Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

Poprawa jest napewno na ściance po stronie palnika . Nie odkłada się tam teraz smoła .

 

Na pierwszej półce zaczynając od dołu też była wcześniej od spodu szklista smoła . Teraz zostaje pył i sadza .

 

Więcej zmian nie zauważyłem.

patrzac na te zdjecia nasuwa sie mysl zwiekszenia deflektora i po krzyku tylko szkoda ze konstruktorzy w Defro  poszli na latwizne i zastosowali takie samo podwieszenie deflektora w DD i w DDU. Tylko jest jeszcze jedna sprawa, popatrz dudus ile masz zaru na rynience? Jakbys go mial wiecej to ten plomien by calkowicie inaczej wygladal a co do swieczki to by zostala tak czy tak to oczywiste :)

 

Ja przy moim pieklorzu mam lekkie spieki a plomien podczas pracy wydobywa sie z wnetrza rynienki ( temp rury 34st). Jezeli bedzie wiecej zaru na rynience i ognia tez bedzie wiecej to groszek niedopalony spada mi z rynienki :( szkoda.

 

Nie wiem jak ustawic te czasy

 

podawanie 8 sek

przerwa 40 sek

wiater 19 %

 

podtrzymanie 20 sek co 30 min

Co doradzicie?

 

Ja nie mam tak zawalonej smola scianki nad palnikiem i rusztem wodnym, jest tam przeswit. 

 

Zwiekszcie temp zad na 65 stopni i zobaczycie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudu pełen szacun widze ze inaczej ogień sie zachowuje z tą płytką. tak więc trzeba zacząć coś kombinować, 

normalnie mozna by bylo pokombinowac z deflektorem, np. wymienic go na deflektor recznie robiony np z blachy 12 mm tak aby dolegal do sciany bocznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zrobic jak wezme cyfrowke ale jeszcze nie mam przerobki deflektora , mam jak narazie stary z defro i uciete rogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek ja zauważyłem że jeśli wg. tabeli mocy zejde w moim DDU 25 kW poniżej 20 kW lub jeśli pojadę lekko powyżej nominalnej to piecyk zaczyna spalać widoczne więcej.

 

Oczywiście przy zasadzie więcej mocy to i więcej wiaterku i na odwrót .

 

Koledzy którzy maja DDU 15 kW moga sobie pozwolić na bezpieczne obniżenie mocy do ok. 10 kW i tu dużo mniej spalą od naszego smoka 25 kW.

 

DDU miedzy 25 a 15 kW róznią się prawie 30 litrami wody .

 

Więc ten większy ma co ogrzać więcej i musi przy nominalnej mocy podać w ciągu ciągłej godziny pracy więcej o prawie 1,5 kg groszku .

 

Jesli domek ma ok. 200 m2 w miare ocieplony to 15 kW wystarczy a jeśli kupimy 25 kW to nie ma bata i będzie żarł więcej na dobę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walek ja zauważyłem że jeśli wg. tabeli mocy zejde w moim DDU 25 kW poniżej 20 kW lub jeśli pojadę lekko powyżej nominalnej to piecyk zaczyna spalać widoczne więcej.

 

Oczywiście przy zasadzie więcej mocy to i więcej wiaterku i na odwrót .

 

Koledzy którzy maja DDU 15 kW moga sobie pozwolić na bezpieczne obniżenie mocy do ok. 10 kW i tu dużo mniej spalą od naszego smoka 25 kW.

 

DDU miedzy 25 a 15 kW róznią się prawie 30 litrami wody .

 

Więc ten większy ma co ogrzać więcej i musi przy nominalnej mocy podać w ciągu ciągłej godziny pracy więcej o prawie 1,5 kg groszku .

 

Jesli domek ma ok. 200 m2 w miare ocieplony to 15 kW wystarczy a jeśli kupimy 25 kW to nie ma bata i będzie żarł więcej na dobę .

 

troche tutaj masz racje , ale nie sa to duze roznice bo zachwile dojdziemy do tego ze bedzie cieplo a piec jest wylaczony:) Przeciez mamy zawory 4D  a i tak te 30 L tak szybko nie wystygnie. Popatrz co bedzie jak piec  bedzie grzal tylko wode w trybie letnim, jedynie w tym trybie bedzie oszczedniejszy ale ta sa male roznice ( w kg ) spalonego eko.

 

Nie bedziemy przeciez wyliczac ze ten piec bierze 15kg a ten drugi wiekszy 18kg, zalezy wszystko od ustawien pieca a te 30 l to zadna roznica a nie jak w starych domowych instalacjach bylo 300 L a moze i wiecej wody.

 

Myslalem dzis nad tym deflektorem , teraz troszku nie mam czasu bo dom wykanczam pod klucz a jeszcze mi troche zostalo.

 

Co do Twojego pomyslu to jest jak najbardziej OK tylko co na to powiedza konstruktorzy z DEFRO ???? Nie wiedzieli o tym co sie bedzie dzialo??  Przeciez na pewno testowali takie rozwiazanie wczesniej zanim wdroza do produkcji, dodam ze takie rozwiazanie jest nie od wczoraj, tylko juz jakis czas jest na rynku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi o sprawność kociołka .

 

Wg. Defro 25 kW osiąga najlepszą sprawność przyj swojej nominalnej mocy i podawaniu groszku w stosunku ok. 1:3

 

Natomiast piecyk 15 kW osiąga nominalną moc przy podawaniu w stosunku ok. 1:6

 

Więc z tabeli wynika że różnica miedzy takimi podawaniami wynosi ok. 1,5 kg groszku przy ciągłej pracy przez godzinę .

 

Palniki w obu konstrukcjach są takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy osiagasz pelna sprawnosc kociolka?

 

mysle ze spalajac 15-18 kg groszku na dobe to bardzo dobry wyniki i tutaj DDU25 sie miesci i wystarczy. Im wyzsza temp tym wyzsza sprawnosc kociolka i czysciejsze scianki i mniej sadzy itp itd, tylko kto ma ustawiony piec na 68 - 70 st??  pewnie nikt

 

Ja mam na 65 st juz miesiac chodzi a sadza jak byla tak jest i komu tu ufac?  DDU15kw by sie zapewnie czesciej wlanczalo, a zreszta jeden czort czy ten czy ten :)

 

byle by grzal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie przy temp zad 65 st

 

okolo 18 kg grochu na dobe przy temp 21 st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak a jaki Ty masz piec ? skoro takie masz wyniki spalania ....  Jak masz ustawiony zawor 4D i jakie masz podawanie i przerwe  i jak pracuje piec w podtrzymaniu i wentylator?  Napisz ustawienia, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak a jaki Ty masz piec ? skoro takie masz wyniki spalania ....  Jak masz ustawiony zawor 4D i jakie masz podawanie i przerwe  i jak pracuje piec w podtrzymaniu i wentylator?  Napisz ustawienia, dzieki

Kociołek Defro Eko Duo Uni 19kw, dom jaki ogrzewam to ok 180 metrów, po posadzce 205 tyle było wylane. podłogówki ok 30m2, na oddzielnym obiegu. Izolacje w miarę bez przesady ale też nie jak najtaniej. 

 

Co do ustawień 

podawanie- 7s

przerwa- 56s

Nadmuch- 26%- Przesłonka ok 2 cm uchylona, czopuch otwarty na max., jak mocny wiatr przymykam troche. 

podawanie podtrzymanie - 20s

przerwa podtrzymanie - 38min. było 45min jak samym retopalem paliłem

Wentylator praca 10s- przerwa chyba 20min to sprawdzę dokładnie

 

Co do samej pracy. Część doby regulator mam włączony czyli jak nie ma nas w domu i noc wtedy temp. spada troche w domu ok1-1,5 stopnia kociołek wtedy duzo w podtrzymaniu. podłogówki chodzą bez zmian całą dobę. 

 

Kiedy jesteśmy w domu regulator wyłączam i kociołek chodzi cały czas na małej mocy, krótki podtrzymania. 

 

Ja mam zawór 3d na grzejniki puszczam ok 43-45*C, do tego pompa kotłowa do ochrony powrotu. Na wszystkich grzejnikach głowice termostatyczne założone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak szybka Ci piec osiaga temp zadana? troche za skapo podajesz:)

 

a ile w podtrzymaniu trzyma, bo u mnie jest tak ze temp zad osiaga po 8 min a trzyma 50 min przy podawaniu 8 sek i przerwie 40 sek reszta tak jak u Ciebie z tym ze przeslona na wentylatorz otwarta na 3 cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skromnie podaje? Ja podaje 3sek na 1min i piec dochodzi ok 7min i trzyma 25min.Chata 250m.Jak bym podaeal tyle co on to połowy bym nie spalił

heh tylko czy masz retorte czy palnik rynnowy? Bo skoro tak podajesz to plomien w przypadku palnika rynnowego wychodzilby ze srodka rury i nie wiem czy te 7 min wystarczy do tego by piec w takim czasie osiagnal temp zad.

 

Moze napiszesz jak masz ustawiony kociolek , chetnie bym je zobaczyl jesli mozesz i jak masz ustawiony wiater ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak jezeli tak podajesz to pewnie masz malo zaru na rynience i trudniej jest osiagnac temp zad, bo plomien wychodzi z rury, tak mi sie wydaje i dluzej trwa osiagniecie temp zad i duzo pradu idzie na went i silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.