrowany musi zawsze być przypisany do tego konta, ja gdzies pogubiłem zapiski na jakie konto rejestrowałem pierwszy falownik z datalogerem i kilka dni temu założyłem nowe konto i teraz na nim działa ten sam falownik co od 3/4 roku działał do końca pażdziernika i teraz od piątku zeszłego znów pracuje ale na nowym koncie, spece twierdzili że jest raz na zawsze przypisany. -
Chińskie webasto robi robotę ale trochę przeszkadza to tykanie da się przyzwyczaić lub jak kogoś to drażni to można wymienić pompkę ,mało to pali i fest grzeje.
