Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Schematy - Ogrzewanie Podłogowe?


AREKBL

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o opinie na temat sposobu rozprowadzenia rur grzejnych ogrzewania podłogowego przedstawionego na rysunkach poniżej.

Mam problem z tymi strefami brzegowymi, czy są wystarczające.

Co sądzicie o takich rozstawach/odstępach między nimi.

Boje się również o te długości pętli, czy aby nie za długie (ta 120m), oraz czy nie za duża różnica długości miedzy nimi.

Będę naprawdę bardzo wdzięczny za każda opinie na ich temat.

Dziękuję i Pozdrawiam.

post-14542-1277667140_thumb.jpg

post-14542-1277667171_thumb.jpg

post-14542-1277667183_thumb.jpg

post-14542-1277667193_thumb.jpg

post-14542-1277667210_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ... Jakoś projektujemy podłogówkę za rozsądne pieniądze

Po co zaraz oddzielny obieg ...

Poprostu przeciągnać zasilanie o 2-3C do góry na zasilaniu /nie patrząc na rysunek z tym trzeba uważać/ i policzyc schłodzenie na odcinku strefy brzegowej

to proste i wielokrotnie mniej kosztowne i zdrowsze z punktu widzenia rozpływów i oporów na instalacji rozwiązanie. Ale przy podciągnięciu temp zasilania bezwzględnie zawór czterodrogowy

i dokładne policzenia schłodzenia wiadomo w jakim okresie.... hihi /przecież nie w zimie/

Przepraszam ze tak szybko ale jeszcze sie odezwę w tym temacie popatrze sobie na to

Wiedza za Free ...

Pozdrawiam czytaczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jeżeli ma 120m to jest to nie do wyregulowania czysta strata energi przeskakujemy z technologią pomp obiegowych .... Przepraszam nie patrzyłem na rysunki takie pytanie nasuwa odpowiedz....

Trzeba to podzielić tak aby wszystkie obiegi z danego rozdzielacza miały max 10% różnice długości, oczywiście z uwzględnieniem możliwości kryzowania, co przy oszczędnościach na takich instalacjach jest czestym przypadkiem bo zwykle robią to fachowcy. Oczywiści ma to wpływ na prace pompy...

Ponadto mysle że wiesz gdzie postawisz meble i rozumiesz fakt że musza mieć nóżki o wysokości przynajmniej 4 cm / bo tyle przynajmniej potrzeba do zapewniwnia naturalnego przemieszczania sie powietrza

Wszystko byłoby piękne jakby było takie proste ale nie jest

Pozdrawiam czytaczy

Wiedza za Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego ... Jakoś projektujemy podłogówkę za rozsądne pieniądze

Po co zaraz oddzielny obieg ...

Poprostu przeciągnać zasilanie o 2-3C do góry na zasilaniu /nie patrząc na rysunek z tym trzeba uważać/ i policzyc schłodzenie na odcinku strefy brzegowej

to proste i wielokrotnie mniej kosztowne i zdrowsze z punktu widzenia rozpływów i oporów na instalacji rozwiązanie. Ale przy podciągnięciu temp zasilania bezwzględnie zawór czterodrogowy

i dokładne policzenia schłodzenia wiadomo w jakim okresie.... hihi /przecież nie w zimie/

Przepraszam ze tak szybko ale jeszcze sie odezwę w tym temacie popatrze sobie na to

Wiedza za Free ...

Pozdrawiam czytaczy

Witam , przedewszystkim dlatego że strefy brzegowe powinny mieć nieco większy przepływ niż zwykłe pętle .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie wyliczałem, wziołem te z projektu i mniej wiecej tak mi to wyszło.

A co powiesz na to żeby te petle które wychodzą z pokoju gdzie jest rozdzielacz do innych pokoi, zaizolować ich aż do ich miejsca przeznaczenia, tylko nie wiem czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , jeszcze tak z ciekawosci spytam dlaczego w jednym pokoju jest rura co 15 a w drugim co 20 cm (liczyłeś zapotrzebowanie na ciepło dla danych pomieszczeń ) ????

I tak sobie jeszcze pomyślałem, bo widzę że jesteś również z ok bielska, więc mam takie pytanie czy byś mi w tych schematach/obliczeniachozc nie pomógł, oczywiscie nic za darmo.

Z góry dziękuję za odp.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to sam nie wyliczałem, wziołem te z projektu i mniej wiecej tak mi to wyszło.

A co powiesz na to żeby te petle które wychodzą z pokoju gdzie jest rozdzielacz do innych pokoi, zaizolować ich aż do ich miejsca przeznaczenia, tylko nie wiem czy warto?

Witam , tak myślałem bo pewnie tam jest salon i będzie drewniana podłoga dlatego pętle powinny być geściej ułożone a nie co 20 cm , a jeśli chodzi o pętle zasilające dane obiegi to jeśli zbyt dużo ich przechodzi przez np. korytarz (mały korytarz) to aby był dobry komfort przebywania w tym pomieszczeniu to stosuje się takie praktyki że np. co drugą rurę izolujemy otuliną , ale to wszystko można wyliczyć .czy jest taka potrzeba , a co do pomagania jestę otwarty na propozycję .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak myślałem bo pewnie tam jest salon i będzie drewniana podłoga dlatego pętle powinny być geściej ułożone a nie co 20 cm , a jeśli chodzi o pętle zasilające dane obiegi to jeśli zbyt dużo ich przechodzi przez np. korytarz (mały korytarz) to aby był dobry komfort przebywania w tym pomieszczeniu to stosuje się takie praktyki że np. co drugą rurę izolujemy otuliną , ale to wszystko można wyliczyć .czy jest taka potrzeba , a co do pomagania jestę otwarty na propozycję .pozdrawiam

Nie moge coś wysłać priv wiadomości do Pana.

Proszę o kontakt na Np gg 6042520 lub na maila.

Bardzo Dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.