Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Sas Eco 17Kw- Szufladowy


art102

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Cześć jestem tu nowy więc witam wszystkich

Kupiłem piec SAS ECO 17kW jak narazie to tylko wizualnie mi się podoba bo troche mam obawy ze se nie poradze z nim

Dom mam o powierzchni 170m.kw. Piec stoi w budynku gospodarczym 15 mb od domu. Budynek jest swierzy, niezamieszkały i chce go juz zacząć ogrzewać by troche go wysuszyć. Ocieplone sciany i poddasz/strych.Widzę juz dużo masz wypróbowanych metod palenia w tym piecu i róznymi paliwami jak byś mógł to napisz jakie miałes ustawienia na pellet, miał i ekogroszek. Bo narazie w nim nie mieszkam a mam dostęp do tych materiałow i chcę palić nimi a sa w umiarkowanej cenie. Licze się z tym ze teraz bedę zurzywał 2 lub 3 razy tyle opału co później bo wiadomo jest to jeszcze swierzy dom

Z góry dziękuje i pozdrawiam Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam koolegow.

Mam dwie nowe sprawy

1. Czy ktos wie jak poustawiac piec zeby palic ekogrochem na tych ustawieniach co mam z mialu cos chyba nie tak jest bo wydaje mi sie ze sie nie dopala groch odpad jest podobnej wielkosci co zasyp nie wiem o co chodzi zbardzo?? nie wiem trzeba mu wiecej powietrza czy czas przerwy zwiekszyc bo tak jak by zaczesto podawal i to spada do popiolu

2 czy ktos ma moze sterownik firmy PLUM ?? czy na naszym piecu sas eco bedzie dzilac funkcja fuzzy logic ??

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja mam takie ustawienia na ekogroszek

temp 64

podawanie 4min 10 sek

nadmuch 25%

Pale ekogroszkiem o duzej kalorycznosci i zostaje tylko sam popiół ale za 1 tone zapłaciłem 960 zł

Tylko ze ja dopiero ogrzewam surowy dom więc do zimy moze go wysusze więc teraz mi troche pójdzie, ale mysle nad paleniem miałem i nie wiem jakie dane wklepac do pieca by to sie paliło atez wiem ze jest róznica między miałem a miałem. Wiem ze nie wolno moczyc miału tylko ma byc suchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

kolego ja palilem mialem tez dom surowy pierwsza zima za nami palilem od pazdziernika do marca mi starczylo ok 2.5 tony na poczatku tez walczylem z ustawieniami na poczatku bardzo duzo mi tego szlo ale gdzies wczesniej sa podane ustawienia jakie mialem to poszukaj ale z tego co wiem to zalezy od opalu . w sasie powiedzieli mi ze nie ma jednakowych ustawien dla wszystkich . poprostu trzeba obserwowac palenisko musi byc na tych dziurkach nie moze byc za gleboko tzn znaczy ze za duzy czas masz ustawiony nadmuch tez nie zaduzy ok 20, ale mial jest denerwujacy poniewaz jest duzy odpad i piec sie czesciej uruchamia nizz na groszku. Bo cieplo dom pobiera tak samo czy to bedzie drewno mial czy groszek, roznica jest taka ze na groszku szybciej zalapie temp zadana niz na miale i wtedy mniej pojdzie groszku niz mialu wiec roznica ceny wyjdzie na zero a przynajmniej nie ma tyle odpadu no i mniej sie smieci niz na miale.Ja sie przerzucam tej zimy na groszek i zobacze jak to wyjdzie u mnie w kielcach groszek luze jest po 760

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze trzeba walczyc z każdym paliwem opałowym.

Przez lato podsusze go troche paląc w piecu a troche po przez wietrzenie domu w ciepłe dni a na zime to się zacznie dopiero ustawianie parametrów. Męczy mnie ustawienie tych przedmuchów bo nie rozume do konca o co w tym chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam kolegow w nowym sezonie grzewczym.

W zeszlym roku palilem mialem a w tym zafundowalem sobie ekogroszek. Pale nim pierwszy raz i nie wiem jak sie piec powinien zachowywac, jak wyglada odpad??. U mnie wyglada to tak ze jest niby bialy, gdzieniegdzie sa ciemne brylki nie jest zbytnio spieczony. Podobno z ekogroszku powinien by sam popiol, przynajmniej tak jest u kolegi ale on ma piec ze sruba. Czy moze mam cos w ustawieniach??

Prosze o podpowiedz jak tu zaregulowac zeby bylo ok czy moze na tloku nigdy nie uzyskamy takieo efektu jak na srubie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Kolego ekogroszek, ekogroszowi nie rówy. Ja palę od 2 miesięcy ekogroszkiem i widzę ze co kupię inny węgiel to inaczej się spala . Nie oszukujmy sie opał za 750 zł pali sie inaczej niz za 950 zł . Ja mam kolego mniej więcej takie ustawienia tem zadana 58 stopni czas podawania 3min 30 s. przedmuchy co 11 min i trwaja 30 s a przerwa podawanie w podtrzymaniu 22 min . Dom mam swierzy ale ocieplony więc teraz trwa tzw okres wygrzewania a zużycie mam ok 25-28 kg /24 h Mieszkam tuz obok wschodniej granicy gdzie dzisiaj temp jest -6 st a w nocy -10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja sie troche podziele.

Pale miałem 26kJ.(...paliwo podstawowe dla tego pieca i chyba najlepiej "wychodzi") 650zl/t.

Spalanie przy tem. 0 stopni 22-24kg/dobe, obecnie -12 to do dochodzi 30kg.

zaczynalem od spalania ok 40kg prz zew.+5

Dom nowy ok 130-140(2-a miesiace mieszkamy) tem. w domu to 24stopnie.

Nastawy:

Podawanie praca 260s.

podawanie nadzór 20min.

nadmuch 29%

wydłuzenie pracy nadmuchu w nadzorze 255s.

tem. zadana pieca 64st.

za zaworem 4D 43st.

na podlogówke idzie 34st. (ok.70m2)

Edytowane przez niobass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego i naprawde masz takie niskie zużycie miału przy takich tem jak są teraz?

Ja mam podobne parametry i pale ekogroszkiem i u mnie czesto sie włacza wentylator i chodzi jakies 15 min nastepnie przechodzi w tryb czuwania i tak ok 20 min czeka i znów się załacza . NIe wiem czy tro jest normalne bo tem zadana mam 64 st histereza 1 i jak spada po nizej 64 st to leci w dół az do 54-52 st nastepnie staruje w góre tak ok 15-20 min az tem zadana bedzie osiagnieta , Zurzycie to ok 30 -35 kg ekogroszku na 24 h. Ty tez masz taki spadek temperatury jak ja jak zaczyna piec startować?

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, poszukuje odpowiedzi na zakup pieca SAS ECO 17 KW, mam nowo wybudowany dom 170m2 pow. urzytkowa (pustak max gr.30cm, ocieplenie styropian 10 cm, podłoga ocieplona, poddasze nieużytkowe ale ocipelone wełną.)Bojler+ ogrzewacze wody sztuk3, czy ten piec spełni zapotrzebowanie na ciepło i wodę użytkowa ciepłą?? prosze o porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bestia na stronie SASa można dobrac kocioł i moc(jest specjalna zakładka).

Ten piec w/g producenta mozna zsatosowac do mieszkań o powierzchni do 190m2

Obserwójąc oprace mojego pieca ,mysle że to jest w miare realne w zależniosci od ocieplenia budynku(strat w cieple) i rodzaju instalacji.

Mi polecali piec w granicach 12-15kW(w sklepie czy na forum), ale chciałem konkretnie tem ,

a ze dopiero zaczyna sie od 17kW wiec taki mam.

...i jestem narazie zadowolony.

Weź 23kW i bedzie malina( dobrze jest nieć zapas mocy), a cenowo dołożysz z tylko 5 setek.

 

...a jeszcze jedno:

może inni sie nie zgodzo, ale uwarzam ze ten piec najlepiej chodzi na miale( paliłem groszkiem i niebardzo...do ekogroszku lepsze są podajniki slimakowe.)

Edytowane przez niobass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego niobass jak piec jest przewymiarowany to tez źle bo będzie się osadzał w nim syf bo nie bedzie miał wykorzystania .nasze 17 kW to grzeja do 190mkw tak jak podaje producent. byłem kiedys na takim pokazie jak opisywali te nasze piece i gość serwisant pow. ze nawet 17 kW piecyk dygnie te 200 mkw. między piecem 17 a 23 jest 6 kw , A takim piecem 6 kw to można ogrzać dom 80 mkw .

Ale nawiązując do rozmowy niobss i besti to jak kolega bestia bedzie miał podłogówke i duzy zbiornik pod cwu ok 250 l z mysla ze podłaczy to pod kolektory słoneczne to mysle ze ten 23 kW bedzie z duzym zapasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syrenkaŚ - ustawienia 61 post.

Piec w podtrzymaniu pracuje prawie 2h.

Nie wiem jak jes to z ekogroszkiem( spalilem tylko 50kg. i to w dzień) i nie ma sensu przepłacać jak ma miale pracuje ***.

 

Od dzisiaj piec chodzi z ecosterem,FL, sterowanie pogodowe(plus wszystkie bajery dostepne w sterowniku) zobaczymy jak bedzie ze spalaniem.

 

Po 17 dniach dokładnego warzenia mialu ,wyszlo mi 22,8kg/dobe.(od 17/12 - 2/1)

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie używać wulgaryzmów
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego podkręc go tak kolega proponuje na większą tem. i jak masz zawory 3d lub 4d to ustaw sobie tak byś nie zmarzł i zobaczysz ze ci piec bedzie dłuzej trzymał. Ja mam tem zadana 58 st podawanie 3min i 40 sek i podawanie w podtrzymaniu 50 min i przedmuchy w pod.60 min jak sie piec nagrzeje to trzyma tak ok 1,20 godz nie mam tych cudów typu ekostery ani FL tylko zwykły sterownik przy piecu str45 i regulator pokojowy st 205 i tyle i jakoś daje rade więc możesz spróbować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Koledzy ,mam do was pytanie :

mój dom parterowy 120 mkw, 9 kaloryferów ,podłogówka 80 mkw . Jak ustawić dobrze piec majać takie sterowniki jak sterownik na piecu st45 i regulator pokojowy st205. Czy mając te gadżety mogę zejść ze spalaniem do tego co Wy macie? To jest moja 1 zima dom dobrze ocieplony a spalanie mam teraz przy -10 rzędu 33 kg /24

Moje ustawienia czas podawania 3.40 s nadmuch 22% histereza 1 cwu 40 . Pomóżcie mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.