Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

yogi 

 

Ja mam takie same ustawienia tylko nadmuch mam na 24%, co do tych małych koksików to też u mnie są i jakoś ich nie mogę sie wyzbyć. chyba juz specyfika opały i tyle. co jeszcze u siebie widzę to to ze trafiają sie takie spore  rudawe grudki ale w palcach rozpadają sie ciekawe co to jest ?/

u mnie generalnie caly ''popiol'' ktory wyjmuje sklada  sie wlasnie z takich grudek rdzawych ktore po rozgnieceniu rozpadaja sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOwesoly to internetowo chyba najlepiej . bartex  ekogroszek gold.Ja od nich bralem i raczej oryginal bo popiolu prawie nic i naprawde czuc cieplo z paleniska przy tym grochu.925 zl  z transportem .Kurier ladnie do garazu cofnal paleciakiem do kotlowni mi wjechal jak dla mnie fajna sprawa.Nie musze targac tych workow.No przyjechal mokry ale rozcielem worki na gorze palety w kilka dni ladnie wysycha bo  workach jutowych teraz wysylaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BALZAK

A na jakich ustawieniach jedziesz?? Pale wesola od dwoch dni.Wedlug mnie kalorycznosc super.Zuzycie niewielkie.Popiolu prawie wogole w porownaniu do tych eko ktore mialem wczesniej.Tylko zostaja mi takie male wegielki wielkosci ziarnka grochu jakby koksiki niedopalki czy cos.Udalo ci sie je wyeliminowac??

A mam tak

podawanie 6 s

przerwa     55s

went 30%

podtrzytmanie praca 15s

przerwa podtrz 15 min

to zar nie cofnal ci sie do rynny w takich ustawieniach? ja mam podawanie 8 sek i przerwa 45 i went 19% i ogien grzeje mi bok deflektora :( tez tak macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO zadana to 65 st I bez problemu ja trzyma  Chyba ze rano pompa od podlogowki sie wlacza to wtedy piec chodzi naprawde dlugo.No zar rzecywiscie wychodzi ledwo z rynny ale wesola bardzo powoli sie wypala i przy bogatszych ustawieniach wrzucalo by ja do popielnika.A plomien no jest bardzo krotki ledwo do deflektora dochodzi Wogole przy tych ustawieniach plomienie prawie nie dochodza do rur.Wczesniej nie mialem klapki na wentylatorze to juz wogole plomien mial 10 cm.Ale juz ja zalozylem poniewaz dawka powietrza byla duzo za duza I temp rury do 45 dobijala.Teraz mam nadmuch 25% i klapke do polowy otwarta Dzisiaj wyjezdzam na 2 tyg wiec po powrocie zamelduje jakie zuzycie na pelnym podajniku bo to bedzie najbardziej miarodajne.JAK mialem nadmuch 35 bez przeslonki jakos szybko tego wegla ubywalo a popiol wygladal podobnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w moim prawie dwuletnim DDU 25 kW padł czujnik otwarcia klapy od zbiornika zasypowego.

 

Znajduje się on w górnym lewym rogu.

 

Prawdopodobnie zapsuł sie kontraktron który pod wpływem zbliżenia małego magnesika załączał obwód.

 

Uciałem więc kabel i zwarłem na stałe dwa przewody . Teraz przynajmniej nic nie będzie piszczeć jak będę otwierał klapę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie pompe cyrkulacyjna do cwu?

 

i jak macie temp cwu ustawiona?

 

 

Dudus co z tym deflektorem co zrobiles?

 

Yogi 440 jakie masz ustawienia pieca przy takich temp jakie panuja :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskakujesz mnie Balzak z tym pelletem :) powiedz jak sie tym pali?

 

nie za wysoka masz ta temp cwu?  ja mam na 44 st i jest cieplo :)

 

mam pompe cyrkulacyjna ( jakas taniocha 28w pradu bierze) i mam ja ustawiona od 5 rano do 11 i od 14 do 21 a potem sobie odpoczywa. Na poczatku jak miesza wode to zabiera zimna z instalacji i wpuszcza do bojlera i troche go chlodzi  ale to nie wielki problem jest

 

jaka masz temp zad ? dalej 55 st?

 

ja mam na 60 st i nie wiem czy nie podniesc do 65 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAlek

Ustawienia mam jak na poczatku poprzedniej strony.Tylko podawanie zrobilem 5s a przerwa zostala na 55.Pale wesola dop pare dni i jeszce teraz mnie nie ma.Zobacze po 2 tygodniach ile poszlo wegla.Zmniejszylem tez zadana na 60st zobacze jak bedzie roznica.Zauwazylem ze odkad pale wesola wymiennik jakby sie doczysczal od tego calego syfu po czeskim eko czyms Oglnie jestem z tego wegla bardzo zadowolony.Moze popiol nie wyglada idealnie ale jest go  naprawde niewiele .daje bardzo duzo ciepla.Zobacze jak wyjdzie zuzycie jak bedzie zadowalajace to juz chyba przy wesolej zostanePrzy ustawieniach ktore mam plowienie wogole nie dochodza do rur wymiennik nie powinien sie tak brudzic.Po powrocie napewno zaloze szamotki pod rusztem bo jak palnik wchodzi w podtrzymanie straszcie kopci i mysle ze wymiennik bedzie wygladal duzo lepiej.A cwu mam 45 st i jest to calkiem wystarczajaco.Poza tym jak zrobilo sie chlodniej w kotlowni grawitacyjnie woda sobie krazy po baniaku bo czasami  cwu nawet do 50 stopni nabije

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaskakujesz mnie Balzak z tym pelletem :) powiedz jak sie tym pali?

 

nie za wysoka masz ta temp cwu?  ja mam na 44 st i jest cieplo :)

 

mam pompe cyrkulacyjna ( jakas taniocha 28w pradu bierze) i mam ja ustawiona od 5 rano do 11 i od 14 do 21 a potem sobie odpoczywa. Na poczatku jak miesza wode to zabiera zimna z instalacji i wpuszcza do bojlera i troche go chlodzi  ale to nie wielki problem jest

 

jaka masz temp zad ? dalej 55 st?

 

ja mam na 60 st i nie wiem czy nie podniesc do 65 st

 

Peletem pali sie fajnie, czysto mało popiołu zadnych spieków koksów i innych gadów, spalanie w tej chwili ok 35kg doba, więcej jak ekogroszku, pelet kupowałem po 670zł/T eko po 900, więc wyjdzie peletem ciut drożej, wokół domu zapach drewna a nie jakiś smog z wegla, Ale jest i jeden minus po dobie palenia w kotle zaczęło sie błyszczeć w środku, taka smoła z pelletu możę dlatego ze to raczej iglasty, i zajebis..zadymienie w środku kotła sie robi. gęsty biały dym, Jeszcze kupie jakiś lepszy pellet typu barlinek i zobacze jak bedzie na sciankach. 

 

Co do wody temp. 50 stopni jest dla nas komfortowa, ja lubie gorąco kąpiel żona nie bardzo, zawsze można w kranie pomieszać wodę i po sprawie, kiedyś miałem 45 ustawionę to jakoś nie pasowało mi bo jak było pobranie wody to kociołek nisko schodził z temp. jak włączyła sie pompka od CWU. 

 

 

Dalej mam zadaną 55stopni i nawet w mrozach po -20 spokojnie mi pasowało w domu było ciepło. więc bez sensu mi podnosić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do wody temp. 50 stopni jest dla nas komfortowa, ja lubie gorąco kąpiel żona nie bardzo, zawsze można w kranie pomieszać wodę i po sprawie, kiedyś miałem 45 ustawionę to jakoś nie pasowało mi bo jak było pobranie wody to kociołek nisko schodził z temp. jak włączyła sie pompka od CWU. 

 

 

Dalej mam zadaną 55stopni i nawet w mrozach po -20 spokojnie mi pasowało w domu było ciepło. więc bez sensu mi podnosić

 

 

mowisz ze jak miales 45 st cwu to piec dluzej pracowal zeby nagrzac wode do 45 st ? Bo nie kumam troche , wydaje mi sie ze przy ustawieniach 50st cwu piec powinien miec "ciezej" przy dogrzaniu wody do zadanej i trwa to zapewne dluzej niz do 45st, prawda?

 

do yogi 440 i balzak

 

ja mam podawanie 8 sek i przerwa 47 sek i wiater na 22%. Pytanie czy macie deflektor ustawiony zaraz pod rusztami wodnymi? Jaka macie odleglosc deflektora od ruszta wodnego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak mialem ustawiona na 50 st to piec spadal z 60 na 54 lub 55 i grzal wode no i CO oczywiscie. Nie wiem jak ustawic piec w podtrzymaniu , teraz mam przerwa w podtrzymaniu 30 min i praca w podtrzymaniu 18 sek , moze ktos doradzi jak to ustawic?  Temp rury w granicach 39 - 45 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i jak dmuchac w potrzymaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.