Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dodatkowa Pompa Cyrkulacyjna


matbos77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Być może , iż ten temat już był omawiany lecz nie mogłem nic odszukać i w związku z tym z góry przepraszam za ewentualną powtórkę.

W mojej instalacji jest ( w piecu) zamontowana pompka cyrkulacyjna, która wg mojej oceny ma za małą wydajność.I tu moje pytanie: Czy wstawienie na powrocie przed piecem dodatkowej pompki może zdecydowanie poprawić szybkość przepływu w całej instalacji?

Najdalej od pieca mam grzejniki w odległości ok 20m.zasilane poprzez rurę pex16.

Pozdrawiam.

matbos77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mówisz o zaworach termostatycznych, to właśnie nimi kryzuje się instalację, jak masz zawory kulowe to nimi nic nie wyregulujesz. Po zdjęciu głowicy masz koronkę z cyferkami, poustawiaj wszędzie 3 i zobacz jak grzeje, dalsze i większe możesz dać na 4, mniejsze i bliższe na 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane zwykłe zawory grzejnikowe ( nie kulowe).Lecz moje pytanie podstawowe to czy wstawienie dodatkowej pompy cyrkulacyjnej zwiększy prędkość przepływu wody w układzie.

Witam,

 

Kolego, ciekawe pytanie zadajesz z tą pompą i chyba mało kto się nad tym zastanawiał.

Po prostu tak się nie robi.

 

Mało tego:

Woda ma krążyc w układzie najwolniej jak to tylko możliwe (oczywiście ma grzać jednocześnie ;) )

 

Jeśli jednak pompa nie wyrabia, to głównie:

1. Odblokowuje się zatkany układ

2. Naprawia pompę (gdy zepsuta)

3. Wymienia pompę na niezepsutą (gdy zepsuta)

4. Wymienia pompę na mocniejszą (gdy dobra ale za słaba).

 

Ale w Twoim przypadku, w pierwszej kolejności, należy zrobić dokładnie to, co opisał Vlad.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane zwykłe zawory grzejnikowe ( nie kulowe).Lecz moje pytanie podstawowe to czy wstawienie dodatkowej pompy cyrkulacyjnej zwiększy prędkość przepływu wody w układzie.

 

Witam

Zwiększenie prędkości przepływu może spowodować bardzo nieprzyjemne efekty akustyczne.

Dla leniwych i nie tyko można polecić pompę z regulacją elektroniczną np Alfa-2 Grundfosa.

Ale najpierw należy rozpoznać problem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wypowiedzi w temacie, który podrzuciłem.Moje przemyślenia były podobne lecz "kto pyta nie błądzi" i tak oto pojawiło się moje pytanie.Przyjdą chłody,uruchomię moje zmodernizowane ogrzewanie i prawdopodobnie wszystko da się wyregulować zaworami.

Jeszcze raz dzięki!

Pozdrawiam wszystkich.

matbos77

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.