Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygrzewanie Wylewek Przy Ogrzewaniu Podłogowym


odpowietrznik

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga także na początkowe temp. zasilania OP.

 

Startujemy stosunkowo nisko, wstępne wygrzewanie to około 20-25st. C, dopiero po kilku dniach zwiększamy do temp. max. projektowanej/zakładanej (po wstępnym wygrzaniu, można zwiększać temp. o 1st. C każdego dnia, aż do osiągniecia wartości projektowanej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga także na początkowe temp. zasilania OP.

 

Startujemy stosunkowo nisko, wstępne wygrzewanie to około 20-25st. C, dopiero po kilku dniach zwiększamy do temp. max. projektowanej/zakładanej (po wstępnym wygrzaniu, można zwiększać temp. o 1st. C każdego dnia, aż do osiągniecia wartości projektowanej).

Troszku nie rozumiem stwierdzenia "zwiększać temp.o 1st." To chyba za delikatnie(musiałbym wygrzewać do końca roku;)

Zamierzam uruchomić w kotle program automatycznego wygrzewania jastrychu polegający na tym że przez pierwsze dwa dni temp.jest utrzymywana na poziomie 25st.po czym każdego dnia jest ona automatycznie podnoszona o 5st do osiągniecia temp.50st która jest utrzymywana przez dwa dni. Potem temp.każdego dnia spada o 5st by w końcu powrócić do wyjsciowej 25st.

Cały proces trwa 15dni.

Problem jaki mam na chwilę obecną to jak wyregulować przepływy na rotametrach.Jakoś nikt nie chce pomóc:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując moje zagadnienie chciałbym spytać o następujący motyw:

W instalacji w obiegu podłogowym jest zamontowana pompa Grundfos Alfa 2 która posiada 8 trybów pracy (w tym Autoadapt-nastawa fabryczna)

1)Czy do regulacji przepływu na rotametrach należy wybrać tryb-charakterystyka stała bieg II ewentualnie jak IIka nie da wymaganego przepływu to bieg III?

2)Czy może tak być ze jeżeli nastawa na II biegu nie da rady i jest konieczne przełączenie na III bieg pompy to funkcja Autoadapt nie będzie działąć

 

Dziękuje za komentarze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do podłogówki wg zaleceń Grundfosa powinno się używać pompy pracującej z charakterystyką ciśnienia stałego CP1- CP2.

Poniżej charakterystyka pompy

A jak się ma charakterystyka ciśnienia stałego CP1-CP2 do regulacji ogrzewania z zastosowaniem termostatów pokojowych + siłowniki na belkach powrotnych(bo w moim przypadku tak będzie)Z tego co wiem powinno się używać funkcji Autoadapt pompy gdy w instalacji OP są siłowniki lub na grzejnikach zawory termostatyczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe spostrzeżenie)Nie wiem jak to będzie.Zamierzam uruchomić wygrzewanie wylewek za niespełna 2 tygodnie bo chyba mimo tak wysokich temp.zewnętrznych woda  jest chyba uwięziona w wylewkach i niezbędny jest proces wygrzewania?sama nie wyjdzie?) (wylewki robione jakieś 3 miesiące temu,anhydryt) a czas nagli:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już można pozwolić sobie na wygrzewanie wylewek to bym to robił, wilgoć jest w środku pomiędzy folią a syro, tam utrzymuje się najdłużej. jeśli ktoś teraz wygrzewa dom z wilgoci technologicznej to powinien się ciszyć, grzać i wietrzyć i wietrzyć, dzień i noc. zimą doceni.

codziennie mijam dom w budowie, po tynkach i wylewkach, tylko inwestor ma okna nieotwieralne, jedynie drzwi wejściowe i taras, widok zaparowanych okien bezcenny :D , a może grzybki będzie hodował, kto tam go wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wylewki wylane 2 miesiące temu. Nawet w trakcie wylewania i dzień po szyby nie parowały. Dach nie ocieplony. Szpary nad murłatami.

 

U mnie sterowniki będzie trzeba ustawić na chłodzenie, żeby załączyły pompy. przewodowe ERT30 jeszcze da ustawić na 35C, ale bezprzewodowego 091FLRT na 30C to chyba w w trzy woreczki strunowe i do wiadra z zimną wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam mieszaczy. 100% podłogówki. Za sprzęgłem dwie strefy i dwie pompy CO. Przed sprzęgłem kocioł Vaillant ecoTec.

Z tego co zrozumiałem kocioł będzie się wyłączać na podstawie sygnału z czujnik temperatury zainstalowanego w sprzęgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.