Skocz do zawartości

iwanekj

Forumowicz
  • Postów

    5
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana iwanekj w dniu 29 Marca 2011

Użytkownicy przyznają iwanekj punkty reputacji!

O sobie

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Lokalizacja
    Olsztyn
  • Zainteresowania
    Praca, dom, praca :(

Osiągnięcia iwanekj

Nowicjusz

Nowicjusz (1/14)

  • Pierwszy post
  • Tydzień pierwszy zaliczony
  • Miesiąc później
  • Od roku na pokładzie

Najnowsze odznaki

1

Reputacja

  1. licząc 7,5 tyś, po redukcji VAT będzie jakieś 6,5 tyś, jak widać 1 tałzen w kieszeni :lol: Wolę zapłacić mniej niż czekć na zwrot z US :)
  2. Akurat mam zaufanego instalatora ;) A po co odliczać i czekać na US aż zwróci jak mam gotówke juz w ręku. pS. VZM mam juz złozony do US, trzeci raz :D
  3. Tylko nadal nie przyznałeś się do ceny którą zapłaciłeć, z dodatkami :rolleyes::)
  4. Ja też jestem za kupnem kotła u producenta KOTSTAL i też mnie zastanawia ile IVEN zapłacił za piec. Na Allegro widnieje cena 7,5 tyś. Ja jednak będę kupował za pośrednictwem mojego instalatora, więc VAT wyniesie 8% a nie 23% :)
  5. Hmmm.. fakty i mity Oto wypowiedz "heso" https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/4454-blacha-kotlowa/ #5 Może i producenci stosują tę PRAWDZIWĄ stal kotłową, (wpędzając się w dodatkowe koszty), ale właściwie... po co? Oto co znalazłem w międzyczasie : (fragment publikacji w "Magazynie Instalatora" nr 11(135)/2009 Zawistowski J., Janiszewski S. "Wymienniki ciepła w kotłach małej mocy zasilanych paliwem stałym - fakty i mity") "Bardzo chwytliwym argumentem marketingowym jest informacja o wymiennikach wykonanych ze stali kotłowej zamiast stali węglowej. Natomiast stal kotłowa to jest po prostu stal węglowa modyfikowana tak, że ma wyższą wytrzymałość (przede wszystkim zwiększoną odporność na działanie naprężeń termicznych) w wysokich temperaturach. Stale kotłowe wykazują swoją wyższość nad stalami konstrukcyjnymi dopiero w temperaturach przekraczających 400OC (patrz: Rudnik S., ?Metaloznawstwo?, PWN, Warszawa, 1983). Przeznaczone są one dla kotłów parowych oraz elementów urządzeń pracujących w tak wysokich temperaturach. W kotle wodnym na powierzchni ścianki wymiennika nie mogą wystąpić temperatury wyższe niż 150°C, gdyż z drugiej strony ścianki jest przecież woda o temperaturze poniżej 100°C. Nie jest to poziom wartości, przy których parametry wytrzymałościowe (granica pełzania, wytrzymałość na pełzanie, granica plastyczności) stali węglowej konstrukcyjnej i stali węglowej przeznaczonej do pracy w podwyższonych temperaturach (stali kotłowej) różnią się w sposób pozwalający na jednoznaczne określenie wyższości jednego rodzaju materiału nad drugim. W takich warunkach walory stali kotłowej są bezużyteczne. Stale kotłowe są droższe i wymagają utrzymania ostrzejszych reżimów w technologii ich spawania, co w sposób znaczący podwyższa koszty produkcji (patrz: Jakubiec M., Lesiński K., Czajkowski H., ?Technologia konstrukcji spawanych?, WNT, Warszawa, 1987). Konkurentem materiałowym stali węglowej może być w takim przypadku tylko żeliwo, które wykazuje istotnie lepsze własności w tych warunkach "
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.