Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł 25 Kw


nicpon851

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, te 1:3 to twoje ustawienia pracy kotła.

ustawione podawanie 15 sek = 1

przerwa 45 sek = 3 (45/15)

Stosunek czasu podawania do czasu przerwy masz więc ustawiony jak 1:3 i to jest obecnie za dużo, bo temperatura w domu jak piszesz dochodzi do 27 stopni. Nic więc dziwnego, że dużo spalasz opału.

Spróbuj ustawić czas podawania i przerwy jak ci wcześniej podałem.

Na grzejnikach masz zawory termostatyczne? Jeżeli nie, to zaworem trójdrożnym powinieneś obniżyć temp wody idącej do grzejników.

Mam pyatnie kolego, na piecu temp waha się w granicach 60*C a zaworem mieszającym zmniejszyłem temp któa idzie na grzejniki do 43*C Jest to dobry sposób. NIe zaszkodzi to piecowi, bo jak woda zrobi obiedg po grzejnikach to ciepło odda ni wraca dopieca o wiele chłodniejsza. Nie lepiej by było zawór mieszający otworzyć na max i zaworami na grzejnuikach zmniejszać temp?? Poradz mi co będzie lepszym rozwiązaniem , bo nie chce pieca uszkodzić ani grzejników(grzejniki firmy brugman) Hydraulik mówił że są dobre a czy są to się okaże. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie Taka sytuacja jaka teraz jest u ciebie jest i dla mnie trudna do doradzenia. W moim układzie mam zawór 4 dr i on załatwia mi podane przez ciebie problemy. Obniżam nim temp. wody na grzejniki i jednocześnie podwyższam temperaturę powrotu do kotła.

 

Twój przypadek można moim zdaniem rozwiązać w ten sposób, że zaworem 3dr. część gorącej wody z kotła kierujesz na powrót i podnosi ci to temp. wody wracającej do kotła (zabezpieczenie przed korozją niskotemperaturową), a zaworami termostatycznymi zmniejszasz lub zwiększasz temp. grzejników. Schemat poniżej, ale czy jest prawidłowy muszą się wypowiedzieć fachowcy.

schemat_c.o__z_zaw._3_dr..bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Po killku próbach ustawiłęm w końcu piec na czas podawania 15 s. a czas przerwy 50 s moc wentylatora 29% a osłone miałęm tak na ok 1 cm otwartą ale miałem spieki nie wiem może pzrez opał

(mieszany groszek z jakimś innym dostałem) to otworzyłęm osłone do połowy. Niewiem czy dobrze zrobiłem. Większość popiołu jest jak proszek ale włąśnie te nieliczne spieki mnie denerwują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Daj znać czy te rady coś dały. Czy opału mniej zużyłeś.

Do najlepszych ustawień dochodzi się stopniowo. Trudno je uzyskać w ciągu kilkunastu minut.

Aha i już podajnik mi wystarcza prz obecnej temp na 2,5 doby to juuż chyba moim wypadku niezły wynik. mTo zawsze nie jedna doba :huh: POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.