Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie Nastawy Problem !


ecoolerek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.wymieniłem instalacje w domku jednorodzinnym piętrowym nowy piec z palnikiem retortowym z podajnikiem ślimakowym typ KWM-SGR sterownik argon 2.Pale od 2 tyg. Jest całkiem oki tylko 2 problemy przy temp w mieszkaniu 21 stopni piec spala mi 20 kg eko .Paliwo z gornej półki wartość opałowa 29 MJ. Wydaje mi się że to duże spalanie , ale może się mylę. Drugi problem to zbyt niski kopiec na retorcie około 1,5 cm - 2 cm a w czasie podtrzymania spada równo z krawędzią retortu .A to podobno nie wskazane !Do popielnika trafia tylko popiół i trochę szlaki czyli spalanie okej.

parametry mam takie;

cP. 10

cb. 10

PP.01

od.02

łP. 35

łu . 30

oG . 02

cd . 25

cu. 13

kombinowałem wiele razy a w instrukcji napisali że kopiec ma być 4 - 5 cm.jak podniosłem długość podawania opału to się nie wypalał .Macie jakieś pomysły ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skróć przerwę podawania o 1 sekundę lub wydłuż czas podawania w podtrzymaniu o 2-3 sekundy

nie wiem które parametry odpowiadają za te zmiany(nie znam wszystich sterowników i ich skrótów parametrowych) ale Ty masz instrukcję i będziesz wiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka jest instrukcja Argon 2

 

Parametry konfiguracyjne (dokładny opis w instrukcji obsługi) 

 

1. Czas przedmuchu w stanie nadzoru 10 oF...5-59

sekundy 

2. Czas przerwy w stanie nadzoru 5 1÷99

minuty 

3. Krotno

ść

 podawania w podtrzymaniu 3 0÷20 – 

4. Obroty w podtrzymaniu 7 1÷12

bieg 

5. Temperatura za

łączenia pompy 35 25÷70..oF °C 

6. Temperatura wy

łączenia regulatora * 30 20÷50 °C 

7. Obroty maksymalne 12 1÷12

bieg 

8. Czas między podawaniem 30 5÷99

sekundy 

9. Czas podawania 15 5÷99

sekundy 

10. Temperatura zasobnika C.W.U. – 00÷99 °C 

11. Temp. wy

łączenia pompy ładującej C.W.U. 30-75..oF °C 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie potrzebuję instrukcji

to jest pomoc dla Ciebie

ja Ci tylko podaję kierunek zmian a Ty je zastosuj i obserwuj co się zmieniło

napisałem zatem co zrobić by zwiększyć kopiec

skróć odpowiednio czas pomiędzy podawaniem i zostaw kocioł na kilka godzin

po tym czasie zajrzyj sprawdzić czy kopiec się podniósł

nie możesz też przesadzić ze zmianami bo zacznie przesypywać niedopalony węgiel

dlatego moja sugestia o zmianie o 1sek

jeśli nadal będzie zbyt nisko skróć o kolejną ale najwcześniej po 12 godzinach od pierwszej korekty- kocioł musi się przestawić na zmienione parametry a to następuje powoli

 

wykonaj korekty i napisz jutro czy jest lepiej czy może gorzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podzielić kilkoma spostrzeżeniami odnośnie moich ustawień i opału którego nie wolno wybierać:

 

opał golden stone eko groszek sprzedawany w Praktiker ( szajs nie potrafi się palić dużo popiołu ale nie potrafi się dogrzać do zadanej temp ja nie mogłem osiągnąć 50 stopni zadanej

 

wczoraj paliłem miałem węglowym z taniopal ( zielonym po przesuszeniu 2 dni na betonie i dodaniu zdobycznego koksu w proporcji 50 kg miału na 20 koksu

jestem zadowolony nastawiam 50 stopni temp. zadaną moment i już jest na parometrach :

podawanie: 15 s

przerwa podawania 44 s

nadmuch 25% ( wentylator otwarty na 1,5 cm

 

to co najważniejsze kocioł osiąga temp. i się podajnik wyłącza na 6-8 min zarazie starczy powoli teraz będę kombinować aby stan ten utrzymał się dłużej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jest okej wypala ładnie teraz mi zeszło niecałe 20 kg na dobę  nie ma co kombinować myślę !!! W końcu dom ma 180 m plus piwnica około 100 i nie jest ocieplony to chyba dobry wynik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem aktualnie zasypałem opał wysoko energetyczny i mama problemy z nastawem

a mianowicie ustawiłem tak :

temp zadana 50

podawanie 10s

przestój podawania 50 s

dmuchawa na 30% ( 1,5 otwarta )

i problem polega na tym ze temp utrzymuje sie na poziomie 44-46 nie mogę więcej dogrzać i bardzo dużo spieku jest

POMOCY :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki spiek?

wrzuć fotkę bo od tego zalezy dalsza regulacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmniejsz nadmuch odrobinę

napisz czy rura do komina goraca czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie poczytałem na forum ale nie mogę znaleźć odp. na nurtujące mnie pytanie. Właśnie dokupiliśmy przystawkę palnik retortowy na miał i ekogroszek zamontowaliśmy to w piecu moderator Hajnówka 25 kw. i sterownik ST 37 i tu zaczynają się schody temp. ustawiona na piecu 50 stopni ale duże spalanie przy temp. aktualnej 5 stopnie w nocy bardzo długie rozpalanie no i prawie nie dobijam do 50 tylko 47-49 stopnie non stopni

 

dom do ogrzania z garażem to 330 m2 ocieplony , okna plastiki

 

Moje ustawienia :

 

podawanie : 18 s

przerwa : 50 s

moc dmuchawy na 50 stopni

klapka wentylatora otwarta na 2,5 cm

 

potrzymanie :

20 minut

przedmuch 20 sek.

moc 35 % wentylatora

 

proszę o rade jak to ustawić bo jestem zielony w tych sprawach nie miałem do czynienia z podajnikiem w piecu

 

chce zmniejszyć ilość spalania miału a zwiększyć temp ( 55 stopni ). aby się te ustrojstwo chodź na chwilę wyłączyło

witam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rura od komina ze tak powiem zajebiście gorąca :)

to znaczy że tego wiatru za dużo i wywiewa w komin

obniż nadmuch ale nie drastycznie tylko małymi krokami i raz dwa razy na dobę aż do pojawienia się pierwszych niedopałów. wtedy rób krok wstecz do poprzedniej nastawy powietrza i powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj zmniejszać ten nadmuch skoro rura goraca może choć część ciepła zostanie odebrana. wiem ze wymiennik dość malo odbiera ale dmuchając za mocno odbierasz mu i tę mizerną szansę na odzysk ciepła ze spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

Timon120777 może mi pomożesz ustawić dobrze piec bo na chwilę obecną mam dużo niedopałków i spala mi około 40kg na dobę. Posiadam piec tłokowy Stalmark 21KW ze sterownikiem Tech ST-630H. 

Do ogrzania mam mieszkanie 150m w nieocieplonej kamienicy + bojler 140l. Obecnie mam ekogroszek Kazimierz Juliusz (23Mj/kg). 

 

Ustawienia na jakich pracuje: 

Temp zadana CO : 63 stopnie 

CWU: 48 stopni 

Przerwa podawania: 1:20 min 

Siła nadmuchu: 10% (przesłona wentylatora otwarta na maks) 

Przerwa podtrzymania: 30 minut 

Wentylator w podtrzymaniu: czas pracy 40 sek, czas przerwy 5 minut 

Histeryza kotla: 3 stopnie 

Zawór 4d ustawiony jest na "3" (w załączniku zdjęcie) 

 

Do zadanej temperatury piec dochodzi w około 12 minut i pozostaje w podtrzymaniu około 40 min. Popielnik cały pełny niedopałków co 18h już muszę wyrzucać.

 

Z góry dzięki za wszelkie sugestie. 

post-38402-0-81358100-1385572413_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłużaj przerwę podawania

obecnie masz 80 sek zrób 120 sek i obserwuj ilość spieków- powinna spaść. jeśli będą nadal kolejną korektę zrób nie o 40 sekund ale już tylko o 20sek. zmiany 2 razy na dobę nie częściej. proces regulacji rozpocznij od zgarnięcia z palnika wsszystkich niedopałów aby został sam żar 

wtedy będzie wiadomo czy korekty nie są zbyt drastyczne. moze być bowiem tak że palnik się przewegla również w podtrzymaniu a nie tylko w fazie pracy.

 

w podtrzymaniu :

wentylator 10 sek co 20 -30 minut a podanie opału w zależności od szybkości jego wypalania gdy kocioł stoi

staraj się tak ustawić przerwę aby palnik był przynajmniej w połowie nawęglony gdy kocioł będzie startował do pracy 

histerezę zmniejsz do 2st 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy może mi ktoś doradzić w ustawieniach kotła Defro Komfort Eko 25kw

 

Obecnie mam takie ustawienia

Praca:

czas podawania 20s

czas przerwy 75

W takich ustawiemiach piec osiąga teperaturę zadaną 55 w ciagu 6-7 min wzrost do 57-58 po skonczonej pracy

Siła nadmuchu 35%

Podtrzymanie:

8min przerwy, podawanie 20s

nadmuch 30s co 8.20

i tu jest problem bo piec zostaje w podtrzymaniu okolo 12 min.

Na instalacji posiadam zawor trójdrozny i nim steruje temp na grzejniki 43-45st w domu ok22st

Budynek jest nie jest nowej budowy, docieplenie wata w murach, ogrzewana pow to 160m

 

Z góry dziekuję za podpowiedź

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydłużaj przerwę podawania

obecnie masz 80 sek zrób 120 sek i obserwuj ilość spieków- powinna spaść. jeśli będą nadal kolejną korektę zrób nie o 40 sekund ale już tylko o 20sek. zmiany 2 razy na dobę nie częściej. proces regulacji rozpocznij od zgarnięcia z palnika wsszystkich niedopałów aby został sam żar 

wtedy będzie wiadomo czy korekty nie są zbyt drastyczne. moze być bowiem tak że palnik się przewegla również w podtrzymaniu a nie tylko w fazie pracy.

 

w podtrzymaniu :

wentylator 10 sek co 20 -30 minut a podanie opału w zależności od szybkości jego wypalania gdy kocioł stoi

staraj się tak ustawić przerwę aby palnik był przynajmniej w połowie nawęglony gdy kocioł będzie startował do pracy 

histerezę zmniejsz do 2st 

 

Po nastawieniu na 120 sek nic to nie zmieniło tak samo jak na 140 sek - po niespełna 20h przesypywał mi się popielnik i same niedopałki. Dziś koło 16 zwiększyłem nadmuch na 45% a przerwę podawania dałem 160 sek i jak teraz patrzyłem to jest wyraźna poprawa w spalaniu - nie jest to jeszcze popiół ale już znacznie mniejsze niedopałki. I teraz nie wiem czy zwiększać lub zmniejszać nadmuch czy może zwiększać lub zmniejszać przerwę podawania.

Piec do temp. zadanej dochodzi w około 9 minut i pozostaje w podtrzymaniu około 10 min. W momencie osiągnięcia temp. zadanej żar jest na około 60% palnika co by sugerowało że powinienem zmniejszyć przerwę podawania - dobrze rozumuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to że przy tym nadmuchu co byl ta przerwa byla o wiele za krótka i stąd tak dużo niedopału.

nie chciałem drastycznie zmieniać przerwy ale widać jest taka potrzeba

skoro przy Twoim ustawieniu 45% i 160sek jest jeszcze niedopał  to wydłużaj nadal przerwę czas dochodzenia do zadanej 9minut to spory zapas mocy jeszce i śmiało możesz z nią schodzić w dół poprzez wydłużanie przerwy.

jeśli żar jest na 60% palnika a dalej jest już popiół to dobrze. najpierw opanuj pracę

jak będzie przyzwoicie dopalony węgiel to ustawisz podtrzymanie obserwując tempo wypalania opału na palniku w tej fazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznacza to że przy tym nadmuchu co byl ta przerwa byla o wiele za krótka i stąd tak dużo niedopału.

nie chciałem drastycznie zmieniać przerwy ale widać jest taka potrzeba

skoro przy Twoim ustawieniu 45% i 160sek jest jeszcze niedopał  to wydłużaj nadal przerwę czas dochodzenia do zadanej 9minut to spory zapas mocy jeszce i śmiało możesz z nią schodzić w dół poprzez wydłużanie przerwy.

jeśli żar jest na 60% palnika a dalej jest już popiół to dobrze. najpierw opanuj pracę

jak będzie przyzwoicie dopalony węgiel to ustawisz podtrzymanie obserwując tempo wypalania opału na palniku w tej fazie

ok to zwiększę przerwę podawania.

Tylko dziś rano musiałem opróżnić popielnik bo już był w 70% zapełniony (wczoraj o 22 go wysypywałem) - po tych ustawieniach co napisałem powyżej jest znacznie mniej niedopalonego ekogroszku ale jak widać popielnik na 12h tylko wystarczył...

 

 

ja już odkąd jestem na forum nauczyłem sporo jeśli chodzi o ustawienia pieca może i tobie co pomogę:

 

jakie spalanie i czy są spieki jaki rodzaj popiołu ??

 

Spalanie wcześniej miałem około 40kg na dobę a jeżeli chodzi o popiół to niedopałki średnicy 1cm i teraz też już dużo popiołu jak z papierosa. Problem tylko że co popielnik zapełnia się tak szybko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bój się zrobić dużej korekty - widzisz juz jakie efekty dają Twoje poczynania więc będzie Ci łatwiej oceniać kolejne kroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.