Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam! Będę robił c.o sam i zrobiłem wstępny projekt jak wszystko będzie wyglądać. Czy fachowiec mógł by rzucić swoim fachowym okiem na moje dzieło i ewentualnie nanieść zmiany?

Od razu dodam że do bojlera w przyszłości będę podłączał solary ale póki ich nie mam ,chcę wykorzystać dwie wężownice do ogrzewania wody użytkowej co by mi tam pająki szałasów nie plotły.

 

3699fe4ed483a87bmed.jpg

 

http://zapodaj.net/218929446143.jpg.html

Edytowane przez tom2600
Opublikowano

według mnie do poprawy, pompa cwu przed zawór 4d, pompa co za zaworem 4d ,pomijając że zawór jest źle podłączony zasilanie zaworu ok, wyjcie (góra) to zasilenie pompy co ,prawa strona to powrót co,na dole powrót do pieca. Naczynie przelewowe (rura bezpieczeństwa ) na wyjściu z kotła przed jakimkolwiek osprzętem.

Opublikowano

Wszystko może być tylko ten czterodrożny źle podłączony :lol: ale na instrukcji wszystko będzie napisane ( schemat podłączenia ), pompa na cwu zawsze za mieszaczem czy to c.o czy cwu jak już dajesz B) .A co do naczynia bezpieczniej będzie podłączyć tak jak kolega wyżej pisze osobna rura bezpieczeństwa bezpośrednio bo z różnicówką jest różnie sam osobiście wymieniałem już 3 :rolleyes:

Opublikowano (edytowane)

właśnie nie mogę zajarzyć gdzie ten czterodrożny ma być a zbiornik wyrównawczy może mógłbym podłączyć do powrotu??

 

bb2af81224cf.jpg

Edytowane przez tom2600
Opublikowano (edytowane)

Nie chce polemizować ale pompa cwu przed mieszaczem i omija zawór 4d, jak zamierzasz zrobić sanityzację zbiornika cwu i podnieść temperaturę cwu do 70*C ?. Bakterie legionelli czekają na taka okazj.

Schemat powinien wyglądać mniej więcej tak nie jestem grafikiem komputerowym więc jest trochę nieudolny

post-28795-0-17629300-1304279220_thumb.jpg

 

A schemat podłączenia kotła masz na stronie defro

http://www.defro.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=441&Itemid=441&lang=pl

Edytowane przez Maciek24mw
Opublikowano

Jeśli mogę coś doradzić to podłącz sobie wężownice w zbiorniku równolegle a nie szeregowo, szybciej nagrzejesz wodę (przetestowane).

Opublikowano

Jeśli mogę coś doradzić to podłącz sobie wężownice w zbiorniku równolegle a nie szeregowo, szybciej nagrzejesz wodę (przetestowane).

 

 

A czy mógłbyś poprawić na moim projekcie jak to mniej więcej ma wyglądać? Dzięki

Opublikowano

łącznie grzejników będzie 10 z tym że na piętrze 4 na lewą stronę domu, 4 na prawą , i dwa na parterze. Grzejniki są już w pomieszczeniach ( posiadam starą instalację c.o.) i chcę położyć nową z miedzi jestem zmuszony piec również w innym miejscu postawić, Stąd powstał mój projekt C.O

Opublikowano

Panowie? nikt nie doradzi czy dobór grubości rur jest prawidłowy?? Czyli zaczynam od pionu 25mm następnie z pionu wypuszczam 18mm do dwóch grzejników i kończę kolejnymi dwoma grzejnikami 12mm. Druga strona domu tak samo z pionu 25mm , 2x18 , 2x12. Pozdrawiam

Opublikowano (edytowane)

Z tą grubością rur kolego, to nie chej cho i wio, jeśli chcesz żeby grawitacyjka w razie co tyż uciągnęła ;) to liczą się odległość/spadek/średnica i raczej na oko tego nie zrobisz dobrze, do tego ważny jest też wydatek i opór na poszczególnych kaloryferach. Ja doradzałbym ci jeśli nie masz doświadczenia/wyliczenia zrobić układ na rozdzielaczach mniejsza szansa popełnienia błędu ;), a jeśli to łatwiej wyregulować.

Ps Zawór czterodrożny dzieli całość na dwa obiegi mały kotłowy i duży ogólny , CWU musi być na małym kotłowym bo tam wyższa tempa po to on jest zresztą. Jeśli zastosujesz ten zawór bez siłownika wracającego do położenia wyjściowego w razie awarii prądu, to jeśli brak prądu, a ustawisz na podmieszanie to grawitacyjka może nie ruszyć więc obowiązkowo piec ze schłodzeniem <_< bo będzie nieszczęście jeśli nikawo w doma :lol:

Edytowane przez Robocik
Opublikowano

Zastanów się jaki UPS trzeba :rolleyes: i ile pociągnie i co dalej jeśli prąd padnie jak będzie węgiel na 16 h, a zdarzy się to jak będzie akurat hulał na połowie czyli prawie całość na żarze <_<. Na pochyłe , to i Koza... Ostatnimi czasy, historia już pokazuje, iż trzeba liczyć się z najgorszymi wariantami. Może to i defetyzm, ale lepiej na zimne, niż na gaz kotłowy :blink: A, UPS moim skromnym zdaniem najlepiej zdał by egzamin zamontowany z awaryjną pompą, która to ruszała by, tylko w przypadkach gdy piec i reszta stanie, a ona by na prostym sterowniku ciągnęła do wychłodzenia lub powrotu zasilania :) jedną małą najlepiej super oszczędną 40-kę na 1-ym biegu :D

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.