Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ultima Plus 12 Cichewicz


desty

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem kiedyś stary piec i nawet nieźle się w nim paliło. Od 4 lat mam Ultime Plus 12 - chciałem sobie poprawić - miało być oszczędniej i rzadziej schodzić do pieca. Niestety nic z tych rzeczy. Najgorsze jest to, że teraz komin mam nie do użytku a 2 lata temu mi się zapalił. Teraz chyba tylko frezowanie komina mnie uratuje. Doradźcie coś panowie. Jestem skłonny wymienić piec mam też możliwość przepiąć się na inny komin po włożeniu wkładu. Palę węglem z wyższej półki(próbowałem z różnych kopalni) nie wiem dlaczego tak mi smołuje. Ostatnio mimo ciepłych w miarę dni palę na 70 stC, ale efekty są mizerne, próbowałem tez magicznych proszków. Żarty się skończyły i muszę podjąć jakieś radykalne środki. Z góry dziękuję za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , nie mam Ultimy, ale miałem identyczne problemy (komin, smoła i zarośnięty piec-słaby odbiór ciepła)) wyrzuciłem sterownik z wentylatorem założyłem elektroniczny miarkownik ciągu Unister , dorobiłem klapkę w drzwiczkach popielnika , w kołnierzu drzwi zasypowych już miałem otwory dolotu powietrza wtórnego. Palę od góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki - oczywiście je wypróbuję i się podzielę efektami. Pozostaje tylko usunąć grubą warstwę smoły z komina. Frezowanie to drogi interes moze są inne sposoby ? Dopytam jeszcze o otwory powietrza wtórnego ile ich ma być, gdzie mają być i jaka srednica. Podobno kotły ultima maja otwory boczne czy one wystarczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno kotły ultima maja otwory boczne czy one wystarczą ?

 

Podobno mają :o

 

Najpierw spróbuj palenia od góry. Jeżeli to nie pomoże to wyczyść, lub nawet powiększ te otwory we wnętrzu komory zasypowej. Jeżeli i to nie pomoże to zasłoń część rusztu płytkami szamotowymi, tak by więcej powietrza wpadało przez otwory niż przez ruszt. Dopiero na samym końcu (jeżeli powyższe sposoby nie przyniosą efektu) pomyśl o założeniu miarkownika i zrobieniu otworów w drzwiach zasypowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przy rozpalaniu od góry nie ma dymu. Niestety zbyt mały mam ciąg bo rozpalać muszę z dmuchawą inaczej nie chce się rozpalić. Będę jeszcze próbował różnych ustawień byćmoże się to zmieni. Jak przyjdzie ochłodzenie to też ciąg w kominie się powinien zwiększyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zbyt mały mam ciąg bo rozpalać muszę z dmuchawą inaczej nie chce się rozpalić.

wiesz miałem w zeszłym roku problem taki jak opisujesz. Komin mi się zatkał, przylazł magik, przeczyścił komin, 2 tygodnie znowu się zatkał. Znowu wezwałem kominiarza, wlazł, zaklął i stwierdził, że zasmołowany cały komin, czymś jak maź. Przetkał troszkę, ale stwierdził, że albo palę jakimś świństwem albo za niska temp spalin. Stwierdził że wylot komina zimny (ok. 13 metrów komina mam) i że to w sumie się znowu zatka. Spytałem co zrobić, pomyślał i stwierdził, że jakoś musze przepalić ten komin, żeby wysechł wtedy wszystko odpadnie.

I co zrobiłem. Napaliłem w piecu samym sychym drewnem. Miałem kupę takiego na podpałkę. Rozgrzałem piec do prawie 100 stopni. Trochę to trwało, bo na początku nie było ciagu, ale po troszkę dodawałem drewna, żeby spalin za wiele nie było i tak paliłem i paliłem, może z 6 godzin, stopniowo rozgrzewając piec do prawie 100 stopni. chwilę (z pół godziny utrzymałem taką temperaturę, potem obniżyłem do 90 i tak trzymałem. I faktycznie, zaczęło sie złuszczać, spadały takie kule sadzy ze smołą.

Nie jestem specem od palenia, ale ja w swoim piecu zrobiłem wkład ceramiczny, ograniczając powierzchnię rusztu. Wkład jest wysoki na dwie cegły. Węgiel się lepiej rozgrzewa, spaliny są cieplejsze. Pozatym, raz w miesiącu przepalam piec, wypalam w nim wszystkie sadze. Też mam na to sposób, ale pewnie każdy go ma.

Spróbuj z tym drewnem, może okaże się, że jednak się sam oczyści. Albo zapalisz sadze i wtedy będzie czad :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.