Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł pulsacyjny


adam

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Tak czytam te wypowiedzi i się dziwie sprawność >100 % WTF !!! normalnie "Perpetuum mobile", btw. Fundacja Nobla (ta od nagrody Nobla) daje milion $ za urządzenie ze sprawnością >= (100%) więc może się zgłosicie z tymi kotłami :angry:.

 

Normanie ci producenci to już poszaleli żeby takie głupoty wypisywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stefan85

 

to nie głupoty producentów, ale przepisów - odnoszą się one do ciepła spalania, a te kotły odzyskują ciepło ze spalin, obniżając ich temperaturę do poziomu kondensacji pary wodnej. Jak dodasz tę pierwszą sprawność do tej z odzysku ciepła ze spalin, to tyle wychodzi - nie żadne perpetum mobile, tylko sposób liczenia i punkt odniesienia - fakt, że wygląda jak za PRLu "200% normy".

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko zapomnieli dodać, że żeby uzyskać to sprawność 109% nie można przekraczać temperatury kondensacji. Oczywiście uzyskanie informacji jaka to jest temperatura jest raczej niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A właściwie zdania na temat głośności tego małego diabełka...tez bym zainwestował małą fortunę w kociołek, ale dopóty nie będzie serwisu który zapewni instalacje i bez-hałaśliwą eksploatacje (co nie zapewnia nawet autoryzowany przez producenta francuski serwis, a co dopiero nasi "fachowcy-handlowcy"...) to się ludzie nie rujnujcie...wtopicie kasę a macie szanse jak 1:2 ze będziecie żałować...Jeden tekścik na przykład (przepraszam za błędy, bo tłumacze na szybko...)

 

..."Jestem wyposażony w piec typu AUER, który zainstalowałem od 2005 roku w zamian za stary olejowy. Ten nowy piec generuje tyle hałasu ze jest niemożliwe aby spać w nocy. Jego praca prowokuje efekt rezonansu, przenoszony w kaloryferach i przewodach wentylacyjnych, w cyklu trwania od 1ej do 2uch minut i który się powtarza co około 5 minut, zależnie od temperatury ustawionej.Wyobraźcie sobie hałas skuterka dobiegającego z pokoju pod wami...Nie dawałem spokoju memu specjaliście od ogrzewania by w końcu przyznał ze coś jest nie tak i który mimo wielu interwencji nic nie zaradził. Po wielu próbach, piec w końcu był wizytowany przez handlowca od producenta z mojego regionu, by mógł stwierdzić problemy z hałasem. Ta osoba zmodyfikowała ustawienia pieca, nie mogąc przy okazji mi wytłumaczyć w czym nowe parametry są lepsze dla mojej instalacji i jak wpłyną na redukcje źródła hałasu. Zeby zakończyć, jego interwencja nic nie dala i w ogóle, w jego opinii, nie ma żadnego problemu. "Wszystko jest normalne! Uważa Pan ze on robi hałas?"...

bla bla bla bla bla bla...suma summarum co by było u nas, sami sobie dopiszcie...jemu wymienili w końcu na lepszy (nie idealny!!!)....o tym ze nie chcieli zwrócić kasy to oczywiste nie pisze...

Wszystko co piszesz to totalna bzdura. Mam ten kocioł zainstalowany od lipca 2010 w wybetonowanej i wyłożonej kafelkami piwnicy pod sypialnią. Spaliny są odprowadzone do komina rurą PCV o średnicy 75 mm. Słyszalność pracy tego pieca w mieszkaniu wynosi 000000000000000000000 decybeli. Nawet gdy piec ma zdjętą obudowę to słychać go dopiero po otwarciu drzwi do piwnicy. Nie wiem gdzie znalazłeś te wypowiedzi ale być może pierwsze egzemplarze tak pracowały lecz obecne NIEEEEEEEE!!!!

Apel do wszystkich uczestników forum: (o kosztach tego kotła na razie się nie wypowiadam bo mam go zbyt krótko, serwis nieciekawy, w przeciągu miesiąca dwie awarie) nie dajcie się wpuszczać w maliny ludziom którzy tego kotła nie widzieli na oczy. Mam także piec z podajnikiem na eko groszek i ten gdy podaje paliwo jest słyszalny w mieszkaniu poprzez kaloryfery natomiast Auera nie usłyszycie. Stoi na nóżkach gumowych, podłączony jest do instalacji wężami gumowymi, wyposażony jest w tłumik a jeśli ktoś ma ten kocioł i uważa że go słychać to niech sprawdzi czy instalator zdjął blachy zabezpieczające elementy wewnętrzne na okres transportu-ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.