Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie Chcę żadnej Porady, Nie Mam żadnego Problemu...


IVEN

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie miałem alarmu , kocioł zabrudzony. Czyszczenie kotła wykonuję co tydzień w sobotę , przy okazji opróżniania szuflady z popiołem , a polega to na tym ,że zeskrobuję pył ze ścianek kotła , następnie szczotką okrągłą przeciągam płomieniówki (10szt) i na koniec wybieram pył i sadze z wyczystki bocznej oraz z czopucha . Wszystko zajmuje mi ok 15min.

Co do ceny kotła -jest to sprawa zupełnie indywidualna i należy "dogadywać się z producentem .

Ja w cenie kotła miałem dowóz na miejsce oraz redukcję do czopucha .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Kolego uważaj na takich instalatorów bo oni mają powiązania ze sklepem żeby tylko sprzedać.Nawet jak zapłacisz 23% to możesz odliczyć podatek na cele remontowe.Pamiętaj żeby zbierać faktury i zapytaj w urzędzie skarbowym.Pozdrawiam.

Akurat mam zaufanego instalatora ;)

A po co odliczać i czekać na US aż zwróci jak mam gotówke juz w ręku.

pS. VZM mam juz złozony do US, trzeci raz :D

Edytowane przez iwanekj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat mam zaufanego instalatora ;)

A po co odliczać i czekać na US aż zwróci jak mam gotówke juz w ręku.

pS. VZM mam juz złozony do US, trzeci raz :D

Witam.Bardzo dobrze że masz zaufanego instalatora.Jeżeli faktycznie zapłacisz o tysiąc mniej to nie ma co się bawić z urzędem.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc 7,5 tyś, po redukcji VAT będzie jakieś 6,5 tyś, jak widać 1 tałzen w kieszeni :lol:

Wolę zapłacić mniej niż czekć na zwrot z US :)

 

A może trzeba samemu ponegocjować , ale z producentem, a nie ze sprzedawcą. Przy zakupie mojego kotła udało mi się uzyskać trochę większy upust niż różnica stawek vatu. Popróbować zawsze warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam.Przymierzam się do tego kotła. Jak wygląda ich działanie po minionych latach ? Jak wygląda w kominie ? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Nikt nie pomoże ?? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrezygnowałem z zakupu tego kotła. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

U nas w domu pracuje już drugi sezon kocioł Ogniwo Eko z Brucerem i ecoalem, moc 35kw. To duży dom 350m2 przedwojenny, nie wiem jak budowany bo się na tym nie znam. kocioł uruchomiony w październiku 2009roku, poprzednio był gaz. Kocioł został podpięty do tej samej instalacji gdzie pracował gazowy, instalacji wodnej nie przerabiano. Mamy 18 grzejników w tym 16 z głowicami termostatycznymi Danfoss a 2 bez żadnych głowic w łazienkach, tak jak było przy gazie.

Od samego początku do dzisiaj kocioł pracuje bez żadnych problemów i samoczynnie się ustawia, nic nie ustawiamy poza temperaturą zadaną wody, ustawiamy ją od 50 do 58 stopni zaleznie od potrzeb, ustawimy ręcznie według tego czy jest nam ciepło czy nie, doregulowujemy na głowicach. Zużycie węgla w sezonie 2009 na 2010roku wyniosło trochę ponad 7 ton, kupiliśmy 8 ton a zostało trochę mniej niż tona. Nie wiem czy to dużo czy mało, chętnie posłucham opinii znawców, ale my jesteśmy bardzo zadowoleni bo analiza rachunków za gaz, prąd i węgiel pokazała, że w tym sezonie wydaliśmy na ogrzewanie o ponad 5 tysięcy złotych mniej niż przedtem na gazie. A na gazie bardzo oszczędzaliśmy i w domu nie było za ciepło, dziadkowie narzekali i to bardzo. Teraz grzejemy do woli.

Nie mamy żadnego doświadczenia na weglu więc teraz czytam różne materiały żeby się nauczyć dobrze palić. Widzę że nie jest to takie łatwe, tak wynika z zapisów na forach więc jeszcze bardziej nas cieszy, że nie mamy problemów.

W tym sezonie palimy od września i mamy spalone do dzisiaj niecałe 4 tony. Na razie nic nie kombinujemy żeby nie popsuć, może potem jak coś się nauczę.

Jeszcze jedno, nie mamy ecoala z internetem, u nas jest wersja 1 bez internetu, teraz jest już chyba wersja 2.8, ale specjalnie nam na internecie nie zależy. Najważniejsze że nie trzeba samodzielnie regulować palnika. To nie to co gaz, to przecież węgiel, trzeba ładować, czyścić i jest popiół, ale jakieś bardzo uciążliwe to nie jest.

Pozdrawiam wszystkich z ecolami i innych też.

Witaj.

Jak się sprawuje kocioł Ogniwo i cała kotłowania po kilku latach od wpisu? Pytam, bo stoję przed wyborem: Ogniwo czy Kotstal?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Iven za szybką odpowiedz jestem troche bardziej przekonany , w moim wypadku 170m^ srednio ocieplone,raczej kotstal eko 25 brałem pod uwage ogniwo eko24 .Jednak ze wzgledu na serwis( mam bliżej do Działdowa z kujawsko-pomorskiego)raczej kupie kotstala.Pozdrawiam.

Witaj.

Kupiłeś Kotstala? Jestem z Torunia, też miałbym w miarę blisko.Zastanawiam się jak Twoje wrażenia z użytkowania?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.