Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

co powiecie o sterowniku pokojowym Defro SPK LUX ? Czy warto go kupic? A co z paleniem retopalem? Palil ktos tym retopalem?

Sterownik bardzo fajny. Inni może powiedzą, że bajer, ale ten bajer fajnie wygląda na ścianie (to raz), po drugie mozna sterować kotłem, po trzecie mozna oglądać na nim np wykresy przebiegu spalania (wzrostu i spadku temperatury na kotle), temperarurę bojlera, stopień otwarcia zaworu 4D (mam do niego siłownik).

 

dsc1628rescr.jpg

 

Założyłem od razu zakup tego sterownika i tego niz żałuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którymi funkcjami pieca można nim sterować? Tylko temperaturami czy dawkami opału i wentylatorem też?

Wyświetlacz w nim świeci nonstop czy się może wyłącza? W instrukcji opisane było tylko, że może się ściemniać automatycznie w określonych godzinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterować można temperaturami zadanymi: kotła, bojlera i nie wiem jak się ma sprawa z podłogówką (jeszcze nie uruchomiona). Dodatkowo można ustawić temperaturę na wyjściu zaworu 4D. Co do podświetlenia... Można ustawić porę dzienną i nocną - w każdej z nich można ustawić różne natężenie podświetlenia. Można ewentualnie włączyć wyświetlanie zegara (który jest na czarnym tle) - wtedy świeci najmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajny ten sterownik z defro.A rogi mialem zaslepione ale krotko.Zauwazylem ze groch sie na srodku palnika nie dopala wiec je zalozylem i juz zostaly.

Walek przez dwa tygodnie nie ma nmnie w domu wiec nie podpowiem jak sie piec zachowuje .Niech sie zona integruje z kociolkiem.

A ten eksperyment z drzwiczkami fajnie ze sadzy nie bylo ale wegla troche szkoda.Ja gdzies przesialem ta klapke wiec nie mam jak tego przetestowac.Ale jak drzwiczki zostawie otwarte jak kociol pracuje sadza na sciankach zaczyna sie wypalac.A jakby ta klapke na drzwiczkach troche otworzyc a przymknac szyber na kominie?? Tylko czy wtedy dym sie na kotlownie nie bedzie cofal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z tym retopalem???? palil nim ktos? co do sterownika spk lux to kupie go jak zamieszkam w domku.

Yogi440 co jez na urlop idziesz? :) ja nic nie kombinowalem z uchylaniem dolnej klapy i klapki nie zalozylem. Dzis patrze temp rury 43 st spalanie w normie, ale opal sie konczy i zastanawiam sie nad retopalem z kopalni piast jest o 100 zeta tanszy od grochu z chwalowic. Nie mam jescze silownika do zaworu 4D.

 

Mam pytanie czy mozna ustawic za pomoca sterownika DEFRO AG LUX prace pompy podlogowej? Ona mi teraz idzie 24/h non stop a mam temp na powrocie z podlogowki 29 stopni a temp zadana na kotle 55 st. Czy mozna tak ustawic zeby sie wlanczala jak trzeba podgrzac i zeby nie chodzila jak nie trzeba?. Troche dziwnie to brzmi :) ale chcialbym aby nie szla 24 na dobe.

 

Ostatnio dolozylem 3 kawalki drzewa na ruszta i uchylilem dolne drzwiczki i po 15 min z temp zadanej 55 st temp skoczyla do 82 st odz razu otworzylem zawor 4D zeby rozprowadzic temp po instalacji :) Trzeba byc czujnym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w pracy jestem wiec musialem rozstac sie ze swoim kociolkiem heheh A silownik na zaworze fajna sprawa .Jak sie domek dogrzeje zamyka zawor i piec bedzie dlugo wpodtrzymaniu chodzil.A ze sterownikiem defro my nie wiem czy ma taka opcje ze wylaczy ci tylko podlogowke.U mnie jak dociagnie do zadanej to wylacza obie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak wylaczy obie pompy to piec oczywiscie dluuuzej bedzie w podtrzymaniu ale za to woda sie mocniej ochlodzi i bedzie bardziej schladzala powrot kociolka i dluzej bedzie dogrzewal. Mi sie wydaje ze ten sterownik SPK LUX z DEFRO tez ma mozliwosc wylaczania pompy podlogowej i CO. A czy Tobie pompe od podlogowki tez wylancza? nie boisz sie ze zbyt mocno wychlodzisz podloge np. w kuchni???

 

Czyli rozumie ze jak masz zadana temp na kotle np. 55st to sterownik przymyka zawor 4D calkowicie i wylancza pompy podlogowa i CO, ok? Jak Ci sie sprawuje ten silownik na 4D i przypomnij jakiej firmy on jest i jak sie zwie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokojowka wylacza obydwie pompy.Ale mam ustawiony cykl pompy co i zalacza sie ona na 70 sekund co 10 min.Jak rano sie podloga nagrzeje to przy tych temp przez caly dzien w salonie utrzymuje sie temp 21.6st Jak dotkne podlogi nie jest ciepla i nie jest tez zimna.Na noc jak jestem w domu wylaczam calkowicie ten cykl pompy co i pompy do 6 rano moga isc spac.

A co do silownika jest firmy AFRISSO.W teori mial tak dzialac.ze jak dogrzeje to sie zamyka Ale caly parter mam w podlogowce a pietro w grzejnikach Jak sie podlogowka nagrzala to trzymala pol dnia.ale grzejniki na gorze juz tyle nie wytrzymaly i w lazience na gorze mialem chlodno.Wiec musialem ustawic minimalne otwarcie i i cykl pompy co zeby grzejnik w lazience byl cieply W tej chwili otwarcie mam ustawione na 50%Ale jak bedzie cieplej ustawie sobie na 30% a reszte otworzy juz silownik Wszystko zalezy jak masz zrobiona instalacje i czy tam gdzie bedziesz mial pokojowke masz grzejniki czy podlogowke.Jesli grzejniki to jak najbardziej polecam.Silownik bardzo fajnie sie wtedy sprawdza .Dom dogrzany silownik sie zamyka i woda wraca do pieca.

I mozesz sobie na nim ustawic temp idaca na grzejniki a druga sprawa silownik bedzie pilnowal ci temp powrotu do kotla.Ja mam dwa czujniki podpiete na wyjscie z zaworu 4 dr i na powrot Moj projekt domu to LOLEK Zobacz jak wyglada i bedziesz mial lepszy obraz jak ta podlogowka i pietro wydlada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj projekt to FRASZKA LUB HURAGAN z pracowni MTM STYL http://www.mtmstyl.pl/projekt-fraszka/

 

zobacz na ten projekt, z tym ze dokonalem dobudowy kotlowni obok garazu ktora ma 17m2 i twrzy razem z domem jedna bryle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maly masz ten domek ale calkiem fajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacza obie i chyba tak powinno byc.W sumie po co ma pompa od podlogowki chodzic jak juz jest nagrzane.Jakby jej nie odlaczylo to temp w domu caly czas by rosla.

A z rurami nie podpowiem nie ma mnie aktualnie w domu ale tak na oko to cos miedzy 28 a 32

A WALEK domek maly ale wlasnie taki chcielismy.Kazdy kto wchodzi jest zdziwony ile jest miejsca w srodku bo z zewnatrz taki maly sie wydaje. Ostatnio kolega zrobil wielkie oczy jak mu powiedzialem ze wkotlowni 3 tony wegla mieszcze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 17m2 kotlowni i sie zastanawiam gdzie dam eko groszek :) Yogi czy workowales groszek czy jest luzem zlozony na plytkach w kotlowni na podlodze?

 

Widziales moj projekt? Kurcze nie potrafie zbic temp rury , caly czas jest 40 -43 nawet 44 stopnie :( groszek jest suchy i kurcze nie wiem

 

ustawilem czas podawania 9 sek

przerwa pod 80 sek

 

praca w podttrzym 20 sek

przerwa 14 min

 

went w podtrzym praca 20 sek

przerwa 19 min

 

histereza kotla 3 st

 

went 20%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak skroce przerwe podawania to znowu za duzo bedzie groszku na rynience i sie bedzie niedopalal i spadal do kuwety z popiolem, ogolnie rynna bedzie przepelniona. Opcja tez jest taka ze gdybym zwiekszyl nadmuch na 40% to wtedy sie mniej grzeje ale znowu sie spieka groszek i nie za fajnie to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w podtrzymaniu stoi 45 min a popiol wybieram srednio co 2 tyg z hakiem malym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak sobie mysle o tych naszych kociołkach nieszczęsnych i problem z sadzą i tak sobie mymysliłem że. obserwuje o siebie ze deflektor wiszacy na palnikiem mogłby być bliżej strony kotła z której wchodzi palnik zeby płomień udezał w cały deflektor a nie tak jak jest u mnie tylko w jedna strone zeby płomień bardziej go obejmował,

 

A może jak by zdjąć go wcale i w jego miejsce zawiesić dwie cegły szamotowe które by były centralnie nad rogami??? Co o tym sądzicie jak by to pracowało??

 

Albo jeszcze inaczej deflektor troche przesunać w bok o jedna płomieniówkę centralnie nad rogi???

 

Może by to w jakis sposób pomogło w walce z sadzą,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BALZAK myslalem identycznie.Zeby moze jakies cegly szamotowe zawiesic zaraz nad palnikiem tak zeby plomienie jak najmniej do rur. dochodzily Moze latem jak bedzie cieoplo i czas to to potestuje.

 

A WALEK wegiel mam w workach poukladane na wysolosc okolo 2 metrow jeden na drugim pod sciana i sie spokojnie miesci 3 tony A projekt widzialem fajny no i troszku wiekszy od mojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalekDDU25 .

 

Mam ten sam kociołek co ty .

 

Palę pieklorzem z Bobrka . I mam podobne ustawienia do twoich .

 

Ale popiół wybieram góra co 3 dni bo kuweta pełna i już górka pod palnik się robi !

 

Jakim ty eko groszkiem palisz ? że co 2 tgodnie wybierasz popiół.

 

Musisz mieć po spaleniu drobny pyłek który zabiera mało miejsca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dudus1234

 

powiem tak ze w domku jeszcze nie mieszkam a mam temp w pomieszczeniach na dole 18 st a na gorze 19 okolo. Kuweta starcza tym samym na ponad 2 tygodnie. Licze ze jak zamieszkam w domku to kuweta oczywiscie bedzie czesciej wyprozniana ale napewno na tydzien wystarczy. Koncze powoli docieplac poddasze ukladam teraz 2 warstwe welny i mysle ze do miesiaca skoncze poddasze razem z oplytowaniem.

 

Pale ekogrochem z kopalni Julian o kalorycznosci 26 000 , kilkanascie postow wyzej dalem zdjecia to zobacz jak to wyglada. Ale wtedy mocniej dmuchalem z predk 40% a teraz mam ustawione 20%. Podajnik zasypany weglem do poziomu starczy na pelny tydzien.

 

Dom mam jak mowie w budowie , a zuzycie wegla to okolo 600 kg na miesiac a dodam ze nie mam glowic termostatycznych i pompki od CO i podlogowki ida non stop 24/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yogi a jak masz rozwiazany problem z wsypywaniem groszka do zasobnika? Pewnie sie mocno kopci z niego jak wsypujesz bo jest suchy, prawda? No i troche zasyfia wtedy kotlownie.

 

Co do deflektora i plomienia to kazdy ma taki sam problem , moze jakby do defro zadzwonic i zapytac jak to najlepiej poustawiac zeby tak nie zasyfiac kociolka? czy nie trzeba czasami zalozyc wiekszego deflektora o wiekszej srednicy tak o 5 - 10 cm? Moze wtedy by to cos pozmienialo choc widze yogi ze przy went 20% jak duzo sie grochu ulozy na ryniece to wtedy takze plomien dotyka swobodnie, ba nawet oplywa ruszta wodne spokojnie :)

 

balzak wydaje mi sie ze dlugo w potrzymaniu stoi kociolek bo sie grzeje ta rura na 43 nawet 44 st ale w tych granicach sie miesci, ustawiajac mniejsza przerwe podawania powoduje to ze grochu jest max duzo na rynience i bedzie nie dopalony spadal do popielnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem parę tygodni temu do defro i powiedzieli że stosowanie deflektora ma sens w przypadku retorty a przy palniku uni może go wogóle nie być. Jak się go zapytałem to po co go tam dokładają to powiedział że tak zadecydowali o tym właściciele firmy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Worki mam takie cos jak na ziemniaki czy zborze zawiazane.Lapie za worek chlas do podajnika.Fakt mocno sie kurzy wtedy bo wegiel jest suchy jak pieprz Na twarz zakladam maske zeby nie wdychac tego.Ale nic sie nie dymi.Troche sie kotlownia brudzi ale to wkoncu kotlownia a nie salon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsypałem dziś do naszej rynienki dwa worki 25 kg czeskiego ekogroszku brunatnego LEDVICE .

 

W parametrach podają że spiekalność zerowa i mało popiołu zostaje .

 

Zobaczymy po jednej dobie jak to się pali , jaki popiół i czy dużo tego pojdzie.

 

Tona kosztuje 560 zł .

 

Cena zachęca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.