Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie wszystkich. Pierwszy mój post więc proszę o wyrozumiałość.

Oto moj problem.

 

Dom zakupiony w stanie surowym zamknietym 300m2 pow.użytk. podpiwniczony.Od dwoch lat wykonczony i używany. Mieszkalne 180m2 gdzie reszta to poddasze bez instalacji ogrzewania i zamkniete. 12 grzejnikow w domu gdzie piec znajduje sie w piwnicy wraz z instalacja do gazu i wszystko rozdzielone na dwa pomieszczenia. Piec 27kw typ http://allegro.pl/kociol-kotly-piec-piece-...1338202664.html pale w nim tylko drewnem(miejscowosc na polnocy kraju):buk,sosna,brzoza. Piec podłączony do komina gdzie są cztery przewody i wszystkie mają te sam wymiar 14x14 . Dwa z nich używane jako wentylacyjne,jeden gazowy i ostatni do pieca.

 

Początki jak to wiadomo trudne jako ze przeprowadzilismy sie z blokow po 20latach i trzeba bylo jakos sobie radzic, lecz po dwoch latach mieszkania w domku ile mozna dokupywac drewna,tracic pieniedzy i kombinowac. Na poczatku wielkie problemy z ciagle zapychajacym sie kominem, co sie okazalo ze komin nie wystawal ponad kalenice, wiec go przedluzylem o 1mb rura zakanczajac daszkiem aby sie woda nie dostawala i byl spokoj. Teraz natomiast jak rozpale piec z rana do 65stopni i przymkne go od tylu to po 3godzinach temp na piecu spada az do 35stopni, natomiast jak wlacze dmuchawe na dzien to nie dosc ze schodze tam cztery do pieciu razy dziennie zalezy jaka temp na dworzu to jeszcze przy rozpalaniu nawet do 70stopni temp w domu nie chce zwiekszyc sie powyzej 19,5 stopni. Zaznacze ze dom jest ocieplony poprzez system sciana-styropian-sciana-tynk. Jak odpale piec gazowy to w domu jest bezproblemu nawet 24 jak sie chce, czyli problem z grzejnikami i instalacja odpada. Czy mial ktos podobne problemy i czy moze mi ktos w tej sprawie pomoc. Pozdrawiam.

Opublikowano

jakies pomysly co zrobic obok przewodu kominowego znajduje sie wentylacyjny ale wszystko jest zamurowane i dopiero na gorze komina sa dwa wloty prostokatne z siatka, czytalem zeby rozbic niby przegrode...ale jak komin ma wklad w tym przewodzie spalinowym to co wtedy?

Opublikowano

Witam!

Zamiast przerabiać komin, zainwestuj w solidne ocieplenie domu i przestaw się na ogrzewanie gazem.

Zamiast wątpliwej sprawności kotła węglowego i ciągłego biegania do piwnicy, będziesz miał czysto i wygodnie, a koszty niewiele większe. Solidne ocieplenie to podstawa, która zawsze przyniesie oszczędności. Pozdrawiam.

Opublikowano

Witam.

Dopiero co na wiosne położyłem z ojcem baranek na cały dom więc zewnetrzne zmiany odpadaja. jak palilem okolo dwa miesiace bez przerwy gazem to przyszedl rachunek 2000zl i sobie odpusculem. piec gazowy z komora zamknieta

Opublikowano

To musiałeś zuzyc ok 1000m3 gazu. Jak to mozliwe? Za miesiące: pażdziernik, listopad zużyłem 214 m3 na CO cwu i kuchnie przy powierzchni ogrzewanej ok 140 m2 (rachunek wyniósł ponad 500 zł i wydaje się że to wcale nie mało ale 2000 zł za 2 miesiace, to jest szok). Nie bardzo mogę zrozumieć przyczynę takiego zużycia gazu. Napisz coś więcej o instalacji (jaki kocioł, jakie sterowanie, jakie temperatury ustawione na kotle czy w pomieszczeniach) i jej parametrach. Twój problem z paleniem w kotle na paliwo stałe jest związany ze słabym ciągiem. Powierzchnia twojego komina wynosi 196cm2 a dla kotła o tej mocy powinna wynosić min 400 cm2 przy wysokości ok 8m i ciągu ok 30 Pa. Do prawidłowego spalania konieczne jet dostarczenie odpowiedniej ilości powietrza, czyli musi być nawiew (min 200 cm2 powierzchni). Podłączenie kotła do dwóch kanałów powinieneś skonsultować z kominiarzem, kiedyś wyczytałem w jakiejś publikacji że takie rozwiązanie ma wady i nie jest polecane (niestety nie pamietam autora ani tytułu).

Opublikowano

Przy piecyku gazowym na pewno jest pompka na instalacji. Czy przy kotle na paliwo stałe również znajduje się pompka wymuszająca obieg, czy ten obieg działa na zasadzie instalacji grawitacyjnej?

Opublikowano
Podłączenie kotła do dwóch kanałów powinieneś skonsultować z kominiarzem,

"Mój" kominiarz twierdzi że trzeba usunąć przegrodę na całej długości. Otrzymuje się "nowy" komin o wymiarach około 14 x 40 co jest niezgodne z tym że stosunek długości boków powinien być nie mniejszy niż 2/3.

Na forum ktoś napisał, że usunął 2 metry przegrody od kotła w górę i dwa metry od komina w dół i jest bardzo dobrze.

Pozostaje jeszcze budowa nowego komina lub frezowanie starego na większy wymiar przelotu.

Decyzja należy do Ciebie.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.