Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Siłownik Za Czy Przed Rozdzielaczem


vernal

Rekomendowane odpowiedzi

Od słuchania klasyki to jest filcharmonia albo dobre słuchawki a nie tuba Yuotuba... Aż mnie zęby bolały od słuchania... Przy zespole Jarzębina nie miałoby to żadnego znaczenia...

 

Przy zaworze na powrocie nie było podejrzeń o zachowanie zapowietrzające, o ile pamiętam.

W samym eksperymencie bardziej ciekawiła mnie skala odchyleń ciśnienia i dziękuję za możliwość zapoznania się z tym zjawiskiem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To cieszę się że się podobało , ale żałuję że nie wpadłeś na to żeby wyłączyć głos :) , a tak poważnie to masz rację że nie było szans żeby się to zapowietrzyło pisałem już o tym na początku . Jak będę miał chwilkę czasu to specjalnie dla Ciebie zrobię test na układzie otwartym . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ma to sens. Przy prawidłowo wykonanym układzie otwartym też powinno być OK. Tylko w sytuacji centralnego mieszania wody dla podłogówki w kotłowni, bypassu za pompą i rozdzielacza podłogowego na piętrze, byłbym skłonny w to zaciąganie powietrza uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam centralne mieszanie, w układzie zamkniętym i podłogówkę na piętrze i parterze i nie zauważam nie niepokojącego.

U mojego kolegi podobny układ też z centralnym mieszaniem ale w układzie otwartym, pracuje bez problemów już 3 sezon.

Jedynym jej problemem jest właściciel, który ciągle kombinuje ze sterowaniem podłogówki.

Miał sterowanie czysto pogodowe - źle, następnie reg w pokojach + siłowniki na rozdzielaczach - źle , za szybko, za głośno itd

Teraz przeszedł na sterowanie temperaturowe centralne, pompa podłączona do 3 termostatów ze stykami w szereg, temp wody ustawiane na sztywno.

Już mnie wątroba od tych konsultacji u niego boli :D .

Nie wiem co jeszcze można wymyślić.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem to na forum na wiosnę - sterowniki Salus 091FL, przerobione z odwrotnymi stykami, aby były ustawione jak na chłodzenie a nie na grzanie.

Dom mocno nasłoneczniony, więc co słonko weszło do pokoju to pyk.

Zrobił imprezę - ktoś oparł się o ścianę obok sterownika - pyk.

Dodatkowo wciąż kręcił zaworem różnicowym to pompa momentami głośniej pracowała - to raczej nadaje się do tematu - "trochę humoru" a nie do tematu o regulacji.

 

Już ma pompę wymienioną na adaptacyjną, Wilo - tam ma wspaniałą gałe do kręcenia :D

Jeszcze tylko przełączyć te Salusy na inne i uruchomić sterowanie pompy i będzie wg mnie dobrze.

 

Tylko nie wiem jakie sterowniki aby w miarę tanie i przewodowe.

Chyba że kupię zwykłe Salusy ( nie przerobione), nie będzie kłopotu z nauką. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.