Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Kamen 19 Kw Czy To Dobry Wybór


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Jako nowy użytkownik forum nie wiem czy w odpowiednim miajscu umieściłem swój post. Mam prośbę o jakieś opinie na temt kotła Kamen 19 KW na paliwo stałe. Czy to będzie dobry wybór na 150 m + zbiornik na ciepłą wodę 100 l. Może ktoś ma taki piec albo spotkał się z nim. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd taki wybór? W necie znalazłem dwa różne typy kotłów Kamen (inna komora zasypowa i spalania wraz z kanałami), ale jeden i drugi ma spalanie dolno- górne. Przejrzyj forum może znajdziesz coś innego co spodoba się, jakiś kocioł z dolnym spalaniem, bo rozumiem, że kotły z podajnikami nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o jakiś niedrogi ale w miarę dobry piec na węgiel i drewno. Chciałbym też aby miał dmuchawę i nie trzeba było tak często przykładać. Widziałem jeszcze piece Elpro w podobnej cenie i Ognniwo. Zdecydowałbym się na Ogniwo ponieważ rodzice mieli taki piec przez wiele lat i było wszystko w porządku ale słyszałem i wyczytałem ostatnio parę złych opinii. Interesuje mnie piec kamen bez podajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam mało o tych piecach mam Kamen WG 19 KW maj 2013 cena ok 3800zl opisze swoje spostrzeżenia . Na razie testuje ustawienia ale już widać ze dużo oszczędniejszy niż stary SKI21(zwykly smieciuch bez miarkownika ciągu ) na ogrzanie 160 m/2 starego domu z cegly bez ocieplenia ok 6 Ton na rok.Dodam ze jestem zmarzluchem i wole otworzyć okno i przewietrzyć niż marznac ,mój sezon grzewczy jest dlugi. (Ten stary teraz pracuje w garażu bez wody z nadmuchem) .Zobaczymy jak spisze się w zimie. Wedlug mnie Kamen w wykonaniu i porównaniu do piecow Zebiec to merc chodzi o estetykę dokladnosc i.t.d. Ja tez szukałem po forach co kupic i miałem problem defro czy kamen roznica w cenie ok 1000zl .Stary 21KW ten 19KW na razie wydaje się ze sprawność tego kotla jest dużo wieksza niż starego mimo mniejszej mocy . (przysłowiowy 1 klocek i 2 kesy wegla wystarcza do ogrzania wody i 160m w chłodny wieczor około 7.stC dobre pare godzin trzymal cieplo tak ustawione na 45 st .Moim zdaniem to umiejetnosc palenia w piecu to polowa sukcesu druga to ustawienia sterownika , inaczej się go ustawia na drewno inaczej na lato inaczej na zime chodzi mi o prace w podtrzymaniu i czasy przedmuchu to trzeba samemu poprobowac Sterownik st 81 dużo ustawien .Jak ktoś zle pali to piec za kilkanaście tysięcy skrytykuje. to tyle z mojej strony może się komus przyda . Dodam ze ogladalem kilka piecow ,a co do czyszczenia czyli Wyczystki to francja elegancja nic nie trzeba odkrecac i rozbierać pozdrawiam

Edytowane przez BRAVAMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.