Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile Kw Do 315 M Kw?


konrad69

Rekomendowane odpowiedzi

nie buduj sterotypu co znaczy nie da rady ?

nie da rady zapewnić zapotrzebowania na ciepło przy zapewnieniu współczynnika COP na poziomie 2,5 - 3,0 w mroźne dni gdy temp powietrza będzie wynosiłą -20 stopni...

 

i jeszcze z ciekawości sprawdziłęm kartę katalogową i dla parametrów 55/50 i -20st COP =1,8 dla 45/40 dla -20st COP =2 (pisze o przemysłówce )dla małych domowych pomp jest to odpowiednio 2,4 i 2,6 dla czytej podłogówki bez grzania wody moze podejsc przy -20st do 2,8 i to jest mi znany max

podaj model takiej sprężarkowej pompy ciepła samsunga - nie znalazłem nigdzie takich COP w kartach katalogowych samsunga jak podajesz...

 

cały zakres przemian w węglowodorach

ale my mówimy o powietrzu

 

prosze Cie abyś nie siał ideologi bo widać że nie znasz tematu

w jakim zakresie nie znam tematu ? najpierw pisałeś że włos Ci jeży bo pisze że sprężarki są dla klimatu w hiszpani... udowodniłem ci swoja rację i  nawet tego nie skomentowałeś że to Ty głupoty gadałeś...potem zarzucałeś mi że srednio temp w styczniu to -2 a nie jakies -10 ... wiec Ci wytlumaczyłem ze w pompach ciepła nie kierujemy sie temp. srednimi tylko chwilowymi... to też nie skomentowałeś że głupoty pisałeś z ta srednią temp. w styczniu... a teraz zarzucasz mi że nie znam tematu a nie piszesz z jakiego powodu ? proszę cie abyś nie pisał swoich sądów bez podania konkretnych argumentów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak mam  z tobą rozmawiac jak nie rozruzniasz temp minimalnej od sredniej temp danego miesiaca do którego odnosi sie wpołczynnik efektywnosci ,zacznij od podstaw ,sprawdz temp srednie dla poszczególnych regionów i sprawdz gdzie jaka panuje nastepnie odnieś sie do parametrów , ponizej wklejam parametry pompy 50kW dla mrozu -20st taki model który bede realizował w przyszłym roku tam masz parametry dla 45/40st ja dla podłogówki nie krece nigdy pompy powyzej 40st(przewaznie jest to 38/32st ) czyli COP wrasta do około  2,4 ale to zalezy od obiektuPompa ciepła 50kW.pdf a tutaj jeszcze wersję arkic parametry dla powietrze powietrze a powietrze woda mają nieznacznie gorsze parametry i tej pompie pracuje sprzezarka 800W a znamionowo jest dociazana do około 1100W tabela wydajnosci pompy ciepła.pdf .No i najwazniejsza rzecz to weglowodór jest postawą aby z powietrza odebrać energie a to czy  zpowietrza czy betonu czy tez piasku to juz jest sprawa drugorzedna tak długo jak czynnik odparowywuje tak długo jest wstanie absorbowac energie ale to było w postawówce wiec powinieneś wiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz mi jak mam  z tobą rozmawiac jak nie rozruzniasz temp minimalnej od sredniej temp danego miesiaca do którego odnosi sie wpołczynnik efektywnosci

no właśnie i dlatego od samego początku pisałem Ci że wpsółćzynnik efektywności którym tak Timon sie chwali jest liczony dla Hiszpani.. co oczywiscie wyśmiałes i włos Ci je jeżył... a ja własnie rozumiem to że COP jest liczone dla temp sredniej i jak podali COP np 4,5 to nie liczyli tego dla naszej strefy klimatycznej (podali A2W35 czyli dla +2 stopni) bo właśnie u nas przy -20 sprawność takiej pompy spada i nie byłoby jak policzyć tego COP... dlatego też chciałem aby Timon a potem też Ty podał mi COP policzone dla -20... bo jak jest liczone dla -20 to ja wiem, że sprężarka jest liczona dla naszej strefy klimatycznej... innymi slowy jak chciałbyś policzyć COP dla temp sredniej danego miesiaca w którym występują temp chwilowe -20 przy których sprawność sprężarka spada tak nisko że bez grzałki nie ma o czym mówić...????

 

Wkleiłeś jakiś błędny PDF to nie jest PDF od pomy Samsunga arctic.  Jakiś AERMEC z COP = 2,03  dla -20 stopni :D przecież przy COP równym 2,03 to nawet źródło energii odnawialnej nie stanowi 50%... :D

a zgodnie z dyrektywą OZE minimalna efektywność musi być na poziomie 2,63 co ma stanowić 62% (energii odnawialnej) z całej energii jakąs dostarcza pompa ciepła

 

Podają tam że aby miec 50KW trzeba 25 KW włożyć. czyli w ciągu godziny zżera 25kWh przy temp -20 stopni...czyli godzina grzania wychodzi 12,5zł przy -20 stopniach mam rację ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa i masz pełne prarametry wystarczy czytać i nie pier...l mi o grzałkach przy -20st bo nie wiem po co by miały one słuzyc chyba po to aby grzać jak nie ma pradu hehe czytaj dokładnie a nie tylko demonizujesz masz grzanie chłodzenie i odzysk z chłodzenia i podany COP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu nie rozumiesz dla OZE to liczy sie zrednia a nie krytyczna a w sredniej mamy 3 a liczas ze obiekt bedzie i chłodzony i ogrzewany z odzysku ciepła to mamy gruuuubo wiecej bo to samo urzadzenie bedzie to wykonywało ,ale widze ze nadal nie rozumiesz temp sredniej ,wpisz w net temp srednia stycznia dla np katowic i dla tej sredniej zrob sobie COP na podstawie tabeli samsunga i sie odezwij ,naprawde wez troche pomontuj troche popatrz jakie jest w bdynkach zaporzebowanie na ciepło i wtedy moze zaczniemy merytorycznie rozmawiać bo narazie to zadajesz pytania jak praktykant i nie szkodzi że nie wiesz ale sie nie unoś tylko zapytaj i zmieni to format rozmowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz dwa i masz pełne prarametry wystarczy czytać i nie pier...l mi o grzałkach przy -20st bo nie wiem po co by miały one słuzyc chyba po to aby grzać jak nie ma pradu hehe czytaj dokładnie a nie tylko demonizujesz masz grzanie chłodzenie i odzysk z chłodzenia i podany COP

 

co dwa ?

 

 wczesniej pisałeś o COP = 2,6 2,8 nawet a teraz marne COP = 2,03 :D dobre... :D

 

miałeś mi podać model pompy samsunga gdzie masz takie COP dla -20 ???

 

 

i znowu nie rozumiesz dla OZE to liczy sie zrednia a nie krytyczna

a Ty nie rozumiesz że podana wartość średnia wprowadza użytkownika końcowego w błąd, bo jak na dworze będzie -20 to COP będzie 2,03 a nie Twoje wyliczone sobie tam ze średniej COP = 3,0... innymi słowy koleś będzie słono bulił za każdą noc mrozu na poziomie -20 stopni...i nie gadaj że będzie inaczej...

 

w sredniej mamy 3 a liczas ze obiekt bedzie i chłodzony i ogrzewany z odzysku ciepła to mamy gruuuubo wiecej

nie wyskakuj mi tutaj ze średnią bo temat nie dotyczy średniej tylko od samego początku temat dotyczy sprawności pompy ciepła przy temp -20 na poziomie 2,5- 3,0. JA od początku twierdziłem że nie ma takiej sprawności dla takich mrozów. Pisałem "nie bedzie tak kolorowo jak temp spadną do -20" Ty nie potrafisz mi podać modelu pompy i karty katalogowej gdzie COP dla -20 będzie 2,5 chociaż... podałeś jakąs pompę gdzie ma przy -20st. COP = 2,03.. :D :D i piszesz mi o temp krytycznej.. dla naszej strefy chłodnej to nie jest temp. krytyczyna zrozum to... w hiszpani to moze byc temp krytyczna... podałem Ci kilka postów wcześniej gdzie Ci napisałem że Polska jest w trzeciej strefie tzw. chłodnej i tam temp -15 to normalna temp... wiec nie gadaj głupot że -20 to temp krytyczna...

 

aprawde wez troche pomontuj troche popatrz jakie jest w bdynkach zaporzebowanie na ciepło i wtedy moze zaczniemy merytorycznie rozmawiać bo narazie to zadajesz pytania jak praktykant i nie szkodzi że nie wiesz ale sie nie unoś tylko zapytaj i zmieni to format rozmowy

ja nie zadaje pytań ja nadal twardo twierdze że głupoty opowiadasz... nie szkodzi że głupoty opowiadasz bo każdy może... gorzej jak ktoś Ciebie posłucha i bedzie korzystał z pompy którą zamontujesz przy mrozie -20 stopni.. rozumiem, że jak wtey do Ciebie dzwonią to mówisz że -20 to temp krytyczna i jak kupowałeś pompę to liczyłeś sobie średnią temp w miesiącu... :D hehe dobre...  co do formatu rozmowy to Ty zaczałeś tego typu teksty więc teraz nie płacz że dostajesz kontrę..a to że zamontowałeś tego typu pompy ludziom którzy nie mieli pojęcia o co chodzi  to nic nie znaczy... jak im gadałeś to samo co tutaj piszesz to wspolczuje tym osobom jak bedą musieli grzać tymi pompami przy -20...godzina grzania 12,5zł... jedna noc 8h to masz 100zł... 14 nocy w takich mrozach i masz 1400zł rachunek...a Ty im bedziesz liczył średnią miesięczną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiesz ty czytać czy skonczyłes chociasz jedną klase podstawówki ????

masz tabele pompy arkic moc sprzerki 800W znamionowo do 1100W masz podane uzyski na grzaniu w W dla poszczególnych temeratur i czego nie umiesz ????

pompe dobiera sie tak aby przy prozach czyli temp krytycznej czy tez minimalne dla danego rejonu pompa samodzielne sobie poradzi pomimimo że ta przepysłowa dla zawyzonych parametrów na wyjsciu ma COP 2,02 bo takich dni w roku jest moze z 5 i tak w takie dni gosc inwestor bedzie bulił ale jest swiadomy bo dostaje taką tabele natomiast to sa parametry krytyczne te 45st dla -20st bo ja nigdy nie krece tak wysoko pompy bo nie ma takiej potrzeby a z kazdym stopniem na + COP rosnie i wszytkie parametry mam spełnione bo dla minimalnej temp dobieram pompę a nie dla średniej i to dwóch powodów co po pierwsze wzrasta zywotnośc pompy ,po drugie mamy lepsze COP przy mniejszych mrozach i po trzecie nie potrzebujemy grzałek i po czwarte  nie mam głupich telefonów ze coś nie grzeje jak to robi kokurencja i pozniej jest problem jak pompa jest dobrana dla temp sredniej a nie dla krytycznej żeby mie skontrowac trzeba miec argumenty a tu zwykły popuslizm jedna baba drugiej babie bo ten twój jezyk jest na wielu forach i wogóle mnie nie dziwi tylko nie rozumiem jak mozna sie wypowiadac jak sie nie zna tematu a naprawde nie ruszyłes ani jednej merytorycznej kwesti w której moglibyśmy pogadac jedyne co widze to juz nie negujesz że to nie mozliwe a jeszcze kilka godzin temu to było niemoziwe aby pompą grzac przy mrozie

Dla ułatwienia ci podam że dla - 25st pompa pobiera znamionowo 1100W a odaje 2950 czli COP 2,7 w przyblizeniu widzi ????niech bedzie że z biegiem czasu sie coś przybrudzi niech  wyjdzie że 2,5 czy jak dla suwałk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 100zł na 1100m2 na dzień to co tak duzo ???? to tylko kilka dni a srednia temp jest około -3st dla stycznia -4 st dla lutego i 0 dla marca wiec o czym tu chesz gadac ??? tak cle ile bys wegla spalił  ile kostowałby  etat palaczy dla obiektu ile byś spalił gazu ??? 3000zł zł na 1100 m2 obiketu to naprawde nie duzo a to jest twoje wyliczenie srednio na miesiace mrozne nie wyjdzie wiecej jak 2000zł ponadto inwestor bedzie miał swoj tranformator na własnosc i za prad srednio nie bedzie płącił nie wiecej jak 50gr brutto do tego jeszcze fotoogniwa do tego dotacja czyli troche obrócić głowa i grzanie za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden kociołweglowy nie ma (i jeszcze bardzo długo nie bedzie miał )sprawności 90%!!! Ludziska nie wierzcie w te idiotyzmy które wypisują producenci kotłów. Jak w warunkach normalnej eksploatacji osiągnie 75% to trzeba być bardzo zadowolonym, będzie to super wynik. Niestety mozliwe to jest tylko brzy pracy z moca maksymalną. Przez większą część sezonu będzie pracował z mocą minimalną lub trochę powyżej tej mocy. Przy takej pracy można mówić o sprawności może 50%. Sprawnoscią nie ma się co podniecać bo to zwykły marketing ( w badaniu na stanowiosku laboratoryjnym przy zastosowaniu paliwa o odpowiednich parametrach i odpowiednio wysokich parametrach pracy moze i chwilowo osiągnieto 90% sprawności ale nie w warunkach normalnej ekspoatacji!!!) i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umiesz ty czytać czy skonczyłes chociasz jedną klase podstawówki ????

Pisałem od samego początku mądrusiu że przy mrozach rzędu -20 pompy ciepła już nie wychodzą tak kolorowo jak każdy myśli. Pisałem to już Timonowi. Pisałem to już i tobie.Ty chyba nie rozumiesz co się pisze w postach skoro ciagle to samo powtarzasz.

 

 

masz tabele pompy arkic moc sprzerki 800W znamionowo do 1100W masz podane uzyski na grzaniu w W dla poszczególnych temeratur i czego nie umiesz ????

pompe dobiera sie tak aby przy prozach czyli temp krytycznej czy tez minimalne dla danego rejonu pompa samodzielne sobie poradzi pomimimo że ta przepysłowa dla zawyzonych parametrów na wyjsciu ma COP 2,02 bo takich dni w roku jest moze z 5 i tak w takie dni gosc inwestor bedzie bulił ale jest swiadomy bo dostaje taką tabele natomiast to sa parametry krytyczne te 45st dla -20st bo ja nigdy nie krece tak wysoko pompy bo nie ma takiej potrzeby a z kazdym stopniem na + COP rosnie i wszytkie parametry mam spełnione bo dla minimalnej temp dobieram pompę a nie dla średniej i to dwóch powodów co po pierwsze wzrasta zywotnośc pompy ,po drugie mamy lepsze COP przy mniejszych mrozach i po trzecie nie potrzebujemy grzałek i po czwarte  nie mam głupich telefonów ze coś nie grzeje jak to robi kokurencja i pozniej jest problem jak pompa jest dobrana dla temp sredniej a nie dla krytycznej żeby mie skontrowac trzeba miec argumenty a tu zwykły popuslizm jedna baba drugiej babie bo ten twój jezyk jest na wielu forach i wogóle mnie nie dziwi tylko nie rozumiem jak mozna sie wypowiadac jak sie nie zna tematu a naprawde nie ruszyłes ani jednej merytorycznej kwesti w której moglibyśmy pogadac jedyne co widze to juz nie negujesz że to nie mozliwe a jeszcze kilka godzin temu to było niemoziwe aby pompą grzac przy mrozie

Dla ułatwienia ci podam że dla - 25st pompa pobiera znamionowo 1100W a odaje 2950 czli COP 2,7 w przyblizeniu widzi ????niech bedzie że z biegiem czasu sie coś przybrudzi niech  wyjdzie że 2,5 czy jak dla suwałk

 

 

 

Nie - nie umiem czytać i nie skończyłem podstawówki dlatego podaj mi tą tabele i model pompy Arktik. Już 3 raz proszę o podanie modelu pompy która pracuje tak jak piszesz i ani razu nie podałeś tej tabelki ani modelu pompy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - w przyszłym roku zamieszkam w domu o zbliżonej powierzchni i ociepleniu co kolega Konrad. Oczywiście instalator doradza kocioł o mocy przynajmniej 30 KW. Prosiłbym o wypowiedź użytkowników ocieplonych domów o powierzchni użytkowej min. 300 m2 - czym ogrzewacie? Jaki kocioł, jakie paliwo, czy jest przewymiarowany czy dobrany optymalnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyłeś ale tu rozmawiamy o kotłach z podajnikiem.

Założyłeś temat o kotłach zasypowych do spalania drewna.

Rozumiem,że zmieniasz sposób ogrzewania domu i interesuje Cię kocioł z podajnikiem,czy tak?

 

Moc kotła dobiera się do zapotrzebowania budynku na ciepło,a nie do jego powierzchni(łatwo się pomylić) i na pewno nie 30kW!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest ile KW na 315 m2, a nie jaki piec z podajnikem wybrać. Zainteresowałem się tematem gdyż mam dom o zbliżonych parametrach. I tylko o te KW mi chodzi, nie muszą być przecież nawet z jednego źródła, prawda? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie jest ile KW na 315 m2, a nie jaki piec z podajnikem wybrać. Zainteresowałem się tematem gdyż mam dom o zbliżonych parametrach. I tylko o te KW mi chodzi, nie muszą być przecież nawet z jednego źródła, prawda? Pozdrawiam!

Jest zamieszczony w dziale o kotłach z podajnikiem i kol. o taki kocioł chodziło.

Kolega Konrad wybrał kocioł do swojego domu o mocy 16kW.

Jeśli masz dom o porównywalnych parametrach to 15-17kW w zupełności wystarczy.

Również pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

piec zostal przetransportowany do kotlowni(paleciakiem) Ogolnie to trzeba bylo drzwiczki sciagac (tylko 97 cm swiatlo drzwi) . Jutro przyjezdza instalator bedzie ogladal ( ogolnie jak dowiedzial sie ze 16 kW to powiedzial ze w zyciu nie ogrzeje tej powierzchni LOL). Bedzie walka na noze :D. Sterownik w Sigmie PZ to SMART II. Pierwsze wrazenie bdb.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad

 

Instalator jest od montażu.

Inwestor decyduje o wielkości kotła,zakupionego za swoje pieniądze!(na podstawie wyliczeń i konsultacji)

 

Mimo wszystko zapytaj swojego fachowca,co dla niego oznacza praca kotła np 25kW z mocą nominalną w "duży mróz"(ich koronny argument,żeby nie zabrakło mocy i lepiej mieć zapas)

Ile wtedy trzeba spalić kg węgla na dobę o średniej kaloryczności 26MJ/kg?

Jeżeli odpowie,że min. 100kg tzn.,że się trochę zna.

Jak będzie kręcił to wiesz co o nim myśleć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.