Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek Ciśnienia Ciepłej Wody - Proszę O Pomoc!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni ciśnienie ciepłej wody spadło prawie do zera. Jest tak niskie, że gdy odkręcam kurek do oporu to nawet się junkers nie załącza. Dodatkowo zmywarka się dusi jakby nie miała skąd pobierać wody i naczynia po skończonym programie są niewypłukane. Zimna woda leci jak najbardziej w porządku. Z chęcią pogrzebałbym sam ale nie mam pojęcia od czego zacząć, żeby nic nie zalać bądź co gorsza wysadzić... Proszę o poradę co zrobić po kolei i w jaki sposób bo jestem mega laikiem. Zdjęcia z różnych stron dodane, jeśli byłyby potrzebne jakieś inne dla informacji czy tez zapoznania się z tym systemem proszę o posta. Ogrzewanie na kaloryfery jest wyłączone (palimy miałem), po zakręceniu wszystkich kurków licznik stoi w miejscu więc woda nie ucieka. Proszę o pomoc...

 

Zdjęcia:

1001079n.jpg

1001077d.jpg

1001078t.jpg

1001080l.jpg

1001082s.jpg

1001083i.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj pewnie zatkały się filtry to ten nad żółtym zaworem i ten co patrzy na manometr zamknij koniecznie zawór żółty wykręć kluczem płaskim 32 lub 24 w zależności od typu ten dekielek co jest na skosie w środku jest filtr siatkowy trzeba go wypłukać niestety poleci trochę wody podstaw wiadro tam masz chyba trzy filtry jeden na przyjściu dwa na odejściu wypadało by sprawdzić wszystkie.

 

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Po pierwsze dziękuję za poradę. To było calkiem proste z tak dokładną instrukcją. A teraz tak na szybko napiszę, wszystkie filtry zasyfione małymi niebieskimi wiórkami z plastiku. Jakiś tydzień temu "wodąciągi" kopały u nas w ogrodzie żeby podłączyć wodę do działki obok. Widziałem ze mieli takie rurki identycznego koloru. Czy to oni mogli zawalić sprawę? wyciągałem to ustrojstwo nawet z filtrów na końcówkach kranów i słuchawki od prysznica. Do tego zapchały się spłuczki w toaletach i nie napełniają się wodą. To jest wszędzie... Wiecie może co mogę z tym zrobić? Daliśmy zgodę na kopanie więc nie wiem do kogo się zwrócić z (że tak powiem) reklamacją. Przecież nie będę wyciągał tego syfu przez, kto wie ile czasu i w dodatku zewsząd. Właśnie sobie uświadomiłem że nawet herbatę parzę wodą przepuszczoną przez plastik...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Niestety taka jest technologia podłączania nowych przyłączy wodnych ale ekipa powinna dokładnie płukać wodociąg po wstawieniu nowego odejścia.

W spłuczkach też masz filtry tylko małe w zywarce też.

 

poz Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.