Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Ciepłą Wodą


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem absolutnie pewien, ale wydaje mi się, że jak zamknę zawór od cyrkulacji oraz od ciepłej i zminej do bojlera, to nie powinna woda w kranie lecieć, a u mnie leci i licznik zimnej się kręci.

To już problem jest w połowie rozwiązany, teraz musisz go zlokalizować, szczerzę napiszę że nie mam pomysłu w jaki sposób tutaj dojść ,w którym miejscu jest błędne połączenie, szkoda tyle kłucia, może koledzy mają jakieś pomysły? Na chwile obecną tylko termowizja przychodzi mi na myśl, ale tutaj też nie jestem do końca przekonany, a z tego co wiem nie jest to tania usługa

Edytowane przez ladkar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę go ścigać, jeśli ma to gdzieś, a siłą go nie zmuszę.

Jest coś takiego jak rękojmia czy coś ? Bo nie sprawdziłem wcześniej, a teraz już rok minął 9 lutego i już po gwarancji.

Wcześniej nie miałem baterii, a obok bojlera była ciepła, więc myślałem, że wszędzie będzie OK, a tu się okazuje, że ona była tylko nagrzana no i najbliżej bojlera, więc najmniej wymieszana z zimną.

 

W razie czego - jak nic mi się nie uda z firmą załatwić (chcę od nich tylko schemat wykonania instalacji - gdzie jakie spięcia cyrkulacji były), to będę zmuszony zrobić im "reklamę" na necie i przestrzec innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mogę go ścigać, jeśli ma to gdzieś, a siłą go nie zmuszę.

 

Nie wiem jaką miałeś umowę z wykonawcą, ale KC stanowi tak:

art. 568

§ 1. Uprawnienia z tytułu rękojmi za wady fizyczne wygasają po upływie roku, a gdy chodzi o wady budynku - po upływie lat trzech, licząc od dnia, kiedy rzecz została kupującemu wydana.

 

§ 2. Upływ powyższych terminów nie wyłącza wykonania uprawnień z tytułu rękojmi, jeżeli sprzedawca wadę podstępnie zataił.

 

§ 3. Zarzut z tytułu rękojmi może być podniesiony także po upływie powyższych terminów, jeżeli przed ich upływem kupujący zawiadomił sprzedawcę o wadzie.

 

Wcześniej nie miałem baterii, a obok bojlera była ciepła, więc myślałem, że wszędzie będzie OK, a tu się okazuje, że ona była tylko nagrzana no i najbliżej bojlera, więc najmniej wymieszana z zimną.

 

W razie czego - jak nic mi się nie uda z firmą załatwić (chcę od nich tylko schemat wykonania instalacji - gdzie jakie spięcia cyrkulacji były), to będę zmuszony zrobić im "reklamę" na necie i przestrzec innych.

 

Bez kucia się nie obejdzie. Szkoda, że nie zrobiłeś sobie zdjęć, ale od firmy żądaj naprawienia usterki, a nie schematu. Czarny PR zawsze wskazany, nawet jeżeli tylko postraszysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić, jeśli umowa była ustna (bo z polecenia znajomych), a po wzięciu kasy fakturę miał dowieść i do dzisiaj jej nie mam.

Teraz okazuje się, że znajomi nie wiedzą nawet jak się gość nazywa na nazwisko (znam tylko imię i nr tel., który jest wiecznie niedostępny). Słowem jestem w 4 literach.

 

Napiszcie jak to z tą termowizją - da się znaleźć te spięcie tych rur w ścianach tą kamerą ?

Czytałem, że badanie CO już od 150-300zł, więc może CWU będzie podobnie co ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić, jeśli umowa była ustna (bo z polecenia znajomych), a po wzięciu kasy fakturę miał dowieść i do dzisiaj jej nie mam.

Teraz okazuje się, że znajomi nie wiedzą nawet jak się gość nazywa na nazwisko (znam tylko imię i nr tel., który jest wiecznie niedostępny). Słowem jestem w 4 literach.

 

Napiszcie jak to z tą termowizją - da się znaleźć te spięcie tych rur w ścianach tą kamerą ?

Czytałem, że badanie CO już od 150-300zł, więc może CWU będzie podobnie co ?

Kolego cenników szczegółowych nie znam, ale kolega który postanowił sprawdzić prace po ocieplaniu domu przez fachowców, za 4 zdjecia(4 strony domu) zapłacił 500 zł, w sumie się opłącało, udowodnił wykonawcy błędy, dzięki czemu utargował 2000 zł. Co do termowizji w twoim przypadku to szukaj na stronie producentów kamer ewentualnie firm szkoleniowych wiecej informacji TUTAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co zrobić, jeśli umowa była ustna (bo z polecenia znajomych), a po wzięciu kasy fakturę miał dowieść i do dzisiaj jej nie mam.

 

Istnieje taka instytucja jak Urząd Skarbowy, gdzie zgłaszasz delikwenta, iż wykonał usługę, obiecał dostarczenie faktury, a do dnia dzisiejszego nie odbiera telefonów i faktury nie masz. Działają bardzo sprawnie, zwłaszcza że zgłoszenie nie jest anonimowe, choć i takowe załatwiają szybko. Nie polecam wojny, ale spróbuj się z nim dogadać i powiedz mu o US, a powinien zmięknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Nie polecam wojny, ale spróbuj się z nim dogadać i powiedz mu o US, a powinien zmięknąć.

Myślę podobnie jak mój przedmówca, ale przede wszystkim dogadać się, przecież każdej ze stron zależy na tym bo to działało, wykonawca na pewno pamięta jak wygląda układ rur, możliwe że domyśli się także gdzie mogło być to źle podłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje taka instytucja jak Urząd Skarbowy, gdzie zgłaszasz delikwenta, iż wykonał usługę, obiecał dostarczenie faktury, a do dnia dzisiejszego nie odbiera telefonów i faktury nie masz. Działają bardzo sprawnie, zwłaszcza że zgłoszenie nie jest anonimowe, choć i takowe załatwiają szybko. Nie polecam wojny, ale spróbuj się z nim dogadać i powiedz mu o US, a powinien zmięknąć.

 

Dzięki reaper - pewnie bym tak zrobił, gdybym znał jego nazwisko i wiedział, gdzie mieszka, ale tak nie jest.

Wiem jedno - ostatni raz wybieram kogokolwiek wg. polecenia znajomych - jak przychodzi co do czego, to się potem okazuje, że oni go nie znają, a tel. jest nieaktualny.

NIGDY WIĘCEJ.

To dla mnie nauczka - obyście nie byli w mojej sytuacji.

 

Teraz priorytet dla mnie, to czy przy pomocy kamery termowizyjnej dam radę (z hydraulikiem, co się zna na rzeczy) znaleźć to spięcie rury cyrkulacyjnej z zimną wodą :blink: :huh:

Proszę o radę: Czy jest szansa, na znalezienie w ten sposób - ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie ???

Mam zamówionego gościa, co przyjdzie z kamerą i hydraulika i razem będą główkowali. Mam tylko nadzieję, że to nie wyrzucanie pieniędzy w błoto.

Mam płytki na ścianach w kuchni i łazience, ale poza tym rury powinny być tylko przykryte 2cm tynku.

Może część będzie pod warstwą betonu z wylewki, ale ta część raczej nie powinna być spinana z cyrkulacją, bo jak mi się wydaje, to trójniki czy inne spięcia daje się chyba nad warstwą wylewki (ale może się mylę). Tak czy inaczej życzcie mi szczęścia.

 

Dzięki WSZYSTKIM za pomoc i podpowiedzi.

Jak to się skończy opowiem wkrótce.

Jakby ktoś wiedział jak wygląda takie szukanie termowizją w praktyce - będę wdzięczny za komentarz.

 

POZDRAWIAM. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Obiecałem napisać, jak to się skończy - no i piszę.

Udało mi się dostać nr telefonu do tego "fachowca", który to spartaczył robotę, dzięki uprzejmości jednego z pracowników sklepu, gdzie kupowałem kocioł.

Klient w końcu odpisał na smsa i przyznał się, że spiął instalację zimnej z ciepłą wodą (do prób ) przy wannie tuż nad posadzką na scianie.

Niestety dla mnie wszystko już miałem wykończone (tynkarze zarzucili tynk, a płytkarz opłytkował). Niestety najgorsze, że wanna cała obudowana (największy koszt). :(

Aby nie "pruć" całej obudowy dostaliśmy się do rur pod wanną (skuwając tylko 1/3 obudowy) i przecięliśmy a następnie zaślepiliśmy rurę zimnej wody, tak, aby ta woda nie dochodziła do spięcia (zimnej z ciepłą) na ścianie.

Dzięki temu, że nie "prułem" całości i nie wymontowywałem wanny zaoszczędziłem 500zł (niewiele, ale zawsze). B)

Teraz leci wrzątek jak tylko odkręcę wodę.

Wreszczie :)

 

Tak czy inaczej jakby ktoś miał podobne objawy, to już będzie wiedział co może być.

 

P.S Kamery termowizyjnej próbowałęm, ale tak naprawdę pomaga ona w przypadku rur wykonanych z miedzi, lub innego metalu oddającego ciepło, bo rur pex, to ona nie widzi pod posadzką, nawet jak nagrzejesz wodę do 70st., a rurki plastikowe dobrze izolują temp.

 

Pozdrawiam ;)

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

z wadliwą baterią to prawda. Miałem to samo. Zmiana podłączenia w łazience i pralni i założenie baterii podtynkowej z mieszaczem. I od tej pory w drugiej łazience na piętrze słabo ciepła woda leci. Po godzinie doszedłem do wniosku, że to wina baterii. Wystarczyło przesunąć mieszacz z położenia środkowego w inne i problem zniknął. A bateria droga i wcale nie chińszczyzna. A już podejrzewałem hydraulików, że pomylili podłączenia z cyrkulacją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.