Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Geco G-403-p02


RedDragon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

 

Użytkuję kocioł Chichewicz Futura Econo Mini 21 od około 2 miesięcy i mam cały czas problem ze zbyt dużym zużyciem groszku. Średnio na dobę mi spala około 43kg a to chyba sporo za dużo z tego co się orientowałem u znajomych. Moje ustawienia to U0-55, U1-10, U2-30, U3-17, U4-19. Wentylator mam przysłonięty w około 85%. Na poprzednim groszku (kupiony luzem)na którym mi to spalanie takie wychodziło piec wypalał go praktycznie do popiołu z bardzo małą ilością żużla (po testowaniu roznych ustawien). Od tygodnia używam paczkowanego i troszkę się jakby wydłużył czas wypalania, ale sporo żużla widzę w popielniku. Zasobnik ma pojemność około 130-140kg wystarcza mi to na 3 dni ogrzewania powierzchni 120m2 w nowym domu ocieplonym, na razie poddasza nie ogrzewam i w garażu też wyłaczyłem grzejnik zupełnie.

 

Proszę o porady jak ustawić ten kocioł żeby spalanie było na normalnym poziomie. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Red nikt Ci nie bedzie w stanie konkretnie pomoc poniewaz ustawienie kotla oczywiscie moim zdaniem to indywidualna sprawa... oraz spedzania dlugiego czasu w kotlowni i analizowania oraz kombinowania, dlatego nie jestem przekonany do kotłow z podajnikami.... przynajmniej nie kazdemu to sluzy ale za to kazdy bedzie chwalil swoje.Oraz jest to rowniez zalezne od kalorycznosci wegla a nie masz czasem przewymiarowanego pieca?? bo z tego co piszesz to jego moc wynosi 21 KW na 120 metrow nowego ocieplonego domu a w chodzi w to boiler ??.... takie jest moje osobiste zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Red nikt Ci nie bedzie w stanie konkretnie pomoc poniewaz ustawienie kotla oczywiscie moim zdaniem to indywidualna sprawa... oraz spedzania dlugiego czasu w kotlowni i analizowania oraz kombinowania, dlatego nie jestem przekonany do kotłow z podajnikami.... przynajmniej nie kazdemu to sluzy ale za to kazdy bedzie chwalil swoje.Oraz jest to rowniez zalezne od kalorycznosci wegla a nie masz czasem przewymiarowanego pieca?? bo z tego co piszesz to jego moc wynosi 21 KW na 120 metrow nowego ocieplonego domu a w chodzi w to boiler ??.... takie jest moje osobiste zdanie

 

Co do ustawień to przesiedziałem sporo już w kotłowni i jedyne co wpływa na zmniejszenie spalania to obniżenie temperatury na piecu. Na początku ustawione miałem na 45 st i zassobnik starczał na 5 dni, później dołączyłem boiler to spadło na około 4 dni, jak się dowiedziałem że kocioł powinien pracować w okolicach 60st spala mi zasobnik około 130kg w ciągu 3 dni.

 

Boiler oczywiście dochodzi do tego 140 litrów. Piec taki dobrałem ponieważ podane było w jego parametrach że nadaje sie do budynków 160-240m2. Na razie ogrzewam 120, ale jak wykończę poddasze na górze to będzie wtedy około 200m2. Z tego co tu na forum poczytałem zastanawia mnie czy ma na moje duże spalanie wpływają nastepujące rzeczy:

- nie mam tego zaworu czetrodrogowego ani trójdrogowego (jakby mógł ktoś wyjaśnić kiedy się stosuje 3- a kiedy 4- drogowy)

- mam przy grzejnikach zawory termostatyczne (te z igłami) ale nie mam pozakładanych głowic do tego, są tylko te plastikowe nakładki pokrętła.. Czy może to mieć wpływ na większe zużycie spalonego groszku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.