Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ling Duo 25Kw


mangusta28

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kocioł Ling Duo 25kW.

Podłączony mam też zestaw solarny z 300l zbiornikiem.

I same problemy.

Ostatnio spuszczałem wodę z instalacji, bo podłączano mi grzejniki łazienkowe.

Teraz jak puszczam wodę w ubikacji, to z kranu z ciepłą wodą leci najpierw zimna, potem z przerwami letnia z momentami gorącymi i znów letnia. (temp. wody co na kotle wskazuje 50st)

Ponadto kocioł pali jak smok -gdy otworzę całkiem zawór 4-drogowy, ro grzeje niemal non stop i jakby nie osiągał temp., a ustawiona na kotle to min. 60st.

Jak przymknę do połowy (w pozycji pionowej na co i cwu) to też dużo pali, ale przynajmniej osiąga temp.

Dodatkowo cały czas chłodno w domu (aby było ciepło musiałbym cały czas mieć pełne otwarcie zaworu).

Na razie przymykam zawód na ćwierć, by choć kocioł przechodził częściej w stan podtrzymania.

Dodam, że nie mam głowic termostatycznych, dlatego reguluję temp. na kaloryferach tym zaworem.

Ponadto mam podłogówkę, ale wyłączona jest teraz.

 

 

P.S1 Czy może być to wina zapowietrzonej instalacji, że woda leci letnia z "falami" gorącej ?

P.S 2. Jak odpowietrzyć ten kociołek (mam przy bojlerze autoodpowietrznik na rurze od CO).

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 150m, ustawienia pieca 5/18/30 podanie/przerwa/podtrzymanie. Dmuchawa 31%, klapka od wentylatora otwarta na 2/3.

Teraz z ubikacji na dole leci już w miarę ciepła (o zbliżonej temp.), ale na górze w łazience na kranie z ciepłą w wannie leci letnia z "falami" trochę bardziej ciepłej, a w umywałce cały czas letnia. Spuszczełem wodę w łazience ok.3- 5 minut i cały czas to samo, tak jakby się woda zimna z ciepłą mieszała przed wylewaniem z kranu.

Co to może oznaczać ? Puszczam tylko ciepłą, mieszacz w umywalkach jest na 2 kurki i do tego obie baterie są nowe.

Jest to pierwszy rozruch tych baterii, po założeniu wanny i umywalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ciepla wode masz puszczona z cyrkulacji zamiast z gory boliera ? Fachowcy ciagnacy rurki do gory mogli pomylic sie .

Temperatura jak na zewnatrz powyzej zera to piec powinien dobrze chodzic, bo duzo grzac nie potrzeba . Przynajmniej moj tak ma.

Popatrz tez z tylu na podlaczenia pieca, czy nie masz wylotu z pieca czyli cieplej wody polaczonego z dolem - powrot zimnej ? U mnie tak bylo, niezaleznie od tego zawor 4 drogowy . Taka rurka / miedz 28 mm / ponoc zabezpieczala piec przed skokami temperatury w piecu czy podobnie , usunalem ja, ale taniej z drogiej miejskiej kotlowni mialem i wegla nie kupuje. Ile palisz na dobe jak ok zera , a ile jak ok -15 st. ? U mnie 1 worek, przy -15 2 worki na dzien. :( Domy podobne w metrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Na początek powiem co stwierdziłem - gdy odkręcę kurek z zimną to leci lodowata, a z ciepłą to letniawa więc nie łączy się woda zimna z gorącą po drodze (przynajmniej nie bezpośrednio).

Co do wylotów z pieca i bojlera - sprawdzę dziś i napiszę co zobaczyłem.

Wkurzony jestem bo od tygodnia umawiam się z gościem na obejrzenie i co dzień przekłada terminy.

 

Założyłem zawory termostatyczne i w sumie nie zauważyłem znaczących różnic w spalaniu - pewnie dlatego, że dom jest schłodzony i cały czas dogrzewają go.

 

Pytanie z innej beczki - jaką temp, na wyjściu z kotła (w rurkach od CO) macie do ogrzewania grzejników ? Bo jak otworzę zawód 4-drogowy do połowy to dochodzi do 40-50st i piec często się włącza, a jak przymknę zawór na 1/4 (godzina 1.30 w skali od godziny 9-3, gdzie 12 to pół otwarty) to temp. na rurkach zasilających do grzejnika spada do 30-40st.

Kiedy piec jest najefektywniejszy przy wpółotwartym zaworze 4-drogowym i gdy termostat reguluje temp. w pokoju, czy gdy zmniejszę na zaworze ?

Zmniejszenie na zaworze 4-drog. powoduje spadek zużycia paliwa, ale i spadek temp. - więc co jest najefektywniejsze waszym zdaniem ?

 

Aha moje spalanie to:

Przy -15 dochodziły jakieś 3-5 wiaderka 12litrowe węgla przy temp. ok +15 w domu (nie mieszkam tam jeszcze) czyli ok.1- 1,5 worka

Przy 0 było ok 2-3 wiaderek przy podobnej temp. czyli coś koło worka.

Temp. nie jestem pewien, bo nie mam termometru w domu.

Edytowane przez mangusta28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.