Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Palić W Kotle Z Palnikiem Rynnowym Defro Duo Uni


thepablo

Rekomendowane odpowiedzi

NO czyli piec ma zamalo powietrza bo jesli uszczekniles drzwi i zaczely sie problemy. . NO kratka wentylacyjna to jedno a kratka nawiewna to druga sprawa Ona tez musi byc.CHyba ze mozesz dostarczyc powietrze w jakis inny sposob przez te drugie drzwi czy cos ..Ja mam klapke went otwarta na maksa Po tym jak mi zasmardzalo dom zostala juz na stale otwarta i jest spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , jedna mała zmiana i wszystko wraca do normy , 1.otworzyłem klapke na went na 50% i jest ok ,przestało smierdzieć w kotłowni ,2. po otwarciu dzrwiczek na ruszt wodny lub drzwiczek z widokiem na rynienke z grochem dym nie odbija do kotłowni tylko idzie w komin. siber w czopuchu mam od poczatku otwarty na 50%.

wszystkie zmiany jakie wprowadzałem czyli zmniejszenie otwarcia klapki na went oraz siły nadmuchu teraz ma 35% plus otwarcie sibra na33% doprowadzały do zadymiania pieca i produkcji sadzy w piecu a oszczędnośc minimalna.Pozostalo mi do przetestowac jak pozbyc sie spieków(skwarek) po spalaniu ekogroszka.

pozdr i dzieki za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sterownik AURATON 2030 RTH .

 

Jest juz spięty z moim DDU 25 kW .

 

W sterowniku pieca włączyłem standartową pokojówkę i cykl pracy pompy ( praca : 70 s. przerwa 10 min. )

 

Wszystko fajnie działa.

 

Teraz pytanie do kolegów którzy mają podobne sterowniki pokojowe .

 

Jak ustawić zawór trójdrożny ?

 

Tak żeby puszczał dużo goracej wody z pieca na grzejniki i mieszał z malutką ilością wody chłodej powrotnej.

 

Czy po połowie ?

 

Teraz mam ustawione w skali 0 - 7 na 3,5 i zauważyłem że :

 

po powrocie pieca po dłuższym postoju w podtrzymaniu woda powrotna jest praktycznie mocno chłodna więc po wymieszaniu się z gorącą z pieca daję lekko ciepłą.

 

Podnoszenie temperatury wyjściowej do zadawalającego poziomu trwa ok, 1 godziny zanim cała instalacja się rozgrzeje i tym samym powrotna woda do pieca.

 

Jak to u was funkcjonuje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sypałem sadpal bezposrednio w ogien też.Rezultat taki sam jak bym sypnął w stanie podtrzymania.aTylko ja kupiłem sadpal w saszetkach czyli sadpal 2.Stosowałem po "odsadzaniu" kotła :) o 2-3 dni dłuzej mogłem sie wtedy wstrzymac z czyszczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jestem nowym uzytkownikiem Defro Duo Uni 25 Kw. Pale ekogroszkiem cena 800 zl za tone z tym ze mam maly problem z osadzaniem siwe sadzy szczegolnie w miejscu na palnikiem rynnowym w okolicacch rusztu wodnego. Tworzy sie smoła ktora . Mam temp zadana 50 st. Pytanie jak ja usunac? czy sadpal II wystarczy?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje ustawienia pieca DDU25KW

 

Temp. Zadana 50st

 

Czas podawania 15 s

Przerwa podawania 55s

 

Przerwa podtrzymania 27min

Praca podtrzymania 25sek

 

Wentylator w podtrzymaniu:

 

Czas przerwy 26

Czas pracy 25 sek

 

 

Dmuchawa 40% klapka na 2 cm otwarta/ klapka czopucha otwarta na max.

Piec dochodzi w 8 min i trzyma 38-40 min.

 

 

histereza kotla 3st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sterownik AURATON 2030 RTH .

 

Jest juz spięty z moim DDU 25 kW .

 

W sterowniku pieca włączyłem standartową pokojówkę i cykl pracy pompy ( praca : 70 s. przerwa 10 min. )

 

Wszystko fajnie działa.

 

Teraz pytanie do kolegów którzy mają podobne sterowniki pokojowe .

 

Jak ustawić zawór trójdrożny ?

 

Tak żeby puszczał dużo goracej wody z pieca na grzejniki i mieszał z malutką ilością wody chłodej powrotnej.

 

Czy po połowie ?

 

Teraz mam ustawione w skali 0 - 7 na 3,5 i zauważyłem że :

 

po powrocie pieca po dłuższym postoju w podtrzymaniu woda powrotna jest praktycznie mocno chłodna więc po wymieszaniu się z gorącą z pieca daję lekko ciepłą.

 

Podnoszenie temperatury wyjściowej do zadawalającego poziomu trwa ok, 1 godziny zanim cała instalacja się rozgrzeje i tym samym powrotna woda do pieca.

 

Jak to u was funkcjonuje ?

 

I jak tam twoja przygoda z regulatorem pokojowym jakieś wnioski opinie,

Mam takie pytanie do ciebie czy podczas palenie z regulatorem pokojowym i kociołek jest długo w podtrzymaniu nie zauważyłeś ze wzrosła produkcji sadzy w kociołku??

 

Ja dłuższy czas pale na regulatorze pokojowym mam bezprzewodowy Auraton 2005TX Plus, głowice termostatyczne zainstalowane na grzejnikach, zawór mieszający 3d ustawiam tak mnie więcej od 2,5-3,5 w skali 1-6,

 

Moje wielokrotne przemyslenia i wnioski sa takie ze:

Po pierwsze kiedy pomieszczenie osiąga temp. zadaną na regulatorze wyłącza pompkę C.O piec dociąga do zadanej i przechodzi w podtrzymanie następstwem tego spore przeciąganie ponad zadaną na kotle nawet do ok 73 stopni

 

Po drugie Kiedy temp. w pomieszczeniu spada poniżej zadanej na regulatorze pokojowym załącza sie pompa C.O i zgania całą zimną wode z grzejników do kotła co równa sie z dużym wychłodzeniem kotła temp spada do ok 40 stopni i kociołek grzeje do zadanej, Mniej wiecej ten cykl trwa trochę czasu jakoś nie zmierzyłem tego. Natomiast kociołek w podtrzymaniu stoi troche czasu zalezy od temp. zewnętrznej.

 

Po trzecie Kiedy kociołek stoi za długo w podtrzymaniu dochodzi do jego dużego zadymienia co pociąga za sobą odkładanie spore ilości takiej jak by mokrej sadzy. Co skutkuje częstszym czyszczeniem kociołka zdjęcia zasyfiania sie kilka postów wcześniej.

 

Po czwarte jedym plusem jakim widze w całości działania regulatora to to ze widać oszczędność w zużyciu ekogroszku, oraz zużyciu prądu przez kociołek i pompki

 

Ale dalej mam kilka nie widomych co do funkcjonowanie tego m.in,

 

Jak ustawić zawór 3d czy puszczać jak najciepleszą wodę na grzejniki aby pomieszczenia szybciej sie dogrzewały ewentualnie ograniczać głowicami termostatycznymi. Wtedy im cieplesza woda na grzejniki tym powrót cieplejszy.

 

Czy może bardziej by było efektywniejsze palenie na niskich mocach tak aby kociołek jak najmniej przebywał w podtrzymaniu i wtedy mieszać wodę na C.O zaworem 3d ograniczać głowicami termostatycznymi i wyrzucić ten regulator pokojowy, wtedy bedzie komfortowa atmosfera w domu, nie bedzie zjawiska wychłodzenia wody w instalacji nie bedzie dużego przeciągania powyżej zadanej na kotle, I wydaje mi sie ze zużycie ekogroszku nie powinno być sporo większe.

 

Tyle tego mojego wywodu jak coś mi sie jeszcze przypomni to wrzucę na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przygoda z regulatorem pokojowym AURATON 2030 RTH wygląda tak :

 

Kociołek stoi dłużej w podtrzymaniu i oczywiście tak samo jak u ciebie produkuje większą ilość sadzy ( czyszczenie raz na tydzień rusztów wodnych i górnych półek wymiennika).

 

Sadza atakuje nawet wszystkie dzwiczki od wewnątrz po tygodniu mam na nich 1 cm syfu .

 

Piec przeciąga temp. ale nie tak mocno jak u ciebie . Jeśli mam zadaną na 60 st. to przeciąga do góra 64 .

 

A największy spadek jaki zanotowałem to max do 48 st przy powrocie do pracy po dłuższym postoju.

 

Spalanie spadło ale delikatnie może 2-5 kg na dobe .

 

Na mój stary dom w połowie ocieplony to spalanie jest duże : w mrozy do - 10 st.C potrafi wciągnąć 40 kg / 24 h

 

Odczucie ciepła inne niz przy paleniu ciągłym bez regulatora .

 

Albo jest chłodno w domu jak dłużej pompa działa w trybie cyklu . Albo jest za gorąco jak dogrzewa się dom.

 

Na noc ustawiam temp. 20,4 st. a od 6 rano zaprogramowałem 21,8 st.

 

Dogrzanie do zadanej temp. trwa 3 godziny.

 

Jak dla mnie to nie zabardzo się to sprawdza. I w tej chwili moge zrezygnować z tego sterownika.

 

Na drugi sezon zakładam zawór 4 drogowy z siłownikiem i sterownikiem defro mz plus czujniki temp. wyjścia na grzejniki i powrocie oraz czujnik pogodowy .

 

A regulator pokojowy przyda mi się do obniżania temp na grzejniki o zaprogramowaną wartość po dogrzaniu domu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz sterownik na piecu ale jeżeli ma sterowanie pogodowe i pokojowe to montaż dodatkowego sterownika na zaworze 4d to zbędne wydawanie niemałych pieniędzy .

Wiem to z własnego doświadczenia zmiany na zaworze robię 3 - 4 razy na sezon resztą zajmuje się sterownik Bruli .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudus co do sadzy na drzwiczkach to jest jej sporo to fakt zresztą w całym kotle jest jej sporo.

 

Nie przeciąga tobię dużo bo może masz ustawiony cykl pompy C.O i jednak instalacja zawsze troche odbierze nadmiaru ciepła u mnie tego brak w sterowniku, rozmawiałem w tej sprawie z TECHEM mogą mi zaktualizować oprogramowanie i ta funkcja bedzie dostępna.

 

Trochę ta sadza mnie bardzo zastanawia ja pale Oryginalnie pakowanym Pieklorzem z Bobrek Centrum, wydawało by się ze z opałem jest wszystko ok jednak nie wiem czy kupię następnym razem pakowany oryginalnie dlatego ze jednak węgiel nie dosycha w tym worku mój od sierpnia pod dachem na paletach i jak otwieram worek to węgiel wilgotny muszę wcześniej worki otwierać aby to trochę odparowało.

 

Kolega ma kocioł Defro Eko Duo z palnikiem retortowym pali jakimś ruskim grochem niewiadomego pochodzenia i nie wie co to sadza a też korzysta z regulatora pokojowego, Nie mam już pojęcia dlaczego tak się dzieje może rynny bardziej kopcą??

 

Co do zmian w instalacji to planuje zrobić podobnie jak ty te same zmiany, ale wczoraj jeszcze tak sobie myślałem, że może wymienić sterownik na Bruliego który cieszy się świetną opinią i bogatą funkcjonalnością ale to jeszcze temat do przemyślenia,

 

Od wczoraj zrobiłem test który trwa wyłączyłem regulator pokojowy włączyłem pompę CWU na stałe by podnieść temp. powrotu i kociołek pracuje na bardzo małej mocy, temp. w pomieszczeniach ograniczyłem głowicami termostatycznymi, jak narazie to wnioski takie ze wzrosło zużycie ekogroszku o kilka kg, temp. na kotle wahają sie w granicach 51-58 przy zadanej na 55 a sadza hmm ciężko mi powiedzieć ale chyba ten sam piernik, wzrósł jedynie komfort w domu bo instalacja sie nie wychładza i w domu panuje uczucie ciepła. Minus taki ze większy pobór prądu napewno.

 

Jeszcze mam takie przemyślenia ze mam instalacje nie wyregulowaną czyli brak regulacji nastaw wstępnych grzejników przymierzam sie do tego aby to zrobić to może praca instalacji będzie bardziej efektywniejsza.

 

Co do zadymiania kotła w podtrzymaniu to jeszcze spróbuje jak wyłącza sie wentylator to zrobić tak aby klapka nie zamykała sie do końca tylko zostawiała pewną szczelinę wtedy do paleniska będzie dostawało sie powietrze i lepiej dym będzie odprowadzany.

 

Czasem zastanawiam sie do czego ktoś wymyślił te rogi w tym palniku chyb a one nie wiele dają a raczej przeszkadzają jak by ich nie ustawił to i tak beznadziejnie. jeszcze nie próbowałem ich całkowicie zdemontować albo zaślepić ale to jeszcze wytestuje napewno.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy, i jestem szczęśliwym posiadaczem kotła Defro akm uni 15 kw z palnikiem rynnowym.

 

mam pewien problem a tyczy on się bardzo niskiego i daleko schowanego w głąb podajnika płomienia, nie wydaje mi sie żeby było za mało towaru na rynnie bo cała rynna jest w żarze i wszystko się ładnie dopala ale problem jest w tym ze bardzo długo osiąga mi zadaną temperaturę.

 

czas podawania:8s

przerwa: 55

histereza 2*

 

i dodam ze nie mam zaworu ani 3 ani 4 drożnego.

Regulator pokojowy: Brak

opał eko-groszek jakiś rosyjski brak danych na jego temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Balzak !

 

Mam pytanie dlaczego w moim defro duo uni 25kw szczegolnie nad palnikiem rynnowym , na sciance kotla tworzy sie "smola" . Pale ekogroszkiem Julian temp zadana 52 st i zawor czterodrogowy ustawiony bardziej na goracy powrot wody do pieca , grzejniki delikatnie cieple. Ustawilem temp zad na 65 st i nic sie nie zmienilo i dalem nawet sadpal.

 

Moze cos doradzisz.

 

Pozdrawiam aha i zobacz na moje ustawienia pieca ktore pisalem kilka postow wyzej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WalekDDU25

 

Cięzko mi odpowiedzieć na to pytanie, spróbuj jeszcze na innym opale, może opał wytrąca jakąś smołe, Czy ta smoła jest łatwo usuwalna czy tak kiepsko??? Co do ustawień to by wyglądały na ok, mo0że te podtrzymanie można by było troche zmienić w szczególności nadmuch, Nic nie napisałeś czy korzystasz z regulatora pokojowego czy nie,

 

Co do tem. zadanej ustaw ją na nie mniej niż 55 ja np. mam od zawsze 55 i jak narazie jakoś to funkcjonuje. Chodz z sadzą mam problem ale to juz chyba urok tych kotłów, jeszcze bede próbował coś z tymi rogami wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem tu nowy, i jestem szczęśliwym posiadaczem kotła Defro akm uni 15 kw z palnikiem rynnowym.

 

mam pewien problem a tyczy on się bardzo niskiego i daleko schowanego w głąb podajnika płomienia, nie wydaje mi sie żeby było za mało towaru na rynnie bo cała rynna jest w żarze i wszystko się ładnie dopala ale problem jest w tym ze bardzo długo osiąga mi zadaną temperaturę.

 

czas podawania:8s

przerwa: 55

histereza 2*

 

i dodam ze nie mam zaworu ani 3 ani 4 drożnego.

Regulator pokojowy: Brak

opał eko-groszek jakiś rosyjski brak danych na jego temat.

 

Może niska kaloryczność ekogroszku??

 

Druga sprawa nic nie napisałeś jak wygląda u ciebie stan podtrzymania. Jakie czasy ile stoi w podtrzymaniu bo może wtedy sie wypala i nie może sie podnieść, spróbuj zwiększyć czas podawania o 2s i obserwuj wtedy automatycznie podniesiesz moc i szybciej bedzie dochodził do zadanej.

 

Jesli ci sie chce to wrzuć jakiś filmik to zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze regulatora pokojowego. Co z tym podtrzymaniem zrobic? I nadmuch cos nie tak? Ogolnie ta sadza jest smolista i ciagnie sie podczas jej skrobania tzn jej usuniecia. Na rusztach tez powoli sie osadza od gory patrzac. Uzywalem sadpal i nic . Patrzac na scianke na wprost palnika rynnowego i powyzej rusztu wodnego to jest idealnie. Moze ten ruszt jest winien wszystkiemu.

 

I jeszcze jest taki problem ktory nie zawsze wystepuje a mianowicie jak otworze klape od zasobnika paliwa to wydostaje sie z niej dym, hmm.. dymi sie.. ale czasami nie zawsze. Temperatura rury podajnika miesci sie w granicy 37 -40 stopni srednio 38, 39 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do dymienia z zasobnika to dzieje sie tak jak jest mało opłau czy dużo??? Przyczyną może być słaby ciąg kominowy sprawdz to, i zobacz czy przy otwartym czopuchu tak samo sie dzieje.

 

Nie napisałeś nic o nadmchu podczas pracy może on jest za mały i z groszku wytrącają sie substancje smoliste,

 

Rusz wodny też sie przyczynia do zabrudzenia wymiennika, ale niestety musimy sie nauczyć z nim palić i zminimalizować zabrudzenia

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie koledzy dawno nie byłem na forum a widzę temat sie strasznie rozrósł.

Ile wam pali w te zimowe dni? Bo mi chyba z 25 kg dziennie jak nie więcej.

 

--------------

 

W zasadzie w szczycie zimowego i drugiego mojego sezonu pozwole sobie nakilka spostrzeżeń:

W tym sezonie paliłem już 4 rodzajami opału.

 

1. Miał a bardzo małym granulacie pochodzenia zapewnie rosyjskiego. Cena 480 zł/t

Zużycie całkiem optymistyczne bo tona poszła w ponad 2 msc. Ale fakt to było w lżejszej częsci zimy.

Najlepiej pracował w relacji 1-8 (podawanie przerwa) 6s-48s.

Problem powastawał gdy zostawiłem go na dłużej w podtrzymaniu (odłączenie ogrzewania od pieca na kilka godz)

słaby żar powodował ze cięzko sie rozpalał.

Kolejna sprawa to gdy na poczatku był dośc wilgotny to niska granulacja powodowała zawieszanie się opału w podajniku.

Ale generalnie palił śię świetnie -mocnym płomieniem.

 

2.Miał polski wysoko kaloryczny. Tona ok 580 pln.

Prawdopodobnie wysoka kaloryczność powodowała spiekanie się i niedopalanie sporej ilości opału.

W popiele było sporo zkoksowanych węgielków. A na rynnie tworzyła się taka spieczona kopuła.Jak się ruszyło pogrzebaczem było ok wszytsko sie dopalało, ale tzrebaby było co pół godziny chodzić. Poby z dawkowaniem i powitrzem nie przyniosły zadnych efektów.

Zużycie spore: Tona starczyła na miesiąc i trochę. Multum popiołu!

 

3.ekogroszek 22 kJ z marketu. Cena/680 tona

Wziąłem 10 worków za spróbowanie.

Spalał się bardzo dobrze. Bardzo mala ilośc popiołu.Żużycie w sporych mrozach 20-25 kg.

Ale wypalał się szybciej niż miał więc musiałem zagęścić dawki do 1 do 4 (15 s-60s lub 6s 24s-efekt ten sam).

Generalnie pozytywnie.

 

4. Między czasie kupiłem jeszce miał tonę (ale w związku, że był mokry to paliłem ekogroszkiem) Trzeba było poczekać az przeschnie.

Tona za 530zł /tona

Wróciłem do ustawień w relacji 1-6. No teraz w mrozy idzie sporo mysle ze z 25 kg.

Pali się dobrze.

 

Moje wnioski są zatem podobne do tych jak rok temu.

Cena przemawia za miałem, a w rynnowych miał pali się dobrze.

Jednak na pozytyw ecogroszku wpływa niska zawartość popiołu.

W każdej z opcji dmuchawę mam na ok 30% (choć przestawiałem też na mniejsze i większe szczególnie przypaleniu opałem nr 2).

 

 

Jeszce jedna ważna rzecz. Z ciekawości sprawdziłem ile tak naprawdę piec bierze prądu. Przy założeniu, że 1kW to jakies 66 gr wychodzi na to że piec bierze prądu na 55 zł miesięcznie! Koledzy sprawdźcie jak to jest u was. W to wlicza się piec wraz z pompka CWU+ 2 pompki CO (układ z wymiennikiem)+ pompka cyrkulacyjna 4 Watowa.

 

W związku z powyższym dla tych co preferują styl tzw. powolnego dochodzenia do zadanej jest to chyba sprawa do przeanalizowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj zwiększyłem obroty dmuchawy do 45% (wcześniej 35%)a na podtrzymaniu do 30%(wczesnej 23%) , od wczoraj od 10 do dzisiaj do 11 mam wiaderko 5 l popiołu z miałem, zrobiłem zdjęcie , wygląda to nie zaciekawię . Mam wrażenie ze teraz po zwiększeniu obrotów dmuchawy[/color] mam więcej miału w popiele.Piecyk dochodzi w 15 min , podtrzymywanie 25 min przy tych ustawieniach . U mnie wczoraj temp. w dzień 5 w nocy -2 .

Jaką radą posłużycie?

 

 

 

Podejrzewam rallko że masz miał taki naprawdę drobnoziarnisty. A po otwarciu drzwiczek lecą iskry? Wtedy w popiele znajdujesz sporo bym powiedział takiego czarnego proszku jedynie? Natomiast grube kawałki spalają się dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak

 

Powiem tak ze groszku jest do polowy zasobnika moze i wiecej i czasami zadymi sie z niego a czasami jest ok i moge groszek do zasobnika wsypywac. Temp zad ustawilem jak mowiles na 55 st i dmuchalem zazwyczaj wczesniej z moca 40% a teraz ustawilem na 32 %. Pewnie piec bedzie dluzej dochodzil do zadanej temp. Boje sie tylko zmniejszyc czas podawania grochu z 15 sek do 10 sek, bo cos mi sie ostatnio spieka jak popkorn :). Klapke czopucha mam zawsze ustawiona na MAX otwarcie. Klapka na dmuchawie otwarta na 2 cm , dolozylem srube kontrujaca na dzwignie dlatego ze jak dmuchawa pracuje to otwiera klapke i dmucha, dodam e dzwignia jest wtedy w polozeniu poziomym a jak nie pracuje to sie szczelnie zamyka opadajac. Kurcze nie wiem tak naprawde z jaka moca dmuchac w skali od 1 do 100% . A jakie bys sugerowal czasy w podtrzymaniu i wentylatora w podtrzymaniu ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

testuje 1 sezon dduni z podajnikiem rynnowym,obecnie pale grochem jaret,paliłem tez importowanym oraz ostatnio miałem 500kg z polskich składów węglowych całkiem dobry i pewnie na nim przepale okres grzewczy.Przy wszystkich rodzajach groszku wystepuje jeden problem możer tak ma być a mianowicie duża ilość skwarek w popiele w popielniku sa one spalone (łatwo sie zgniataja) ale mimo wszystko zajmuja dużo miejsca i szybko zapełnia sie pojemnik na popiół co 4 dni średnio.Jeśli ktoś u siebie też ma taki problem poprosze o rade.Dodam że kombinowałem z ustawieniami ale zawsze problem pozostawał.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem nowy na tym forum, stoję przed podjęciem decyzji o zakupie pieca i właśnie zastanawiam się na defro duo uni (25kw) jakie są wasze opinie, doświadczenia, czy byście drugi raz kupili ten piec, zastanawiam się jak wam się sprawuje te dodatkowe palenisko na ruszcie wodnym, (mam trochę swojego drzew więc zawsze mógłbym przepalić). Główne pytanie czy jesteście zadowoleni z paleniska rynnowego?

jak ktoś by miał ochotę to może napisać mi nr tel. na priv to chętnie zadzwonię i popytam.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balzak

 

Groch z kopalni JULIAN 25000 kalorycznosc. Sprzedawca mi mowil ze jest bardzo dobry , jest malo popiolu i dobrze sie spala jak na poczatkujacego palacza wsam raz, nie trzeba precyzyjnie ustawiac kotla i tak sie dopali i spali :). Powiedz co z podtrzymaniem ,pisalem kilka postow wyzej.

 

Balzak dzis zwiekszylem dmuchawe na 50% , przerwa podawania 55s i czas podawania 15 sek.

Obserwacje hmm popiol w ksztalcie popkornu,trzeba rozkruszyc w palcach, 2,5 tygodnia palenia = 1 kuwetka popiolu.

 

Martwi mnie ta smolista sadza na sciance nad palnikiem rynnowym w okolicah rusztu. Jak probuje zgarnac to sie "ciagnie" jak smola. Nie wiem, czy dalej uzywac tego sadpalu bo mam wrazenie jakby scianki wewnatrz pieca byly " mokre " swieca sie, to wlasnie smolista chyba sadza. Drazni mnie to. Wszedzie indziej mozna sadze pozamiatac ze scianek. To moje obserwacje na dzis.

 

szymkas30 ja tez jestem nowy i mam Defro Duo Uni 25KW i pale nim od 2 miesiecy i narazie go poznaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

nie mam za dużego doswiadczenia ale z pieca ddu jestem zadowolony ,pale ekogroszkiem a także dorzucan czasami kilka sztuk drewna na ruszt wodny celem oszczednosci jest ok tylko troszke wiecej zadymia sie piec ale cos za cos,trzeba wtedy pamietac o otwarciu na 50% klapki wentylatora i w czasie podtrzymania cześciej dawać przedmuch .to są moje przemyslenia.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,uzupełniam mój poprzedni post

zadana 50* histereza 2*

nadmuch 50%

czas podawania:9s

przerwa: 55

Podtrzymanie nadmuch 30s co 5 min

podawanie 10s co 10 min

Defro akm uni 15kw

zaczyna mi palić coraz więcej groszku ok 35-40 kg doba na rynnie jest dużo opału i w miarę przepalony (zadowalająco)ale płomień mam nadal niski a żar schowany w głąb palnika załączam zdjęć może coś uradzicie jak pomóc.Czy to normalne, tak ma to wyglądać? jak zmniejszyć zużycie opału aby było dobrze.

post-47841-0-52486400-1359100921_thumb.jpg

post-47841-0-12344900-1359101020_thumb.jpg

post-47841-0-19910600-1359101028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.