Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapowietrza Sie Cwu, Schemat Do Oceny


gordon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczow. Na forum pisze po raz pierwszy i proszę o pomoc i ocene schematu. Problem polega na tym że zapowietrza się pompa od CWU. Czerwona przerywana kreska w tej chwili nie istnieje w istalacji, ale myśle że takie połączenie zasilania bojlera i naczynia mogło by coś poprawić. Proszę o odzew.

post-10845-1293523996_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwszy rzut oka to pompa CO pracuje w przeciwnym kierunku i brakuje zaworów zwrotnych, jeśli dobrze to rozszyfrowałem to wyjściu ciepłej wody nie stosuje się naczynia przeponowego. Ale prawdopodobnie to tylko tak Ci się narysowało. Może coś jest nie tak z tym odpowietrznikiem. Pobaw się z nim, poruszaj, odkręć go i wydmuchaj :) bez skojarzeń proszę ;) jeśli to nie pomoże należy wstawić zawór zwrotny za pompą cwu bo nie potrzebnie miesza się obieg co z cwu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczow. Na forum pisze po raz pierwszy i proszę o pomoc i ocene schematu. Problem polega na tym że zapowietrza się pompa od CWU. Czerwona przerywana kreska w tej chwili nie istnieje w istalacji, ale myśle że takie połączenie zasilania bojlera i naczynia mogło by coś poprawić. Proszę o odzew.

post-10845-1293523996_thumb.png

Witam.Nie mogę rozszyfrowac tych 3 prostokątów na dole.

Odpowietrznik przy bojlerze u góry jest zbędny.

Zawór 4d moim zdaniem powinien być inaczej podłączony.

Jak instalacja będzie poprawnie połączona to nie potrzeba zaworów zwrotnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyjściu z kotła, jeszcze przed pompami, w najwyższym punkcie należy dać separator powietrza, bądź odpowietrznik na odcinku rurociągu o zwiększonej średnicy, tak, aby spowolnić przepływ i pozwolić pęcherzykom powietrza na oddzielenie się od wody.

Sprawdź też prędkość pompy, może jest za duża.

 

Z tego rysunku wynika, ze tlen uwolniony z pod wpływem podgrzewania wody może się bez problemu dostawać w obieg cwu, dlatego powietrze separujemy bezpośrednio za miejscem uwalniania go w instalacji, tzn za płaszczem kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziekuje wszystkim za zainteresowanie.

 

Do "befree8" mam pytanie o ktorym naczyniu mowisz, czy o wzbiorczym, czy o tym z membraną przy zasobniku cwu. Wzbiorcze jest podłączone do trojnika do ktorego

jest podłączone głowne zasilanie grzejników.

 

Do "robogaz" co jest nie tak z zaworem, 4-d ?, możliwe że coś nie gra, podam przykład, na kotle mam 57st, zaworem na grzejniki puszczam ok 48st,

na powrocie 44 do 47, jak zmniejszam tem. na grzejniki to spada tem. powrotu do ok 40st, czy to normalne wydawało mi sie zawór 4-d powienien podmieszac wiecej wody z zasilanie i powrot powinien być cieplejszy. ? ( za bardzo sie nie znam może tak ma właśnie być, może jak wyższe zasilanie to powrot tez cieplejszy)

 

 

Do "oventrop" mam pytanie odnośnie odpowietrznika lub seoaratora, czy powinny być dwa osobno na zasilaniu co i cwu, czy wystarczy jeden ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.