Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenia Podajnika


bartoss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuje zmienić piec i chciałbym się dowiedzieć jakie są zabezpieczenia przed cofnięciem się ognia do podajnika. szłyczałem że są podobno jakieś wodne choba ciścieniowe, czy są jeszcze jakieś inne zabezpieczenia. z góry dzięki za informację

Witam,

Pierwszym zabezpieczeniem jest odpowiednia budowa podajnika - odpowiednio dobrany ślimak, przekroje i dopasowanie rur, szczelność połączeń oraz zasobnika itp.

To bedzie ciężko ocenić przed zakupem, trzeba dać wiarę, że producent to dobrze zrobił. Jak braknie prądu to po prostu po parudziesięciu/paruset minutach ma samo zgasnąć z tej przyczyny.

Drugim zabezpieczeniem jest czujnik temp. podajnika umieszczony w okolicy ślimaka i odpowiednio obsłużony przez sterowniki - w przypadku zbyt wysokiej temp. w tym miejscu sterownik uruchamia podajnik przesuwając paliwo do palnika (np. przez 3 minuty bez przerwy).

Strażak to kanister z wodą z wężem przytkanym np. woskiem - jak się stopi, to woda zagasi ogień. Wydaje się to być najpewniejszy sposób zabezpieczenia.

Jednak 2 ostanie sposoby to jedynie łatanie dziury w niedoskonałości sposobu pierwszegi i kardynalnego.

 

Czasem palnik jest tak zbudowany, że nie ma możliwości zapalenia opału - ślimak wrzuca małe porcje paliwa z góry a dopiero potem są transportowane do paleniska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem palnik jest tak zbudowany, że nie ma możliwości zapalenia opału - ślimak wrzuca małe porcje paliwa z góry a dopiero potem są transportowane do paleniska.

 

A czy takie rzeczy na prawdę się zdarzają...?

 

Nie chce mi się wierzyć coś :-)

Przecież jak wyłącza się wentylator, to i dopływ powietrza, a bez powietrza palić się nie będzie - ot prawo natury...

 

U mnie nigdy żar nie zszedł niżej retorty mimo, że zdarzało mi się wyłączać kocioł na noc...

Po kilkunastu nawet godzinach wystarczyło uruchomić go ponownie przyciskiem 'on' i w kilkanaście minut rozpalał się na nowo.

To znaczy, że żar tam był, ale nie zszedł do podajnika.

 

Wg mnie musiałoby by być coś solidnie skopane w systemie nawiewu, żeby żar miał w ogóle szansę zejść poniżej retorty. - duuużo lewego powietrza.

 

pozdr

Robert G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak masz możliwość podłączenia wody to kup zawór BVTS Danfoss, montaż na podajniku bardzo prosty dla kogoś obeznanego z wiertarką i spawarką, cena niestety też w granicach 300 zł. Mam ten zawór już zamontowany fabrycznie, moim zdaniem jest to trochę na wyrost, ale przynajmniej żona i dzieci pewniej się czują gdy nie ma mnie w domu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.