Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kotła gratis !


Neo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Wiele firm oferuje kotły z montażem "gratis".

W praktyce polega to na tym, że (przykład) kocioł kosztuje 10.000,00 zł z Vat 22% a my płacimy za niego taką kwotę z montażem ale na fakturze jest Vat 7%. (upraszczam, nie uwzględniam kosztów kształtek itp.)

 

Ciekawe czy dużo ludzi daje się na to nabrać. W praktyce płacimy za montaż około 1400,00 zł (drogo).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja nie rozumiem takiej mentalności.. jeżeli byłoby tam 22%, i tak musiałby każdy zapłacić za montaż instalatorowi.. w taki jak opisany przypadku, my nie płacimy za montaż, a sprzedający ma więcej dla siebie - tutaj jest obopólny zysk kosztem fiskusa.. nie rozumiem dlaczego w Polsce wszyscy liczą innym.. niech każdy patrzy na siebie i idzie do przodu a wszystkim będzie lepiej... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tozumiem chodzi tutaj o fakt, że "chłytem" na klienta jest gratisowy montaż, który kosztuje de facto 1400 zł. A mógłby - gdyby sprzedawca/montażysta uczciwie powiedział, że kocioł jest 1400 zł tańszy bo VAT wynosi 7 a nie 21% i wziął za montaż rozsądniejszą kwotę (też z 7% VATem). W efekcie tego o czym w pierwszym poście podział "zysków" kosztem fiskusa jest prawie jednostronny (czyt. większość bierze firma) ;)

 

Oczywiście pod pojęciem montażu rozumiem w tym wypadku standardowe wyjęcie starego i włożenie nowego kotła - oczywiście wszelkie przeróbki to już osobna wycena.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciąż rozmijacie się z intencją autora wątku. Chodzi o sytuację w których kupujemy kocioł z (teoretycznie) VAT'em w wysokości 22% z (rzekomo) montażem gratis. A sprzedawca wystawia fakturę w wysokości właśnie ceny kotła z VAT'em 22%, lecz VAT za kocioł jest 7%. Płacimy więc sporo więcej netto - a różnica pozostaje w kieszeni montera, który "kasuje" ja jako dość w sumie drogi "darmowy montaż". No chyba - Neo - że się mylę? B)

 

Zresztą o ile wiem, kotła z 7% VAT'em sprzedać nie można - sprzedać można usługę "modernizacji kotłowni" czy coś w ten deseń.

 

Uczciwa (przynajmniej dla montera i klienta ;) ) sytuacja powinna wyglądać tak, że kocioł kosztuje nie 10 a 9 tys (i tyle widzimy na fakturze) a 400 zł kasuje sobie monter. Czy ew. inny podział, jeżeli faktyczny koszt "gołego" montażu kotła jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam

Stoję przed podobnym problemem - montażu pieca z 7 % vatem.

Koszt całej instalacji łącznie z całą robocizną wyniesie ok 8 tys zł ( piec Viadrus u26, wkładka kominowa, zasobnik, elektronika +robocizna)

Moje pytanie brzmi czy jeśli poproszę o fakturę vat 22% na piec , który de facto kosztuje 3 tys zł to tylko będę mógł odliczyć te przybliżone 15 % vatu od pieca czy od kosztów całej instalacji (modernizacji kotłownii ). Nie wiem co będzie bardziej opłacalne , dlatego zwracam się o pomoc.

Jutro zamierzam poprosić firmę o przedstawienie kosztorysów dla 7 % i 22 % vatu .

 

Proszę o szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem można się ubiegać o zwrot VAT od całości inwestycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem można się ubiegać o zwrot VAT od całości inwestycji.

Muszę uszczegółowić moje pytanie, ale dzięki za szybką odpowiedź.

Na jakiej to zasadzie to się odbywa, bo z tego co wiem to można odliczyć tylko od zakupu pieca a usługi montażu już nie można (bratowa pracuje w urzędzie skarbowym .

O jaką fakturę mam się zwrócić abym mógł odliczyć część Vatu od całego kosztu inwestycji. Dodam, że u niedawno brat zamontował piec na 7 % vacie.

Na fakturze było napisane montaż kotłowni. Czy jeśli mi wystawią fakturę Vat pod tym samym tytułem ale z VAT-em 22 % ( o ile mogą coś takiego ) to już od takiej faktury będę mógł odliczyć.

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie źle zrozumiałem. Ja ostatnio odliczałem koszt zakupionych materiałów - nie odliczałem "robocizny" (ale nie wiem czy to reguła).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Jeśli ktoś się decyduje na zakup kotła z taką opcją to ma przynajmniej jeden problem z głowy, a mianowicie składanie wniosku do urzędu skarbowego o zwrot różnicy w vacie i przynajmniej jedną wizytę bo z pwnością urzędnicy coś zakwestionują. Ale zawsze możemy sobie sami policzyć co się bardziej opłaca. Powinniśmy być i tak zadowoleni że można wystąpić o zwrot różnicy w vacie bo to są spore pieniądze lub tak jak w powyższym przypadku mieć towar z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to faktycznie źle zrozumiałem. Ja ostatnio odliczałem koszt zakupionych materiałów - nie odliczałem "robocizny" (ale nie wiem czy to reguła).

 

Marcin możesz napisać co odliczyłeś dokładnie i jak wygląda procedura, bo nie wiem czy warto zawracać sobie głowę. Już mam normalnie mętlik w głowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem w czym problem. Jeśli ktoś się decyduje na zakup kotła z taką opcją to ma przynajmniej jeden problem z głowy, a mianowicie składanie wniosku do urzędu skarbowego o zwrot różnicy w vacie i przynajmniej jedną wizytę bo z pwnością urzędnicy coś zakwestionują. Ale zawsze możemy sobie sami policzyć co się bardziej opłaca. Powinniśmy być i tak zadowoleni że można wystąpić o zwrot różnicy w vacie bo to są spore pieniądze lub tak jak w powyższym przypadku mieć towar z robocizną.

 

hmm widzisz firmy mają ciekawą politykę że podają często taką samą cenę kotła z Vat-em 7 % jak i 22 % , w 7 % procentowym masz montaż niby wliczony ale i tak firma sobie liczy dodatkowo. Często kasę którą dostaniesz ze zwrotu możesz spokojnie opłacić montaż kotła i jeszcze sporo zostanie. Zależy mi na opinii, pomocy osób, które miały doświadczenie w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm widzisz firmy mają ciekawą politykę że podają często taką samą cenę kotła z Vat-em 7 % jak i 22 % , w 7 % procentowym masz monta.

Proponuję zapoznać się z np tym artykułem http://www.podatki.pl/zwrot/

a potem pomyśleć czy warto decysować się na "bezpłatny" montaż.

Chyba łatwiej dogadać się z handlowcem niż z U.S. Mnie zwrócili różnicę po 8 miesiącach od złożenia wniosku z tym że miałem jeszcze dwie dodatkowe wizyty bo urzędnik kwestionował niektóre pozycje np. nieczytelny SWW na fakturze. Z tego co wiem to w niektórych przypadkach to droga przez mękę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu trzeba sobie policzyć. Spytać ile będzie kosztował towar a ile robocizna.

 

Proste pytanie:ile to kosztuje ?

A nie : co będzie gratis ?

 

 

Inaczej:

 

Jeżeli kocioł wraz z akcesoriami do montażu kosztuje 10.000 (z VAT 22).

Montaż 500 zł (z Vat 7%).

 

Chcemy fakturę na 7% i firma policzy razem:

10.000 - montaż kosztuje 1400 zł nie 500

9270 - montaż kosztował 500 zł

8770 - montaż był gratis.

 

Oczywiście nie twierdzę, że ktoś ma coś robić za darmo (gratis) ale sprawę trzeba stawiać uczciwie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł kosztuje brutto 10 000 zł to różnica w vacie wynosi ok 1230zł a więc każdy może to sobie skalkulować czy się opłaca. Jeśli zastępujemy zwykły kociołek nowoczesnym kotłem (co wynika z ceny) to nie wierzę że ktoś go przetransportuje do kotłowni, założy z całym osprzętem za 500 zł i przy okazji wywiezie złom z domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kocioł kosztuje brutto 10 000 zł to różnica w vacie wynosi ok 1230zł a więc każdy może to sobie skalkulować czy się opłaca. Jeśli zastępujemy zwykły kociołek nowoczesnym kotłem (co wynika z ceny) to nie wierzę że ktoś go przetransportuje do kotłowni, założy z całym osprzętem za 500 zł i przy okazji wywiezie złom z domu.

starego pieca nie oddam - bo to sporo złomu a teraz wiadomo - jakaś 100 wpadnie zawsze :lol:

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc i bardzo szybką reakcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze było napisane montaż kotłowni. Czy jeśli mi wystawią fakturę Vat pod tym samym tytułem ale z VAT-em 22 % ( o ile mogą coś takiego ) to już od takiej faktury będę mógł odliczyć.

Taką fakturę można wystawic tylko na firmę.Na osobę prywatną montaż tylko z 7%VAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin możesz napisać co odliczyłeś dokładnie i jak wygląda procedura, bo nie wiem czy warto zawracać sobie głowę. Już mam normalnie mętlik w głowie.

W moim przypadku skierowałem się do biura rachunkowego - przekazałem faktury, następnego dnia dostałem formularze do zaniesienia do US. Na kasę czekam... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

 

Wiele firm oferuje kotły z montażem "gratis".

W praktyce polega to na tym, że (przykład) kocioł kosztuje 10.000,00 zł z Vat 22% a my płacimy za niego taką kwotę z montażem ale na fakturze jest Vat 7%. (upraszczam, nie uwzględniam kosztów kształtek itp.)

 

Ciekawe czy dużo ludzi daje się na to nabrać. W praktyce płacimy za montaż około 1400,00 zł (drogo).

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

Cała idea ,,montażu gratis'' polegała na przyciągnięciu klienta do sklepu. Klient lubi słowo GRATIS. Cały myk polegał na tym że to nie klient płacił za robociznę (lub symboliczną złotówkę) tylko sklep dzielił się prowizją ze sprzedaży z instalatorem. A cena urządzenia zależała od negocjanci ze sklepem lub od ceny katalogowej.

 

Potem nastała era ,,usługi instalacyjnej'' bardziej opłacalna dla klienta, bardziej upierdliwa dla sklepów. 7% zamiast 22% i to jest uczciwe i nie ma w tym oszustwa. Pod warunkiem że sprzedawca nie sprzedaje towaru z 7% podatkiem VAT bez montażu. Transakcja jest wiązana materiał z montażem i tylko dla klientów indywidualnych.

 

Ja w tej metodzie przyciągnięcia klienta widzę same plusy. Taniej o 13% od ręki, pewny wykonawca polecany przez sklep, umowa na usługę instalacyjną (minimum 2 letnia gwarancja na wykonanie i materiał) oraz możliwość łączenia z MONTAŻEM GRATIS np. kotła. Jeszcze jest RABAT ale coraz częściej to przywoływana miejscowość w Maroku :lol: .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.