Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem 9-12Kw Gorne Spalanie


fighter8888

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem moja instalacja 5 grzejnikow i 3 podlogowki ogolnie 120 m podlogowki 16mm do tego bojler 100l jedna pompka na wszystko..Wiec po rozpaleniu drobny orzech i zreby na poczatku jest super temp nie rosnie tak + 8 max.. pozniej zaczynaja sie cuda do 80 wszystko odkrecone podlogowka bez zaworow prosto z rozdzielacza ...mam sterownik atos i dmuchawe ..piec szczelny ..otwarty czopuch pompa na 2 biegu 40w gdy dam na 1 gotuje sie... spaliny w granicach 120c spala sie wszystko do bialego popiolu..rozpalam z gory .. zasyp 3/4 8godz palenia hi 3stp Przedmuchy co 20 min 3'sek co mam zrobic zeby wydluzyc czas palenia bez zagotowania z granica +-10c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chaotycznie to opisane. Podłogówka grzeje na 80 stopni? Nie ma zaworu mieszającego? A co do czasu spalania, to dla małego kocioła z zasypem kilkanaście kg węgla nie będzie on bardzo długi, mozna kombinować obniżając temp. na kotle ale to sie źle kończy jak się przesadzi. Teraz jest ciepło więc zasypuj mniejsze porcje węgla żeby nie gotować wody, mały odbiór ciepła, zimą powinno byc inaczej. Rozpalaj cyklicznie, dom odda ciepło zakumulowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nie ma zaworu mieszajacego .. Mam tam takie zawory od redukcij przeplywu wody takie +- ... Gdyby ustawic pompke na 3 czy nie tracilbym energi cieplnej na tym?Czy moc wentylatora ma cos z tym wspolnego Jest dobrze jak powroty sa jeszcze chlodniejsze gdy juz temperatura powrotu ..wzrasta jest masakra..odkrecam termostaty na grzejnikach i mam 32 w lazience i 27 w calym domu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dmuchawa ma klapę zwrotną lub taką przesłonę na zewnątrz do regulacji wydajności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się jeszcze z tym tematem  http://forum.muratordom.pl/showthread.php?100061-Ekonomiczne-spalanie-w%C4%99gla-kamiennego chociaż kilka pierwszych strom. Może tam znajdziesz podpowiedź. Rozumiem, że ogrzewasz do 200mkw (65mkw bez podłogówki i 120mkw w podłógówce)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (piec Cichewicz Ultima Q Plus 28 kW  pow. ogrz. 230 m2) pomogła wymiana sterownika na sterownik z funkcja PID (proton PID). Praca kotła na tym sterowniku to bajka w porównaniu do fabrycznego sterowania tego kotła, który to ciągle albo nie dochodził do zadanej temperatury, albo jak zmieniłem ustawienia to prawie cała energię z spalania węgla wyrzucał w komin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12kW  na 65m2 no gratuluje pomysłowości ;) 

Rozumiem przez to że 120m podłogówki odnosi się do mb rury?, jeśli tak to mam dla Ciebie receptę  a mianowicie powrót z grzejników puść na zasilanie podłogówki  i dopiero za powrotem z podłogówki pompa (na powrocie) przed samą pompą po stronie ssawnej by-pass pomiędzy zasilaniem a powrotem z choćby najprostszym zaworem grzybkowym do regulacji przepływu. Takie rozwiązanie trochę powinno pomóc ale to wcale nie oznacza że tak być powinno ;)

 

Ps . aby nie być gołosłownym  to podobny układ z podłogówką mam u siebie i działa wszystko na jednej pompie ale gdy wygospodaruję trochę czasu  to zmienie to na normalny układ z mieszaczem albowiem ten wymaga mojego nadzoru a kotłownią opiekuje się małżonka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.