Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bojler Elektryczny A Zużycie Wody


Rebeliar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

piszę do Was z pewnym problemem, o którym nie ma żadnej informacji ani na tym forum, ani - mam wrażenie - w całym internecie. Otóż dwa tygodnie temu wprowadziliśmy się do domu. Problemem jest podejrzanie wysokie zużycie wody. W ciągu tygodnia zużywamy 2,2 m3. Mieszkamy we dwójkę (2 dorosłe osoby). Z moich obliczeń wynika, że w takim tempie będziemy zużywać około 10 m3 miesięcznie, a to - jak orientowałam się w wielu źródłach - zazwyczaj zużycie dla 3-4 osobowej rodziny. Może i nie są to jakieś dramatyczne ilości i odchylenia od normy (choć wydaje mi się że oszczędnie korzystamy z wody), ale zauważyłam kilka dziwnych prawidłowości. Otóż w pierwszym tygodniu po wprowadzeniu się tutaj nie mieliśmy pralki, a zużycie wody było właściwie identyczne jak w drugim tygodniu, kiedy już ją zamontowaliśmy i zrobiliśmy kilka prań pod rząd. Dziwne, że z kilkukrotnym praniem zużycie wody jest identyczne jak bez prania w ogóle.

Kolejna prawidłowość to coś w czym mam nadzieję będziecie mogli mi pomóc i to w niej upatruję źródła problemów. Otóż wodę ogrzewa nam bojler elektryczny. Ma on pojemność 160 l, a więc zdecydowanie za dużą jak na dwie osoby - tak myślę. Zauważyłam, że bardzo często w domu pojawia się dźwięk napuszczania wody, nawet gdy z wody nikt nie korzystał przez kilka godzin - domyślam się że do tego bojlera właśnie. Czytałam, że bojlery są wyposażone w czujnik ciśnienia i wypuszczają wodę aby je wyregulować. Czy myślicie, że to może być przyczyną tak dużego zużycia wody, że ten bojler wypuszcza nadmiar wody i stąd się to bierze? Jest jakiś sposób aby to zmienić? Myślicie, że zmniejszenie temperatury na termostacie mogłoby pomóc? Niestety nie potrafię sprawdzić jaka jest ustawiona teraz, ale podejrzewam że bardzo wysoka, bo wodą z kranu można się poparzyć. 

Będę bardzo wdzięczna za porady i pomoc.

Pozdrawiam,

Paulina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler sam z siebie wody nie pobiera. Moze pod tym licznikiem jest ktos jeszcze? Zakrec wszystkie swoje krany i poobserwuj licznik. Co to temp bojlera to powinien miec jakas regulacje temp

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można pobrać wodę do jakiegoś zbiornika o określonej pojemności i sprawdzić czy licznik prawidłowo pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za podpowiedź. Sprawdziłam zakręcając zawór od spłuczki i to faktycznie ona. Na szczęście niedługo generalny remont, więc załatwimy ten problem. Dziękuję bardzo za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.