Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro KomfortEko -> gorąca rura podajnika


dzioobek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam Defro - KomfortEko 25kW, uruchomiony jest w trybie letnim,czyli

tylko na grzanie wody. Zauwazylem,ze rura laczaca podajnik slimakowy

z retorta jest dosc goraca.

Czytalem w instrukcji,ze takie zawisko jest nieporzadane,dlatego,ze

żar bedacy w retorcie moze sie przesunac w strone podajnika i w

efekcie moze dojsc do zaplonu paliwa. Stad moje pytanie dotyczace

ustawien sterownika np. przerwy w przepalaniu,czasu pracy / przerwy

podajnika, temp. zadanej, sily nadmuchu itp.

 

Z gory dziekuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Odczucie gorąca może być różne i jest odczuciem subiektywnym. Nawet 50 stopni C można określić jako gorące, a 60 - 65 st C nie dotknie większość z nas. Kocioł, który masz, ma podajnik połączony z kotłem nie poprzez odpowiedni otwór w płaszczu wodnym, ale przez blachę około 5 mm. Temperatura spalania się opału w retorcie może dochodzić w trakcie pracy i do 1000 ct C, żarzenie się opału w trakcie przerwy w pracy, czyli na podtrzymaniu, także jest związane z wytwarzaniem temperatury rzędu kilkuset st C. Przewodzenie ciepła przez metal jest bardzo dobre w związku z czym rura z ślimakiem może sprawiać wrażenie gorącej. Jednak bez pomiarów temperatury rury ślimaka nie można powiedzieć nic konkretnego. Cofanie się żaru w kotłach z podajnikami ślimakowymi jest związane z nieprawidlowo dobraną nastawą na sterowniku czasów i siły przedmuchów ( za dużo ) albo czasu podawania opału w trakcie pracy i/lub podtrzymania ( za mało ). Oczywiście w grę wchodzi także i kombinacja błędnych nastaw. Bez pomiarów nic konkretniej Tobie nie powiem.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam sterownik ST-37, ktory posiada funkcje bezpiecznego wylaczenia pieca,

bo jest podlaczony do czujnika umieszczonego na rurze.

Temeperature mierzylem za pomoca termometru dotykowego. (taki dla niemowlat).

Przy samym piecu srednio wychodzilo 55-60 st C, przy czujniku (po srodku rury) okolo

42-47 st C.

Zrobilem eksperyment w ustawieniach,wydluzylem przerwe w przepalaniu z 30min. do 40min.,

pozostawiajac niezmienione: cz. pracy podajnika - 10 s i cz. przerwy pracy pod. 55 s.

Dzieki temu udalo sie troche obnizyc temp. w rurze.

 

Dzieki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam kolego miałem podobny problem z kotłem ling duo+ temperatura przekraczała 60 st. co skutkowało gaszeniem kotła bo podajnik zaczynał pracować przez 10 min i kocioł gasł, dodatkowym problemem była stale wzrastająca tamparatura wody na kotle nawet do 90 st przy podtrzymaniu. Podpatrzyłem ustawienia u mojego kolegi na zupełnie innym kotle, pomysłałem zastosuję u siebie. W tej chwili mam ustawiony przedmuch co 90min i podawanie 80s., a przy pacy podawanie 15s i przerwa 45s, pracuje to narazie idealnie, rura podajnika w granicach 45st, a temp wody wzrasta tylko 7-8 stopni powyżej zadanej w podtrzymaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.