Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie Ciśnienie Wody W Instalacji


siriush

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym sie doradzić zanim wezwę jakiegoś fachowca do domu, dlatego piszę tutaj.

Mieszkam w domu mającym niecałe 20 lat. Wcześniej mieliśmy wodę z przydomowej studni (bardzo kiepska) dlatego dwa lata temu zdecydowaliśmy się na wywiercenie studni głębinowej. Woda teraz nie jest "źródlana" ale jest dużo czystsza niż wcześniej. 

Niestety jest coraz gorzej jeśli chodzi o ciśnienie. Miałem nadzieję, że po zamontowaniu pompy głębinowej nastąpi widoczna poprawa. i Wprawdzie było trochę lepiej przez 3-4 miesiące jednak teraz jest coraz gorzej. Ciśnienie na górze słabiutkie (pod prysznicem woda ledwie cieknie), a jak na dole ktoś używa wody no na górze nie ma wcale. Ciśnienie na zbiorniku jest prawie 4 bary a wody nie ma. Co może być powodem? Czyżby rury były aż tak zajdzione? Krany (sitka) przeczyściłem nic to dało.

Poradźcie mi coś bo przy tych upałach chętnie każdy wskkoczyłby pod prysznic ale gdy woda kapie to nawet nie chce się tam zaglądać.

Liczę na Waszą wiedzę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtra nie ma wcześniej był ale został wymontowany bo było jeszcze gorzej

jeśli chodzi o nastawy to włącza się przy 3 bar wyłącza przy około 4,5

 

dodam jeszczse, że kiedyś była widoczna różnica pomiędzy strumieniem wody, gdy ciśnienie było niskie (tuż przed włączeniem pompy) a wysokie (zaraz po jej wyłączeniu), obecnie tego nie zauważam.

widać jednak że po otwarciu kranu ciśnienie jest wyższe - woda leci dość dużym strumieniem, a po chwili zaczyna się zmniejszać i leci dużo węższa strużka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał się przytkać przepływ, czyli przy małym przepływie lub jego braku nabija , ale nie ma wydatku - jak nie ma filtrów na rurze to pewnie filtr na pompie,

uszkodzona pompa lub po prostu brak wody w studni. 

Jakie jest ciśnienie w zbiorniku bez wody? - tzw wstępne.

Jaka pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa skm 200

jeśli chodzi o brak wody to raczej nie bardzo, bo pompujemy np do basenu 15m3, podlewamy kwiatki, używamy na codzień, i nie brakuje. Poza tym jeśli nabija te 4,5 w zbiorniku to chyba nie jest uszkodzona. Tak myślę, ale nie znam sie na tym...

obecnie nie ma teścia, a ja nie wiem jakie ciśnienie było wstępne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisałem ja się na tym nie znam. Jednak na mój rozum pompa została ustawiona na jakieś ciśnienie przy którym ma się włączać i wyłączać (na wyłączniku cisnieniowym) i to robi bo woda jest przecież w zbiorniku. Na mój gust problem będzie chyba gdzieś na linii zbiornik - krany. Wnioskuję tak dlatego, że przecież pompa nie daje ciśnienia od razu na krany. Ciśnienie w instalacji jest ze zbiornika na którym jest ponad 4 bary. Myślę że przy takim ciśnieniu przy drożnej instalacji woda powinna być nie tylko na parterze ale i na piętrze.

Chyba że się mylę. Wyjaśnij mi proszę czemu myślisz że to pompa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie ma filtrów na instalacji to tam może być ciekawie, ale z tego co autor napisał

 

Zbiornik nie jest przeponowy tylko z poduszką powietrzną.
Ciśnienie wstępne 2,2
Od maksymalnego ciśnienia do minimalnego i włączenia pompy upłynęło 13 minut 20 sek i w tym czasie zeszło 32 litry wody.

 

jak na pierwszym kranie od hydroforu jest dobre ciśnienie, to płukanie instalacji dobrą chemią, jak jest słabe to zacznij od pompy. podpiąć bezpośrednio do prądu bez włącznika ciśnieniowego, jak jest dobrze to pozostaje hydrofor lub sam włącznik ciśnieniowy

 

PS a może hydrofor jest już zapchany syfem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są baterie zasilane od dołu wężykiem , to po drodze jest zawór odcinający wodę na baterię , te zawory często mają sitka - sprawdź to- czy są i ew w jakim są stanie.

Jak pozbyłeś się filtra na wejściu do domu to zanieczyszczenia lądują na następnych filtrach lub w rurach.

 

Ps

Może ci się żaby w rurach zalęgły :ph34r:  :D  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siriushi weź się ogarnij i podaj wszystkie dane w jednym poście, bo cedzisz te informacje tak jak woda z twojego kranu, a do płukania instalacji do można zastosować podchlory sodu

nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi

jak napisałem na początku nie mam wykształcenia w tej dziedzinie więc w pierwszym poście napisałem to co wydawało mi się słuszne

wszystkie kolejne informacje podawane przeze mnie wynikały w Waszych pytań - wybacz ale jak miałem to wszystko na początku napisać na raz skoro nie wiedziałem, że będziecie tego potrzebować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.