Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Kocił Gazowy Do Domu O Pow. Użytkowej 197 M.kw


ivvo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na Forum ,

właśnie postanowiłam dokończyć budowę domu , która trwa z przerwami od (proszę powstrzymać się od złośliwości;)) 1979r. Dostałam pozwolenie na dokończenie budowy, dom jest 3 poziomowy , czyli bez podpiwniczenia , tu garaż, łazienka, hol, i wielki salon w którym ma być kominek, z wyjściem na ogród, na następnym poziomie jest kuchnia , łazienka i 4 pokoje i jest poddasze użytkowe , gdzie jest ubikacja i 2 duże pokoje (po pół domu - a pow. zabudowy domu to 116,61 m kw. i mały wydzielony strych.

W tym roku został ocieplony, założona instalacja c.o. i podłączony na próbę zwykły piec na wszystko ( czyli można w nim spalać węgiel , drzewo itp. ale nie mogę mieć pieca na paliwo stałe , gdyż w czasie tak długiej budowy plany się bo pozmieniały i nie mam kotłowni, i nie mam gdzie składować opału, dlatego , wystąpiłam do gazowni o podłączenie gazu i dostałam warunki na 24 kW. Teraz jest moja prośba, nie mam pojęcia jaki kocioł na gaz wybrać , czytam na różnych forach ale nic mi to nie rozjaśnia , myślałam o konensacyjnym, ale czytała też o jakimś pulsacyjnym nie znam się na firmach a boje się , że jak pójdę do sklepu , to wciśnie mi sprzedawca to co będzie chciał.

Chciałam nadmienić , że bardzo mi zależy na tym by była to inwestycja racjonalna , tzn żeby ceny za opłaty gazu nie doprowadziły do tego , że zamarznę z rodziną bo nie bedzie mnie stać na opłacenie rachunków, dlatego jestem skłonna zapłacić teraz za coś dobrego ale potem płacić mało za eksploatację. staram się o kredyt hipoteczny i własnie chcę kupić za niego kocioł kominek i wymienic okna ( bo te obecne są mają już 15 lat ;)

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z racji że nie posiadasz kotłowni to też nie możesz posiadać porządnego kotła w sensie długiej bezawaryjnej eksploatacji ,w twoim przypadku posostaje jedynie pozostać przy kondensacyjnym jesli instalacja jest wyliczona na niskie parametry lub kocioł z zamkniętą komorą spalania

prosze tylko opodpowiedz jaką temperaturę teraz musisz mieć na kotle aby mieć temepraturę w pomieszczeniach ok 22st ?

jesli nie przekraczasz 50st to kondensacyjny ma uzasadnienie ,jesli musisz mieć wyższą to obecnie to kocioł kondensacyjny ma uzasadnienie tylko z powodu walorów estetycznych bo jego sprawnoć nie przekroczy 95% czyli podobnie jak w kotle żeliwnym gazowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.