Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Stalowy Kocioł Kupić


Fabian

Rekomendowane odpowiedzi

dzisiaj o 12 mi go przywieźli jest w nim sterownik tech st-24 nie ma on możliwości podpięcia pompy cwu. Koleś ze sklepu mówi ze 2 pompa mi jest nie potrzebna.

proszę was o rade czy zmienić sterownik i co daje zamontowanie 2 pompy do bojlera

 

no wymienic bo jakos temp w zasobniku trzeba reegulowac a nie ma lepszego sposobu na to,a odpowiedz dlaczego wymieniłeś mercedesa na poloneza??????????????????? bo nie rozumiem tylnokanałowe kotły to epoka powojenna ,teraz to albo górne połki albo wymienniki rurowe poziome samoczyszczace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisałes ze juz kupiłes kocioł ?

to czegos nie rozumiem

powiem tak z doswiadczenia

kotły zawsze kupuje sie z poziomymi górnymi pułkami w ilosci min 4st

temp spalin sama sie regulije i jest badzo ciezko doprowadzic w takim kotle do skraplania spalin w kominie a i temp max nigdy nie bedzie za wysoka bo sama długosc pułek wodnych jest na tyle duza ze nie doprowadza do przegrzewania spalin no chyba ze palisz papierem

i na sprawa to czyszczenie szybkie proste i bezproblemowe

a i najwazniejsza zaleta kotły takie nie msza miec az tak wysokiego komina gdzysz posiada niskie opory i nie trzeba ich kompensowac wysokoscią komina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinabend

moj tylno plaszczowy ciagnie 18 rok!!!!!!!!!!!! poprzedni mial 20 lat to tyle na temat korozji temp od 45C -55C czopuch letni!!! 6t grochu 35mm na 2 domy o pow 270m2+100m2 piwnic czesciowo ogrzewanych + 60m2garaz czesciowo ogrzewany temp ok20C mieszkalne ok 16 pozostale zadnego pocenia czyszczenia kotla w czasie sezonu tekiego wyniku x2 czyli 12t nie uzyskasz na zadnym kotle z polkami czy plomiennicami choc bys na glowie stanol i uszami klaskal

wszystkie inne badziewia 1 raz na tydzien obowiazkowo czyscic!!!!!!!!!!!! i tyle komin25x12cm wys ok 6m .............w zyciu nie widzialem aby polki poziome czy plomiennicowki sie same czyscily pisalem ze polkowe czy plomiennicowki to wynik oszczednosci materialu i czasu pracy i mniejszej ceny i nic wspolnego niema z wysoka sprawnoscia male opory maly obieg i gorace spaliny w kominie czyli niska sprawnosc!!!!!!!!! wieksze zuzycie opału automatyk chwalisz polki to ci powiem tak ; ten szajs co teraz robia to tak jak ze wszystkim jest ma dotrwac do konca gwarancji i masz isc po nowy !!!!!!!!!!!!!!!! nie to co kiedys sie robilo na pokolenia tak jest ze wszystkim !!!!!!!!!!!!!!!!!!nawet do konca gwarancji nie dotrwa w wielu przypadkach :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj tylno plaszczowy ciagnie 18 rok!!!!!!!!!!!! poprzedni mial 20 lat to tyle na temat korozji temp od 45C -55C czopuch letni!!! 6t grochu 35mm na 2 domy o pow 270m2+100m2 piwnic czesciowo ogrzewanych + 60m2garaz czesciowo ogrzewany temp ok20C mieszkalne ok 16 pozostale zadnego pocenia czyszczenia kotla w czasie sezonu tekiego wyniku x2 czyli 12t nie uzyskasz na zadnym kotle z polkami czy plomiennicami choc bys na glowie stanol i uszami klaskal

wszystkie inne badziewia 1 raz na tydzien obowiazkowo czyscic!!!!!!!!!!!! i tyle komin25x12cm wys ok 6m

 

a mój ciagnie juz 31 rok ogrzewa ponad 360m narazie i tez musi te 8-9 ton zjesc , tez jest dobrze poza czyszczeniem

i nie twierdze ze jest az tak nieekonomiczny ale pólki byłby duzo lepszym rozwiazaniem i czekam kiedy padnie zeby wymienic ,

byc m oze jeszcze kilka lat pociagnie bo instalacja grawitacyjna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Malinabend

no chyba jest jakas roznica 430m2 6t a 370m2 8-9t ? Nie? no i te twoje szorowanie kotla nastepnego takze robie tylno plaszczowego tak na zapas moze jeszcze w tym roku zaczne o innych konstrukcjach niechce slyszec !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twój cyrk twoje małpy

a ciekaw jestem jaką temp masz w domu na tych 6 tonach?

bo taz ze wstepnych obliczen wynika ze srednio 20st nie przekraczasz

a u mnie 23 cały czas

i do tego ponad 500l wody pogrzanej do kąpieli

wiec jak chcesz robić tylniaka to oki ja juz tylniaka nie chce i bede robił górniaka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 23 C to za goraco kiedys tak palilem dzieciaki choreowaly od przegrzania i wysuszenia pomieszczen zamontowalem nawilzacze i jest OK staram sie trzymac 20C nie nizej niz 19C i nie wyzej jak 21C bo sa skoki temp jak zmiana na zew nie posiadam sterownika pokojowego aby trzymac rowno ale jest mi tak dobrze! jest takie powiedzenie jaki czopuch taki piec jak czopuch goracy piec szajs!!!!! wszystkie plomiennicowki i polkowe maja gorace czopuchy!!!!!!!!!!!! niektore w ciemnosciach ,,Swiecą'''!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cos pomyliłes

bo górne połki gwarantują ze czopuch nie bedzie goracy a spaliny w znamnionowym uzytkowaniu nie bedą przekraczały 150st a samego czopucha to sie dotknieszz ,a w fazie minimalnej pracy to spaliny powinny miec min 100st a czopuch w tkim przypadku jest letni i mozna sobie na nim siedziec

 

bo tylnokanałowy ma mniejsza sprawnosc i tam faktycznie dochodziło do róznych rzeczy

łacznie ze swieceniem czopucha czego w górnokanałowym nie uzwiadczysz chyba ze dołozyz do nadmuchu dmuchawe od siana wiec albo spotkałes sie z kotłami jakimis marketowymi albo nie wiesz o czym piszesz

sami spawamy kotły pod wszytkie swoje inwestycje i nie wyobrazam sobie wracac do tylnokanałowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bzdury piszesz!!!!!!!!!!! w tylnoplaszczowym nawet ponizej 100C jestem w stanie osiagnac!! i niekoniecznie nastapi skraplanie!!!! na to wiele czynnikow sie sklada!jak wiadomo ciepla woda idzie do gory a spaliny opuszczaja kociol w strefie gornej kotla gdzie goraca woda w tylnoplaszczowym jest tak ze spaliny opuszczja kociol w strefie naplywu zimniejszej wody rejon schlodzonej wody rejon powrotu na rozum polglowka wiadomo z ktorego kotla wyjda spaliny o nizszej temp? a tym samym ktory ma wieksza sprawnosc i wlasnie o to chodzi aby spaliny jaknajbardziej schlodzic !!!!!! czyli odzyskac cieplo ze spalin tylno plaszczowe maja wyzsza sprawnosc niestety tego nie przskoczysz!!!! a polkowe i plomiennicowki zaczeto robic juz to pisalem w celu zmniejszenia ceny !!!!!!!!!!!!!!! z nimi jest mniej roboty i o wiele mniej materialu wychodzi !!!!!!!!!!!!!!! chyba dobrze o tym wiesz!!!!!!!!!! przeciez kociol jest po to aby cale cieplo z opalu przekazac do wody ktora ogrzewamy a nie aby wyslac czesc ciepla przez komin niestety cena kotla jest wazniejsza od sprawnosci kotla :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bzdury piszesz!!!!!!!!!!! w tylnoplaszczowym nawet ponizej 100C jestem w stanie osiagnac!! i ngry:

Hola, hola Panowie. Jestem za, a nawet przeciw :D . Według mnie podstawą jest umiejętna ekspoatacja kotła, bez względu na konstrukcję. Każy kocioł można zajechać w trzy lata. Ja mam górniaka i czopuch po trzech latach ma oryginalny lakier fabryczny. Zamieściłem jego zdjęcie w innym wątku.

Adias to ostry zawodnik :angry: , ale go lubię.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na,,taurusa bawola'' albo ,,bizona'' albo ,,defro eko 28kw'' wracamy do tylnoplaszczowych? to są ,,mietki'' a nie fiaty na raty czy marketowy chlam !no i co powiesz ? no taurus ma mala wade dzwi po skosie :angry: wiadomo na nie wiecej blachy i roboty to i cena odpowiednia!!!z tego materialu to prawie 1,5 kotla z plomiennicowkami masz!! te twoje polki sa z odpadu z bawola taurusa czy bizona!! tam na plaszc potrzeba pol arkusza a polki to ze skrawkow po uboju sie robi do ..........kazik na moim 18 latku tez lakier ma 18 lat :D jak u ciebie tak u mnie to swiadczy o ytm ze kotly sa ekonomiczne i prawidlowo exploatowane :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jest tylno plaszczowy no pieknie spaliny beda lizac plaszcze ! bedzie czuly ! no i czyszczenia prawie wcale !!!! to co osiadzie na plaszczach samo wypali sie i spadnie tylko wybrac z wyczystki !!!!! pieknie to jest wlasciwy wybor!!!!! wyjscie zasilania nad paleniskiem a powrot pod czopuchem aby chlodna woda chlodzila spaliny w czopuchu!!!! :angry: daj mu pompe obiegowa przez czasowke co 10 min i lec w niskich temp obserwowac czy niema skraplania przez wyczystki masz ten z dodatkowym plaszczem w palenisku czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepalic moze nie ale przegrzac sie kazdy moze poprostu nie dopuscic do zapalenia sadzy !!!!! stosowas sadpal czy obierki pogonic go 1 raz w tygodniu aby na biezaco bylo czysto ! ja robie to tak np wczesniej ustawiam nizsza temp aby spadla nieco lub wylanczam na np 2-3h aby temp spadla na kotle i w obiegu po tym czasie daje czadu drewnem papierami troche ropy i heja tak az zacznie gadac ! tak do 80- 90C rob to raczej wieczorem ! po tym zabiegu tylko wybrac z wyczystek :angry: nie skrobie niedrapie niebrudze sie bo i po co :D wszystko mam gites zabieg taki szczegolnie wskazany przy miarkowniku!!!!!!!!!! stosuj suchy opal i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.