Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam . Od kilku dni mam nowy piec gazowy dwufukcyjny z zamkniętą komorą spalania De diertrech WHR 2.18. Piszę jaki mam piec bo może to ma jakieś znaczenie ale od momentu grzania nowym piecem zauważyłam ,ze kaloryfery są ciepłe do połowy ( dół zimny ) i to są 2 kaloryfery ostatnie w obiegu. Nie wiem czy to serwis źle ustawił mi piec czy jest jakaś inna przyczyna ale prawie w tym pokoju mam regulator i piec nie może nagrzać do temperatury zadanej.

Moze ktos zna przyczynę ( już kilka razy odpowietrzałam kaloryfery ) . Drugie pytanie mam jak się ma ustawienie temp . na piecu np.na 5 do temp.jak idzie kaloryfery - czy 5 odczytuje się 50 st . ? I trzecie pytanie czy to jest normalne w piecu z zamknięta komorą ,że często idzie sama pompa ? bo wtedy spada temp. na grzejnikach !!!!

Wcześniej miałam z otwartą komorą piec i w/w problemów nie miałam . Pozdrawiam

Opublikowano

Kłaniam się. Jestem amatorem ale coś tam z ciepła rozumiem. Napisz jaką masz instalację; starego typu (grawitacyjną)?, "nowoczesną " - przewody (rury) cienkie? W zasadzie pompa gazowego kotła powinna przepchać ciepło w najdalsze grzejniki. Może przyczyną być zatkany powrót z tych grzejników. Określenie miejsca polega na dotykaniu rur powrotu i znalezieniu pierwszego ciepła na powrocie. Po zdjęciu grzejników które nie domagają ?.......... przedmuchać w jakiś inteligentny sposób aby upewnić się o drożności zimnego odcinka powrotu. Czy trafiłem ? pewności mi brak.

powodzenia defin

Opublikowano

Instalacja jest nowego typu - rurki miedziane . Jestem zielona w tym zagadnieniu i trochę trudno mi cię zrozumieć . Napisz to trochę prościej . Jak mam znaleść powrót ? Powrót to zimna rurka ?

Znasz odpowiedz na pozostałe moje dwa pytania ? Może za mało ciepła im dostarczam czyli powinnam podkręcić piec na c.o. na 6 czy 7 - bo z tąką opinią też się spotkałam ?

Opublikowano

Witam!

Jak jest dół zimny to jest za mały przepływ wody w grzejniku.Na kotle jest termometr który pokazuje temperaturę wody w CO numerki nie mają nic do tego .To tylko dla orientacji.A gdzie jest instrukcja od kotła jeżeli jest nowy.Pompa pracuje sama bo kocioł ma określoną histerezę ,ustawioną .Kocioł załącza się po spadku temperatury wody o określoną ilość stopni (histereza).Otwarta komora nie ma z tym nic wspólnego.Aby te ostatnie grzejniki grzały możesz spróbować przykręcić zawory na pozostałych jeżeli nie są z głowicami termostatycznymi.Jeżeli są to ustawić inne nastawy wstępne.Lub jeżeli są zawory powrotne to regulować nimi przepływ.Wszystko sprowadza się do tego aby do tych ostatnich popłynęło wiecej wody a te pierwsze jeszcze dobrze grzały.Pozostaje jeszcze regulacja pompy w kotle .Pewnie ma przełącznik biegów ,należy zwiększyć. W instrukcji powinno być napisane.Powodzenia!

Opublikowano

.... też miałem problem z krążeniem ciepła w obiegu CO dlatego odważyłem się na wypowiedź. Na instalacji grawitacyjnej z kotłem węglowym dopiąłem kocioł gazowy. Grzejniki były żeliwne. Wszystko działało dobrze aż do wymiany grzejników na aluminiowe. Przy paleniu węglem, peryferyjna część grzejników zaczęła grzać w połowie ich wysokości. Powodem tego była różna prędkość wody na powrocie. Aby to opanować należy dokonać regulacji poprzez kryzowanie (przymykanie) aktywniejszej (cieplejszej) części grzejników. W moim przypadku po zmniejszeniu ilości wody w CO i efektywniejszej radiacji ciepła aluminiowych grzejników nastąpiło zakłócenie równowagi w obiegu ; prędkość wody na powrocie cieplejszego pionu przymykała powrót z w połowie zimnych grzejników.

To miało miejsce przy grawitacyjnym systemie bo po włączeniu kotła gazowego wszystko działało bardzo dobrze. Problem rozwiązałem nie za pomocą kolejnej pompy (która rozwiązałaby problem), ani zaworami na grzejnikach, bo ich nie mam, ale wstawiłem "samograja" i jest ok.

Kolega KOTŁOWY ma rację ale pozwolę sobie na "przetłumaczenie"

W przypadku naszej koleżanki, tłumacząc na polski, powinna zacząć od prób z pompą nowego kotła. Zwiększyć a może zmniejszyć ilość pompowanej w obiegu wody; regulacja pompy. Jeśli nie pomoże, otworzyć zawory zimnych grzejników a przymykać zawory do minimum ; ale nie całkowicie. Po krótkim czasie (kiedy zimne grzejniki załapią ciepło) stopniowo otwierać pozostałe grzejniki aż do uzyskania równowagi.

Praca pompy po zgaśnięciu płomieni jest potrzebna, bo rozprowadza ciepło po instalacji. Cienkie rurki instalacji nie odbierają wody i ciśnienia z kotła. Kocioł może się wtedy szybko zakamienić a nawet rozszczelnić z powodu zagotowania (od tego są w nim czujniki i elektronika by do tego nie doszło).

Ciepełka.

Opublikowano

Najlepiej zamknij wszystkie które grzeją dobrze i wtedy zobacz czy grzeją te co słabo grzały jeśli grzeją dobrze to wystarczy po kryzować tak jak tu koledzy wyżej napisali B)

Opublikowano

I trzecie pytanie czy to jest normalne w piecu z zamknięta komorą ,że często idzie sama pompa ? bo wtedy spada temp. na grzejnikach !!!!

 

Zmieniłeś kocioł, czy pompa jest wbudowana w kocioł,

jeśli tak będzie inaczej pracowała i trzeba będzie robić pewnie regulację grzejników. Inne ciśnienia w instalacji.

Zobacz jeszcze post wyżej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.