Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wycena Instalacji - Czy Nie Przepłacam?


tjaktomek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W nowo wybudowabym domu musze wyposazyc kotlownie i zamontowac grzejniki (dom w stanie deweloperskim, instalacja wykonana). Powierzchnia do grzania to ok 220m (w tym ok 60m podlogowki).

Otrzymalem od hydraulika wycene calosci. Nie znam wystarczajaco dobrze tematu by moc ocenic czy proponowane elemwnty i ceny sa ok. Czy przypadkiem nie zaplace zbyt duzo za elementy slabej jakosci.

Oto wycena:

Grzejniki - 12 szt w tym 2 lazienkowe z grzalka elektryczna, stalowe firmy Perfexim model Perfekt TYP V podłączenie dolne, koszt grzejnikow 4000zl

 

Kocioł - Cichewicz model Compact Pellet 30

Koszt Kotła 8800zl

Koszt materiałów instalacji kotłowni 5190zł (zasobnik cwu 150l, zawory Perfexim w jakiejs ulepszonej wersji, pompy weberman, wszystkie potrzebne rurki etc)

Hydrofor 700zł

Materiały montażowe do grzejników 1273zł

Koszt robocizny montażu grzejników 910zł

Koszt robocizny instalacji kotłowni 2000zł

Montaż hydroforu 300zł

Zawory do podłogówki 640zł

Do cen nalezy doliczyc 8% Vat

 

Calosc z Vatem wyjdzie ok 25500 zl.

 

Co o tym myslicie?

Z gory dzieki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę drogom szczególnie, że kocioł  Compact Pellet 20 jest na wyprzedażach w necie po 7050 netto.

A pompy weberman to czysta chińsczyzna.

Nie podajesz jakie rurki.

 

PS

Pytanie - po co ci hydrofor ?

Nie masz wodociągu? 

Jak nie masz to potrzebna dodatkowo studnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam wlasne ujecie, studnia zrobiona, rura doprowadzona do kotlowni wiec hydroforu tylko brakuje. Zapomnialem dodac, ze palnik z automatycznym czyszczeniem a to podwyzsza cene kotla o kilka stowek. Dom w bliskich okolicach Wawy wiec to na pewno tez wplywa na marze hydraulikow.

Nie wiem jakie rurki beda, ja sie nie znam, w kosztorysie na napisal. No wlasnie najgardziej zastanawia mnie te 5k, bo czytalem o tych webermanach, ze skosne, niby bez tragedii ale peniadze male wiec jak mu sie tam 5k netto nazbieralo.

Zastanawiaja mnie tez grzejniki i materialy potrzebne do montazu. Lacznie 5.2k netto a producent to chyba nie jest jakas rewelacja.

Zastanawiam sie ile przeplacam. Jesli to kwestia 1-2 tys to nie bede walczyl bo facet ma siedzibe firmy oddalona 5km od mojego domu. To dla mnje bardzo istotne, zeby nie bylo problemow z serwisowaniem i ewentualnym naprawami w razie awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.